Προς το περιεχόμενο

Oblivion - νέο μεταλ κομματάκι


RaDiKaL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστώ πολύ!!!!  :D

 

Όταν το είχα μιξάρει βασίστηκα αποκλειστικά στα AKG 240MKii, που είναι πολύ καλά, αλλά βέβαια είναι... ακουστικά.

 

Από τότε πήρα ένα ζευγάρι M-Audio Studiophile AV40, που νομίζω για τα λεφτά τους είναι άψογα και διαπίστωσα ότι οι σε κάποια σημεία τα τύμπανα (κυρίως οι μπότες) καταπίνουν τις κιθάρες... Oh well γηράσκω αεί διδασκόμενος! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναμένω αυτές τις μέρες MackiesHr624 απο Thomann . Όταν φτάσουν θα τα ακούσω και εκει . Προς το παρόν στα Κρεατιβ ακούγονται αξιοπρεπεπρεπεπρεπέστατα !

He,that he knows the much and his mind downloads..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mackie ε; Θα σκοτώνουν! \m/

 

Να σου πω την αλήθεια πάντως, εκτός του χρηματικού φοβόμουν ότι μεγαλύτερα μόνιτορ [πχ τα BX5A] θα μπούκωναν γρήγορα στο χώρο μου και θα χρειαζόμουν παγίδες, αυγοθήκες και άλλα τέτοια υπέροχα "διακοσμητικά" :p, ε και δεν γίνεται... είναι στο.. σαλόνι :@ χεχε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο το κλιπάκι.

Για τις κάσες τα έγραψε ο relayer. Εκεί θέλει λίγο ψάξιμο, εγω θα έλεγα ότι ακούγονται κάπως "πλαστικά" και περισσότερο διαπεραστικά απ'ότι θα'πρεπε και σε σχέση με τα υπόλοιπα.

Επίσης δες λίγο και τον ήχο της κιθάρας στα lead. Παίξε με τις ρυθμίσεις, μου ακούγονται λίγο "άδεια" και δε βγαίνουν τόσο μπροστά. Πρόσεξε όμως μην υπερβάλλεις, είναι ήδη κοντά στο ιδανικό, ελάχιστο πείραγμα θέλουν.

Σύμφωνα με τα δικά μου γούστα όλα τα παραπάνω, ε...

 

Ωραία δουλειά πάντως!!

ρισπεκτ \m/

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ!  8)

 

Ναι ειδικά στο σημείο με τις κάσες σιδηρόδρομο καταπίνουν τα πάντα... Τώρα που έκανα μια αναβαθμισούλα θα επανεξετάσω τη μίξη χωρίς να κολλάει το σύμπαν (και δεν εννοώ μόνο το δικό μας, αλλά και 5-6 παράλληλα! :Q)

 

Όταν λες άδεια τα lead εννοείς συχνοτικά; Ας πούμε λείπουν μεσαία και δεν κόβουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου