Προς το περιεχόμενο

επιλογη χρωματος για tele body


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 73
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Tη βάφεις άλλο χρώμα...είναι αποδεδειγμένο άλωστε ότι οι κόκκινες παίζουν και κουρδίζουν καλύτερα από τις άλλες

 

χαχαχαααααααααααχαχαχα ;D ;D ;D ;D ;D

 

όλες οι κόκκινες ή μονο οι fiesta red fender?

 

γιατι αν βάλεις metallic red μπορεί να θέλει και φαρνατζή ;D ;D ;D ;D ;D

.o. /o. /o\ <o\ <o> \o/ εεεεε μακαρένα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

tele1e.jpg

 

Hit it

 

παλιό  candy apple με cream guard

 

εχω την ιδια και ειμαι σχεδον βεβαιος οτι το χρωμα της δεν λεγεται CAR.

Σιγουρα δεν ειναι ΠΑΛΙΟ CAR, γιατι το CAR ειναι χρωμα των 60s, ενω αυτη η κιθαρα ειναι φτιαγμενη στα 90s.

 

πανεμορφη οπως και να 'χει :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο προηγούμενος ιδιοκτήτης μου είπε οτι είναι cherry, αλλα δεν βρήκα κάτι που να μοιάζει στα colour charts της fender και υπέθεσα ότι είχε κάνει λάθος. ΤΟ πιο κοντινό είναι το CAR.Εχεις καμια ιδέα περι του τι είναι?

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως είναι κάτι τέτοιο?

http://www.rockinger.com/index.php?cat=WG031&lang=ENG&product=BG207&sid3=b72ffebb96bb33be3c670b02449c444f

Στη συγκεκριμένη φωτογραφία είναι πολύ φωτεινό, αλλά έχω ένα τέτοιο σώμα (από Rockinger) σε Strato και θυμίζει πολύ τη φωτογραφία σου

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα όχι. Γενικά τράβηξα πολλές φωτογραφίες και με διαφορετικούς φωτισμούς, και αυτή ήταν η καλύτερη δυνατή. Είναι δύσκολο να φωτογραφήσεις αυτο το χρώμα γιατι ή θα φαίνεται πολύ σκοτεινό ή θα κάνει αντανακλασεις. Έχω δει την φωτογραφία του blue με τις 2 τελε και πραγματικά πρέπει να έχουμε την ίδια κιθάρα.

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα όχι. Γενικά τράβηξα πολλές φωτογραφίες και με διαφορετικούς φωτισμούς, και αυτή ήταν η καλύτερη δυνατή. Είναι δύσκολο να φωτογραφήσεις αυτο το χρώμα γιατι ή θα φαίνεται πολύ σκοτεινό ή θα κάνει αντανακλασεις. Έχω δει την φωτογραφία του blue με τις 2 τελε και πραγματικά πρέπει να έχουμε την ίδια κιθάρα.

Για CAR μοιάζει....

 

Από κοντά, πάντως το candy apple red, φαίνεται έτσι....

5.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο προηγούμενος ιδιοκτήτης μου είπε οτι είναι cherry, αλλα δεν βρήκα κάτι που να μοιάζει στα colour charts της fender και υπέθεσα ότι είχε κάνει λάθος. ΤΟ πιο κοντινό είναι το CAR.Εχεις καμια ιδέα περι του τι είναι?

 

συμφωνα με τα color charts της fender, το CAR φαίνεται για Fiesta Red. ;D

http://www.fender.com/resources/colors/

 

Εχω την εντυπωση οτι η δική μας λεγεται Chrome Red (που δεν υπαρχει στον παραπανω καταλογο, αλλα εχει chrome blue).

 

edit 2 : ειμαι γκαβός, το έχει ο παραπάνω καταλογος (νο.25), αλλα και παλι δεν ειναι αντιπροσωπευτικες οι φωτος με τα πραγματικα χρωματα.

 

edit : συγκρινοντας την (καταπληκτικη) φωτο του elavd με αυτη του shelter ειναι ολοφανερο οτι προκειται για διαφορετικα χρωματα. Σε αυτό τον οδηγό πάντως, αυτο που λεω chrome red είναι ολόιδιο με αυτό που λέει αυτός CAR και ΕΙΝΑΙ το χρώμα της κιθάρας μας (το οποιο ειναι chrome red) ;D.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Παιδιά, για να μην μαλώνετε άδικα  :D το CAR δυστυχώς ΔΕΝ φωτογραφίζεται.  ;D ;D

 

Επίσης, υπάρχουν δύο "ειδών" CAR: αυτά που το υπόστρωμα είναι ασημί και αυτά που είναι χρυσό. Το "σωστό" (δηλαδή όπως το κάνανε τα παλιά χρόνια επί Λέοντος του Σοφού) είναι με ΧΡΥΣΟ υπόστρωμα. Ατυχώς, απ'όσο ξέρω, λίγοι το κάνουν σήμερα έτσι (π.χ. Musicman).

 

Μαζί με το Lake Placid Blue πρόκειται κατά τη γνώμη μου για τα ΑΠΟΛΥΤΑ χρώματα στη γκάμα της Fender.  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου