Προς το περιεχόμενο

Oblivion - νέο μεταλ κομματάκι


RaDiKaL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι Faded Line (δηλαδή εγώ, καλέ μόνο μου είμαι, καλέ δώσε κάτι κυρία :@) ξαναχτυπούν!

 

Ακουστέ το (ακούστε το βρε!) και χτυπήστε με ασύστολα με εντυπώσεις! :p

 

\m/

Oblivion.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από περιέργεια, τι εξοπλισμό χρησιμοποίησες για την ηχογράφηση;

Το μπάσο στο τέλος μου θύμησε Necromantia.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο! Προσωπικά μου άρεσε ιδιαίτερα η ιδέα και το συνολικό άκουσμα.

 

Τα μπασοτύμπανα είναι λίγο fake, αλλά φαντάζομαι είναι προγραμματισμένα ε;

(και πολύ crash βρε παιδί μου ;D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ!   :)

 

Evilnye, ναι EZ Drummer + Drumkit From Hell είναι, ή αλλιώς το combo του φτωχού μεταλά  ;D

 

Πάντως τα samples είναι από δίσκους [του Sneap και ένα Slayer kick], άρα πιο πολύ τα έχω κάνει μαντάρα στη μίξη  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από περιέργεια, τι εξοπλισμό χρησιμοποίησες για την ηχογράφηση;

Το μπάσο στο τέλος μου θύμησε Necromantia.

 

Οι κιθάρες είναι μια Jackson DK2T με το 7171 του Nick Crow (+ το greengate και το TS Secret) και impulses από εδώ, τα fredman style συγκεκριμένα.

 

Το μπάσο είναι ένα Ibanez GSR200 με Dimarzio's PJ στο AMPEG SVX (SVT-4Pro, 8x10 καμπίνα, RE-20 μικρόφωνο) με λίγο distortion στυλ proco-rat (από το AmpliTube).

 

Interface E-MU 0202 και όλα μαγείρεμα στο Reaper :P [κάτι μυρίζει; τι μύρισε;! Αμάν τα ξέχασα στη φωτιά! ]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή προσπάθεια και παικτικά και συνθετικά. Ενδιαφέροντα τα σόλο που είναι θεματικά και όχι φλύαρες "μπουρμπουλήθρες". Το κομμάτι όμως κάνει μία κοιλιά για ένα λεπτό από το 1:33 έως το 2:38 περίπου όπου τα ρυθμικά είναι βαρετά και τα γρήγορα δίκασα που έβαλες εντελώς άκυρα αφού ακούγονται πολύ "μόνα" τους... Άψογη η αλλαγή στο 3ο λεπτό περίπου και επίσης το "πέσιμο" στο 4ο λεπτό και ως το τέλος. Τον ήχο δεν τον σχολιάζω διότι το 'χω ξαναπεί πως είναι ανούσιο να μιλάμε για συχνότητες, fake όργανα, σωστή μίξη κτλ., όταν πρόκειται για ερασιτεχνικά αυτιά και σπιτικό εξοπλισμό...

Γενικά πολύ υποσχόμενο!

++++++++++++++++++

YouHaveToBeHappyWithWhatYouHaveToBeHappyWith

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ και για τα καλά λόγια και για την εποικοδομητική κριτική!  :)

 

Σε εκείνο το σημείο με τη δίκαση, το βρήκες απλά "άδειο" ή οι δίκασες κατάπιαν όλες τις συχνότητες; ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ και για τα καλά λόγια και για την εποικοδομητική κριτική!  :)

 

Σε εκείνο το σημείο με τη δίκαση, το βρήκες απλά "άδειο" ή οι δίκασες κατάπιαν όλες τις συχνότητες; ;D

 

 

Απλά δεν έχουν "συνοδεία" αν με καταλαβαίνεις οπότε ακούγεται ξέμπαρκο και επίσης νομίζω ότι δεν προσφέρει τίποτε αλλά κουράζει. Σκέφτηκες να το συμμαζέψεις λίγο το κομμάτι από το 1:33 ως το 2:39 είτε κόβοντας το στο μισό, είτε βάζοντας κάτι άλλο πιο μελωδικό/θεματικό???

YouHaveToBeHappyWithWhatYouHaveToBeHappyWith

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μιας και δεν έχω φωνητικά καταλαβαίνω τι εννοείς άδειο.

 

Ενδιαφέρουσα ιδέα, θα δοκιμάσω αν μου ρθει καμιά μελωδία από πάνω.

 

Πάλι thanks  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου