Προς το περιεχόμενο

πρόβλημα input


toybani

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ και πάλι….

 

Έχω την νεοαποκτηθείσα konnekt 6

και όταν συνδέω μικρόφωνο ή κιθάρα, έχω σήμα μόνο στο left channel και όχι στέρεο..

ποιο το πρόβλημα????

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και πάλι….

 

Έχω την νεοαποκτηθείσα konnekt 6

και όταν συνδέω μικρόφωνο ή κιθάρα, έχω σήμα μόνο στο left channel και όχι στέρεο..

ποιο το πρόβλημα????

 

 

Allo!Γι'αρχη θα πρεπει να ξερεις πως το σημα της κιθαρας σου ειναι μονοφωνικο(εκτος αν εχεις καμια απο τις κιθαρες του Fripp!).Απ'ο,τι καταλαβα λοιπον οταν περνας τη κιθαρα σου μεσω της καρτας στο προγραμμα που δουλευεις ακους το καναλι της στ'αριστερα γιατι εχεις ισως διαλεξει στερεοφωνικο καναλι αναπαραγωγης(η input!).Επελεξε ενα απλο μονοφωνικο & θ'ακουσεις τη φωνη η τη κιθαρα σου εστιασμενη στο κεντρο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικό είναι μιας και τα δύο σήματα είναι μονοφωνικά, αλλά να συμπληρώσω ότι δεν βοηθάς καθόλου. Που έχεις το πρόβλημα;Στο DAW;Όταν επιλέγεις τις πηγές της κάρτας;

 

Πες τίποτα.......

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Έτσι πρέπει να είναι. Αν ακούς απότο ένα το ηχείο, φέρε το pan στη μέση σε εκείνο το κανάλι.

'Ολα είναι ατμός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά αν έχει στερεοφωνικό κανάλι για μονοφωνικό ήχο, λογικό είναι να ακούει μόνο από το ένα ηχείο. Με το να ανοίξει μονοφωνικό κανάλι θα λυθεί αμέσως το "πρόβλημα".

Γιαυτό και αν δεν πει τι κάνει, βαράμε στον αέρα ;D

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου