Προς το περιεχόμενο

επιλογη χρωματος για tele body


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 73
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Παιδιά, για να μην μαλώνετε άδικα  :D το CAR δυστυχώς ΔΕΝ φωτογραφίζεται.  ;D ;D

 

Επίσης, υπάρχουν δύο "ειδών" CAR: αυτά που το υπόστρωμα είναι ασημί και αυτά που είναι χρυσό. Το "σωστό" (δηλαδή όπως το κάνανε τα παλιά χρόνια επί Λέοντος του Σοφού) είναι με ΧΡΥΣΟ υπόστρωμα. Ατυχώς, απ'όσο ξέρω, λίγοι το κάνουν σήμερα έτσι (π.χ. Musicman).

 

Μαζί με το Lake Placid Blue πρόκειται κατά τη γνώμη μου για τα ΑΠΟΛΥΤΑ χρώματα στη γκάμα της Fender.  ;)

 

+1000000000 σε ολα. Και περαν αυτων μη ξεχναμε και τις παραλλαγες πανω στο θεμα CAR, οπως τα chrome red (λιγο πιο "φωτεινο" απο το κλασσικο CAR), candy cola (λιγο πιο σκουρο) που κανουν ακομα πιο μπερδεμενο το τοπιο.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

λοιπον επανερχομαι για να μην ανηγω αλλο θεμα

τα πρωτα κοματια της ηρθαν!και σωμα μανικι βαφτηκαν!

πως ηταν και πως εγηναν......

το ευτυχημα ειναι το ποσο καλα δεσαν το τακουνι με το pocket του σωματος!!!προτηνω ανεπιφυλακτα mighty mite πλεων

 

μεχρι τις γιορτηνες μερες ελπιζω να μου ερθει και το υποληπο hardware που ειναι pickguard mint,string trees,string ferrules,knobs κτλ αλλα και ενας sd pearly gates nicel cover για τη θεση neck που θα ρουταριστει οσο πρεπει.για την γεφηρα πηρα εναν τιμιο tonerider vintage plus και βλεπουμε..

mele_006.thumb.JPG.1824b2b5c0a23d82efe0c477e37a01ef.JPG

tele_001.thumb.JPG.80bb8e06f10fa0bfb344d18d7b4ced49.JPG

tele_003.thumb.JPG.beddfa6c8e9dc04285a4940e4b2056f7.JPG

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα tele bodies,όταν τα νερά του ξύλου είναι όμορφα όπως εδώ (κι ας είναι 3pcs) είναι προτιμότερο-για μένα-να φαίνονται(λάδι,διάφανο ματ βερνίκι κ.τ.λ.).

Το σχήμα βέβαια είναι,πέρα από κλασσικό,τόσο στιβαρό και λιτό που μου αρέσει στην όποια χρωματική επιλογή.

(Εκτός περιπτώσεων με παραστάσεις όπως ο σταυραητός κι η πούλια,στου παιδιού μου τη χαρά,έσφαξα ένα κοκκορά και αλλες τετοιες εμορφιες.....καμία σχέση με τη δική σου πολύ καλή δουλειά).

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο προηγούμενος ιδιοκτήτης μου είπε οτι είναι cherry, αλλα δεν βρήκα κάτι που να μοιάζει στα colour charts της fender και υπέθεσα ότι είχε κάνει λάθος. ΤΟ πιο κοντινό είναι το CAR.Εχεις καμια ιδέα περι του τι είναι?

 

εχω και εγω μια για πουλημα ιδια το χρωμα ειναι Midnight wine red 1992-1996 απο εκει και μετα εβγαινε μονο σε μεξικανα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραία.... τελικά πήγες και στο χρωματάκι που συζητάγαμε, και βγήκε και καλό! Άντε να έρθουν και τα άλλα για να βάλεις και τελικές φωτογραφίες! ;D

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου