Προς το περιεχόμενο

Τι γινεται πια με τους μουσικους στην ελλαδα?!?!?!?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Στα ΚΑΛΑ εστιατόρια, συμβαίνει κάτι αρκετά διαφορετικό: ένας ιδιοκτήτης εστιατορίου βρίσκει τον καλύτερο μάγειρα-σεφ που αντέχει να πληρώσει, και κατόπιν κτίζει το μενού πάνω στις ειδικές ικανότητες αυτού του σεφ.

 

Ελπίζω να βοήθησα.

 

 

πιστεψε με για καλο εστιατοριο προκειται και αυτη την τακτικη ακολουθουμε.

αν καποιον δεν τον εκφραζει κατι που εχω γραψει εγω η ο νικος δεν εχω κανενα προβλημα να το στειλω στο διαολο αν βεβεα συμφωνει ολη η ομαδα..

 

δεν μας ενδιαφερουν ατομα χωρις ιδεες... οπως προανεφερα ψαχνουμε lead κιθαριστα,..

ειναι δυνατον να μην θελουμε η καλυτερα να εχουμε αναγκη τις ιδεες του??

 

απλα εγω ενα ξερω..

οτι ακους παιζεις κ οτι ακους και παιζεις γραφεις..

γι αυτο και ψαχνουμε ατομα με κοινες προτιμησεις στη μουσικη..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 147
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το πρόβλημα βρίσκεται σε ακριβώς αυτή την πρόταση. Υπάρχει μεγάλη παρεξήγηση στο τι σημαίνει παίζω μουσική, έτσι 3-4 εντελώς άσχετοι κοπανάμε τα πάντα μπαίνουν σ' ένα προβάδικο, βγαίνει ένα μέτριο εώς χάλια αποτέλεσμα, μερικούς δεν τους νοιάζει γιατί δεν έχουν παραπάνω απαιτήσεις ή ικανότητες, άλλους πάλι τους νοιάζει. Και εκεί αρχίζει συνήθως και η γκρίνια.

 

Δεν είναι κακό να θες κάποια παραπάνω πράγματα, να λιώνεις για διάφορα, αρκεί να το θέλει και η υπόλοιπη ομάδα. Αν πρέπει να κάνεις παραινέσεις για να γίνει κάτι χαλάει το γλυκό για όλους δυστυχώς. Απ' την άλλη όμως στενοχωρίεσαι να βλέπεις ένα καλό αποτέλεσμα και να κολλάει σε σαχλαμαρίτσες που θα ξεπερνιόνταν με λίγη προσπάθεια παραπάνω, ειδικά αν σου αρέσει η ομάδα σου και πιστεύεις σε αυτή.

 

Μέχρι να βρεις άτομα που να είναι το ίδιο πορωμένα και μάλιστα να υπάρχει και η δυνατότητα δημιουργικής αλληλεπίδρασης, γιατί και αυτό το ψάξιμο είναι μέρος της πόρωσης μπορεί να περάσεις από πολλούς καμμένους, ή τέλοσπάντων αρκετά διαφορετικούς με εσένα.

 

Το μόνο σίγουρο είναι πάντως πως αργά ή γρήγορα όσο προχωράει και εξελίσσεται η φάση, φαίνεται τι θέλει ο καθένας και το τοπίο ξεκαθαρίζει και για τους άλλους και για σένα. Οπότε κατ' εμέ, συμφέρει να λιώσεις να δεις που σε πάει :)

 

ΥΓ: πχ εσύ Ανδρέα, πέρασες τη φάση λιωσίματος οπότε μιλάς πιο συνειδητοποιημένα από ότι εγώ. Είναι η διαφορά φάσης που είναι ο καθένας!

 

 

+1000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ειδατε που ολοι συμφωνουμε στο τελος??

no need to argue που λενε και οι cramberieς1

 

λοιπον οσοι πιστοι προσελθετε..

δεν χρειαζονται τρελα skills απλα χρονος και διαθεση για δουλεια και ολα θα ρθουν.

 

και το οτι εχουμε τον δικο μας χωρο θα βοηθησει παρα πολυ και το συγκροτημα αλλα και εσας ατομικα. σε μικρο χρονικο διαστημα θα δειτε τρελη βελτιωση.. (υπαρχει κ αυτο το θεμα για μερικους..)

οπως αναφερθηκε κ πανω.. καψιμο..

οσο περισσοτερο ασχολεισαι τοσο καλυτερος γινεσαι..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@themiskaltsidis

Η ρεκλάμα ήταν κάπως αποτυχημένη... πέραν του ότι έχεις ήδη δηλώσει την αναζήτησή σου για μουσικούς, βγάζει μια αίσθηση ικεσίας το τελευταίο σου post. Με κάθε σεβασμό, βρίσκω ότι δεν κολακεύει και σίγουρα δεν βοηθάει την προσπάθειά σας.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έτσι και ο μουσικός,όοοοο,τι ωδείο κ αν έχει τελειώσει,όοοοο,τι εξοπλισμό κ αν έχει στη κατοχή του,άμα δεν έχει κάποιον στόχο απλα είναι άλλος ένας ερασιτέχνης που θα καταλήξει με τεράστια κοιλιά,να του τα πρήζει μια ηλίθια,2 μούλικα,να οδηγεί ένα ι.χ,να καραφλιάζει και να βλέπει τον ολυμπιακό στην 50'' lcd του. ΑΥΤΑ

 

 

Πάντως, εγώ σου υπόσχομαι τα παρακάτω:

 

- Αν βγάλεις δίσκο, θα τον ακούω στα πανάκριβα ηχεία μου.

- Αν βγάλεις DVD θα το βλέπω στην 50-άρα οθόνη μου.

- Αν εμφανιστείς σε τσίρκο, θα έρθω να σε δω με τα μούλικα.

- Αν μεταμορφωθείς σε γκόμενα, θα σε πάω βόλτα με το ΙΧ.

- Αν γίνεις σαμπουάν θα λούσω το κεφάλι μου με την καράφλα.

- Αν γίνεις μπουγάτσα, θα σε φάω για να μεγαλώσει και άλλο η κοιλιά μου.

- Αν γίνεις μουσικός σε σκυλάδικο, θα έρθω να σε πληρώσω μαζί με την ηλίθια.

 

Μέχρι τότε, κάνε αυτό που έχω προτείνει στο Σατριάνι: δηλαδή, άμε στη γωνία να δεις αν έρχομαι.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kανε υπομονη και θα ερθουν ολα απο κει που δεν τον περιμενεις. Στο λεω εκ πειρας.

 

Εγω ειμαι σε μια μπαντα οπου εμενα με βρηκαν τυχαια μεσω IRC ?!?!?! απο μια ατακα που ειχα πεταξει σε κοινη συνομιλια, τον αλλον κιθαριστα τον βρηκαμε εντελως τυχαια να περιφερεται στην ναυαρινου με μπυρες και δερματινα ιουνιο μηνα?!?!? και τον ντραμερ τον πετυχαμε εντελως τυχαια σε ενα λαιβ στο κοινο και πιασαμε παρλα

Το θεμα ειναι οτι κανεις δεν ηξερε την αρχικη στιγμη της γνωριμιας οτι ο αλλος ειναι κιθαριστας, ντραμερ κ.τ.λ. Απλα ετυχε.

 

Και ειμαστε μαζι αρκετα χρονια

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kανε υπομονη και θα ερθουν ολα απο κει που δεν τον περιμενεις. Στο λεω εκ πειρας.

 

Καλά... δε θα συνομωτήσει και το σύμπαν. Μπορείς πχ να αρχίσεις να απαντάς εσύ σε αγγελίες άλλων και να πας στις μπάντες άλλων να παίξεις και να γνωρίσεις καινούριο κόσμο. Μπορεί να δεις και άλλες φάσεις και καταστάσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι ο νομος της ελξης. Μπορει να ψαχνεις και να μην βρισκεις και μια μερα στον καφε με εναν φιλο να σου πει ξερω ενα παλικαρι που πεζει μπασο και θελει να χωθει σε μπαντα, και να κολλησετε :P

Τωρα αν για καποιον ισχυουν οι νομοι του Murphy τοτε υπαρχει ακομα και η δυνατοτητα να εξελιχθει σε τρανο bedroom rocker ;D

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

την εχουμε στο αιμα μας τελικα την ανευθυνοτητα η εγω πεφτω σε μαμακες??

 

οχι φιλε μου δεν εχουμε ολοι την ανευθηνοτητα στο αιμα μας,μαλλον συναναστρεφεσαι με

λαθος κυκλο μουσικων...

 

αν θες την συμβουλη μου...

 

1.κανε υπομονη και μην βιαστεις να επιλεξεις καποιον μονο και μονο απο την

κ...α σου να παιξεις

2.ξεκινα απο τον drummer που ειναι το πιο δυσκολο και σημαντικο κομματι

αφου εχει ολη την ευθυνη για τον ρυθμο-groove και δυναμη της μπαντας!!!

3.βγες εξω με την μπαντα σου και πιες πολλες μπυρες-σε κανει πιο μπαντα! ;D ;D

 

ειναι πολυ δυσκολο να βρεις 4 αν8ρωπους με κοινο οραμα-στοχο διατεθιμενους να

κανουν θυσιες γιαυτο(χρονο-χρημα-γκομενιλικια κλπ κλπ) με ικανοτητες παικτικες

και κοινα γουστα...

 

εγω μετα απο διαλυση προηγουμενης μπαντας που ειχα με αρκετα καλη πορεια

και σαν φιλοι αλλα και σαν μουσικοι εψαχνα drummer περιπου εναμιση χρονο!!!!!

αξιζε η αναμονη ομως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου