Προς το περιεχόμενο

αναζητηση drivers για linux


molinga

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδες,θα΄θελα εαν γινεται,αν γνωριζει κανεις πως μπορω να βρω τους drivers για την καρτα ηχου που εχω,την  E-MU TRACKER PRE 2.0 AUDIO INTERFACE,η βοηθεια σας θα ηταν πολυτιμη,ευχαριστω ,Τασος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι διανομή Linux (για να δεις ίσως τον package manager)? Είσαι έμπειρος χρήστης ή τώρα ξεκινάς και βρίσκεις τα πατήματά σου;

 

Στην πρώτη περίπτωση δεν ξέρω αν μπορώ να σε βοηθήσω, γενικά με ένα άμεσο γουγλισμα που έκανα είδα ότι είναι βασικό πρόβλημα της εταιρείας το κάκιστο Linux support (official). Οπότε αν δεν έχεις βγάλει άκρη με ALSA, JACK κλπ δεν ξέρω τι να σου προτείνω... λογικά είναι πιθανόν να υπάρχει κάποιος generic driver για τα αντίστοιχα προϊόντα της εταιρείας. (Σημειώνω ότι δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με παραγωγή μουσικής στον υπολογιστή οπότε δεν έχω προσωπική εμπειρία με τέτοιες κάρτες). Επίσης για πάρα πολλές υπάρχει υποστήριξη μέσα στον ίδιο τον πυρήνα.

Στη δεύτερη περίπτωση (είσαι αρχάριος) αν μας πεις κάτι παραπάνω ίσως μπορούμε να βοηθήσουμε!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

basika den eimai arxarios alla prospa8w na bgalw mia akrh ti geinetai,basika den 8elw na kanw paragwgh me to linux,alla to xreisimopoiw gia alles xriseis oi opoies me boleyoun poly,alla paralhlla 8a h8ela na akouw kai kamia mousikoula parea,euxaristw pantws poly gia to endiaferwn, 8a prospauhsw na balw thn onboard mazi me to linux ,,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδώ δε βρηκα ουτε καν την εταιρια

 

http://www.alsa-project.org/main/index.php/Matrix:Main

 

κοιτα κ αυτο το θέμα, έχει κάποια λινκς και πληφοριες που ισως σου χρησιμευσουν

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=171041.0

 

αν τελικα δε βρεις ευκολα άκρη, ισως ειναι καλυτερα να την πουλησεις η να την ανταλλαξεις με μια που θα ξερεις οτι δουλευει

 

ποια διανομή έχεις? off topic βγαινει η νεα ubuntu αυριο! :)

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου