Προς το περιεχόμενο

BLUES WIRE Black Magic Woman


ez

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Θυμάμαι αμυδρά, μπορεί δηλαδη να κάνω και λάθος, ένα βιντεο απο τις ηχογραφήσεις του κομματιού με τον Green παρόντα, ίσως σαν βίντεο κλιπ για το συγκεκριμένο κομμάτι. Is my mind playing tricks on me?

 

Μμμμ, το μυαλό σου στέκει επικίνδυνα καλά! Έτσι είναι, όταν είχε πρωτοέρθει στην Ελλάδα, γνωριστήκαμε και τάπαμε λιγάκι, εκείνο το διάστημα ετοίμαζα το κλιπ για το κομμάτι και του ζήτησα αν ήθελε σαν φόρο τιμής να συμπεριλάβω ένα δυό πλάνα από τη συνάντηση μας στην τελική εκδοχή... Να πώ τώρα πως ένοιωσα όταν δέχτηκε μετά χαράς;...Νάσαι καλά που μου το θύμισες...

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τον θυμάμαι κι εγώ, τον P.G σε ένα απο τα live του, εδω στη Θεσσαλονικη και ήταν αρκετά καλά, αν αναλογιστεί κανείς τί είχε περάσει.

Και παρ'ολο που το rock/blues δεν ειναι my cup of tea, αυτός o κύριος είναι πολύ σπουδαίος.

Χαίρομαι που τελικά αυτό το video υπάρχει και ωραία θα ήταν να το βλέπαμε σε κανενα youtube ε?

 

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το BMW ηταν το μοναδικο τραγουδι μαζι με shine on you crazy diamond που ενδιαφερθηκα να κοπιαρω την κιθαρα που ακουγα , αν και δεν υπηρξαν τα μοναδικα τοτε που με ειχαν συγκλονισει ( π.χ. since I've be loving you )

Ετσι ακουω παντα με ιδιαιτερη συγκινηση τις διασκευες αυτου του "μαγικου" κοματιου.

 

Ηλια σε εκτιμω βαθυτατα και μ'αρεσουν ιδιαιτερα αυτα που κανεις

( ετσι παντα αρχιζει μια καθως πρεπει γκρινια  ;D ;D ;D )

ομως εισαι ματζορακιας ( καλο έ!  ;D )

κι ετσι δυσκολευει το θεμα οταν προκειται για βαρια μινορε κοματια οπως το "διασκευαζομενο".

Παντως το πραγμα φταχνει , ιδιαιτερα απο το 3:00 και μετα που αναλαμβανει ο φιλος σου ο Μανωλης το τιμονι , οταν δε πλησιαζει το τελος και ξαναμπαινεις  με την κιθαρα σου καθαρη και με τον απαραμιλο λιτο τροπο του Peter , τοτε ακομη κι εγω ο γκρινιαρης περναω υπεροχα. 8)

 

Με λιγα λογια , οπως ελεγε και στο χωριο μου ο θειος Σεξπηρ

" τελος καλο , ολα καλα "

 

Εις υγειαν περαστικα και

keep on rockin  ;D

 

It's only Rock 'n' Roll .....................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νοιώθω σαν μικρό παιδί όταν παίζω μουσικές που έχω αγαπήσει βαθειά και θέλω να το μοιραστώ μαζί σας... :)

Keep on playin' da music,

ez

Εγώ κρατάω αυτό. Γιατί ακόμα νοιώθω το ίδιο. Και με το ίδιο ιδίωμα.

 

Μία μπάντα που ήρθε το 84 που αμφιταλαντευόμασταν, να μας πει με το Dig it (αν και για κάποιο λόγο το εξώφυλλο το θυμάμαι καφέ και όχι κίτρινο) ότι παίζεται και στην Ελλάδα blues. Και μάλιστα καλά. Με συνέπεια και συνέχεια παρακαλώ να τονιστεί.

 

Μου άρεσε το newbie κάτω από το όνομα.  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο 1o κλιπ, με τι drive παίζεις;

 

Hλια δεν εχει και μεγαλη σημασια με ποιο drive παιζει ο Ηλιας (Ζ) και το ξερεις ;D ;D ;D

 

Ωραιοτατα και τα δυο βιντεο. Ειδικα το δευτερο ομως ειναι , μαζι με το αυθεντικο (οχι μετα απο), οι καλυτερες εκτελεσεις του Slabo Day που εχω ακουσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hλια δεν εχει και μεγαλη σημασια με ποιο drive παιζει ο Ηλιας (Ζ) και το ξερεις ;D ;D ;D

 

Καλά αυτό εννοείται ;) Απλά και καμιά τεχνική λεπτομερειούλα δε θα μας χαλούσε πιστεύω ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Μπράβο Ηλία ;) Πάρα πολύ καλές διασκευές και οι 2!

Στο 1o κλιπ, με τι drive παίζεις;

 

Ευχαριστώ, κανένα, η κιθάρα είναι καρφί σ'ένα Music Man RD series. Ό,τι παραμορφωση ακούς προέρχεται απο τον ενισχυτή.

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου