Προς το περιεχόμενο

Γνώμες για Blackstar HΤ-5 combo...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ηρθε ηρθε και ειναι αψογος!!!

 

καταρχην ειναι κουκλακι...δευτερον ακουγεται αψογος ,2καναλακια και ολα κομπλε...εχει βρωμιτσα αρκετη λιγο πιο γκαζομενος απο εναν JCM800...πολυ ογκο μα παρα πολυ ογκο...τα μπασα βαρανε ανελεητα!!!!!

 

φτιαχνεις οτι ηχο πραγματικα θες...η βρωμα του marshallιζει ....τα καθαρα του ειναι αρκετα καλα ,δεν ειναι φεντερ αλλα ακουγονται πολυ καλα...

 

φυσικα θελει το κατιτις του...ενα καλο πολυεφφε και απογειωθηκε...εγω εχω το nova system και παιζω παπαδες...με ενα πεταλακι στο βρωμικο καναλι σπερνει για πολυ γκαζωμενα πραγματα...αυτο το πραγματακι ειναι παρα πολυ δυνατο...πανω απ τη μεση δεν το εχω βαλει....εχω βεβαια καμπινουλα 1χ12 με vintage 30 εγγυηση για ροκ ,μεταλ...

 

παρτε και μια φωτο...

 

http://s11.photobucket.com/albums/a162/treloagori/?action=view&current=IMG_1294.jpg

 

 

τελευταια την εχω δει πολυ με τους μικρους λαμπατους και αυτος ηταν οτι μου χρειαζοταν μιας και ηθελα εναν μεταλλοενισχυτη και  με καθαρα...οχι μονο για τα λεφτα του αλλα γενικα ειναι πολυ καλος...εγγυηση παιδια με κλειστα τα ματια...

 

σκεφτομαι πολυ σοβαρα να σουταρω κατι marshall κεφαλια που εχω μαζεψει και μου πιανουν χωρο και μου εχουν κοστισει και πολλα φραγκα....

 

παιδια ο ηχος ειναι ακριβος οπως ακουτε στα βιντεακια και καλυτερος...οποτε βουρ στον πατσα...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • 10 μήνες αργότερα...

sorry που ξεθάβω αυτό το θέμα, αλλά ενδιαφέρομαι πολύ για τον HT-5 combo!

 

Προς το παρόν έχω τον Line 6 Spider III 30W και το μέγιστο που έχω βάλει το volume μέσα σε δωμάτιο είναι στα μισά (και το channel volume & master volume).

 

Ξέρει μήπως κανείς πόσο "φωνακλάς" είναι ο HT-5 συγκριτικά με τον 30αρι spider?

I'd die without music...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry που ξεθάβω αυτό το θέμα, αλλά ενδιαφέρομαι πολύ για τον HT-5 combo!

 

Προς το παρόν έχω τον Line 6 Spider III 30W και το μέγιστο που έχω βάλει το volume μέσα σε δωμάτιο είναι στα μισά (και το channel volume & master volume).

 

Ξέρει μήπως κανείς πόσο "φωνακλάς" είναι ο HT-5 συγκριτικά με τον 30αρι spider?

 

Toν πουλάει ένα παληκάρι στις αγγελίες(τον οποίο δεν γνωρίζω φυσικά) ...χτύπα τον αλύπητα...

Τον έχω κι εγώ καιρό τώρα...σε κεφάλι...και την έχω καταβρεί  ;)

Στα ίδια ντεσιμπέλια πρπ θα είσαι να μην σου πω και παραπάνω λόγω headroom  :P

 

seven deadly sins..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σ'ευχαριστώ πολύ spiro, δυστυχώς δεν μένω Αθήνα, αλλά θα πάω μια βόλτα κατά τον Οκτώβριο οπότε λέω να περάσω από κάποιο μαγαζί που να τον έχει για να τον δοκιμάσω κιόλας!

I'd die without music...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry που ξεθάβω αυτό το θέμα, αλλά ενδιαφέρομαι πολύ για τον HT-5 combo!

 

Προς το παρόν έχω τον Line 6 Spider III 30W και το μέγιστο που έχω βάλει το volume μέσα σε δωμάτιο είναι στα μισά (και το channel volume & master volume).

 

Ξέρει μήπως κανείς πόσο "φωνακλάς" είναι ο HT-5 συγκριτικά με τον 30αρι spider?

 

φίλε μου έχω παι3ει κ με τους 2 ανελετητα.

τον blackstar τον εχω κ τον line 6 τον εχει ο καθηγητης μου στο ωδειο. καμια σχεση κατ' εμε. Blackstar για μενα τονους καλυτερος.

Γενικα εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος με τον blackstar. αξιοπρεπεστατα καθαρα, ωραιο γκαζι με ρυθμισεις τετοιες που τον κανουν ... versatile κ send return απο πισω. κ εχει κ αλλα features. για μενα πολυ καλη λυση για 5W.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι το ξέρω ότι είναι καλύτερος, απλά αναρωτιόμουν από πλευράς decibel πως συγκρίνονται τα 30W του solid state με τα 5W του λαμπάτου.

 

ευχαριστώ! :)

I'd die without music...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι το ξέρω ότι είναι καλύτερος, απλά αναρωτιόμουν από πλευράς decibel πως συγκρίνονται τα 30W του solid state με τα 5W του λαμπάτου.

 

ευχαριστώ! :)

 

απο πλευρας db θα σε γελασω γιατι οταν τους τσιτωνω κ τους 2 δε μπορω να σου πω ποιος παιζει δυνατοτερα  :) αμα τον τσιτωσεις ξερνα ηχο δεν ειναι ψοφιμι παντως

κ το 10αρι ηχειο του κατα την γνωμη μου τον σωζει τον συγκεκριμενο (ht5)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου