Προς το περιεχόμενο

Τι γινεται πια με τους μουσικους στην ελλαδα?!?!?!?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επιτελους αυτο το θεμα απεκτησε νοημα ;D

 

καμμία μπάντα απ αυτές που τριγυρίζουν τα προβάδικα δεν θα κάνει τίποτα παραπάνω από κάποια live όπου θεατές θα είναι κυρίως φίλοι και συγγενείς άντε και "φίλοι" απο myspace κλπ.

 

Προφανως οι μπαντες που ειναι φτιαγμενες για μεγαλα πραγματα, εχουν μονοκατοικια με δικο τους προβαδικο ή δεν κανουν ποτε προβες.

 

makes sense.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 147
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

Προσωπικά θα την έβρισκα μια χαρά με τον OP (Θέμη;). Νομίζω ότι θέλει τρελή δουλειά και αφωσίωση για να γίνει κάτι σοβαρό. Για κάποιο λόγο μία τέτοια απαίτηση από κάποιον παιρνίεται σαν "ψώνιο" (δεν αναφέρομαι σε κάτι συγκεκριμένο στο θρέντ, αλλά γενικότερα)... Τρέχα γύρευε δηλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να μου πεις μια τέτοια μπάντα? Που απλώς να την ξέρει η μάνα της.

 

Μα απο που νομίζεις έχουν βγει όλες οι ελληνικες ροκ μπάντες? Απο Nightstalker & Last drive μέχρι Μωρα στη φωτιά & Τρύπες? Όλοι εχουν λοιώσει σε προβάδικα & στη σκηνή  μέχρι να φτάσουν στο σημείο να θυμίζουν κάτι σε όλους. Κανεις δε ξεκινά με τεράστιο fanclub. Και σου λέω οτι γύρω μου βλέπω τις νέες μπάντες που αξίζουν γιατι το παλεύουν, να οργώνουν τις σκηνές & να κερδίζουν ολοένα και περισότερο κοινό. Δε ξέρω που θα φτάσουν, αλλα δεν ισχύει αυτο που λες: οτι στα προβάδικα δεν υπάρχει τίποτα. Όλα απο εκεί θα έρθουν αρκεί να υπάρχουν όνειρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπα παιδιά επειδή το θέμα ετροχιάστικε πολύ θα θελα να δωσω μερικές απαντήσεις μαζεμένα ........

 

Απάντηση νούμερο ένα στο παλικάρι που μιλάει για 16 χρονα.

Πρώτα απ όλα φίλε μου είμαστε 22 χρονων και πληρωφοριακά αναφέρω οτι ναι ρε παιδί μου εχουμε και μεις όνειρα , δεν θέλουμε τρελά πράγματα......... μας ενδιαφέρει μια normal  πορεία στον χώρο τις μουσικής πράγμα εφικτό και όχι και τόσο τρελό όσο ισχιρίζεσαι.

και μια συμβουλή για την ζωή σου αν δεν έχεις όνειρα τότε τι κάθεσαι εδώ και πεδεύεσαι  , άλλωστε δεν είναι τυχαίο που λένε " άνθρωπος χωρίς όνειρα άνθρωπος χωρίς αύριο "

 

Άπάντηση στο παλικάρι που γράφει περι σεβασμού στον συνάνθρωπο .

Φίλε μου ο σεβασμόμος χάθηκε στην μετάφραση αυτά δεν υπάρχουν πια .

 

Απάντηση στο παλικάρι που λέει οτι δεν βρίσκεις άτομα μέσο αγγελειών για τέτοιες φάσεις .

Μεγάλο λάθος εχω παραδείγματα πολύ κοντινών μου φίλων που ετοιμάζονται τον άλλο μήνα για περιοδεία στο εξωτερικό και γνωρίστικαν μεταξί τους από αγγελία στο internet.

 

Απάντηση στο παλικάρι που λέει για μονοκατοικί και προβάδικο .

Φίλε μου έχουμε δικό μας studio  όχι μόνο για πρόβες αλλά για ολοκληρωμένες παραγωγές και όντος βοηθάει πολύ ( ας κάνουμε τον σταυρό μας που υπάρχει)

αν είχαμε και μια μονοκατοικία τα πράγματα θα ήταν ακόμη καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλως η κακως παιζοντας αυτο το στυλ μουσικης ειστε καταδικασμενοι σε εμπορικη αποτυχια.

Μην παρεξηγηθω! Το τονιζω εμπορικη. Αρα ονειρα για μια εστω νορμαλ καριερα δε νομιζω οτι ευσταθουν. Καντε οτι κανετε για το δικο σας χαβαλε και τη δικη σας προσωπικη ευχαριστηση.

Αν θες να προσθεσω και κατι ακομα. Η αγγελια σας ειναι ολιγον τι τρομακτικη. Προβες Παρασκευη, Σαββατο, Κυριακη σιγουρα και ισως μια καθημερινη.

Χαλαρωστε! Δεν πατε για live στο Wacken. Καντε μια προβιτσα την εβδομαδα σε μια σταθερη μερα ωστε να λετε τα νεα σας, να κανετε το χαβαλε σας και να πινετε και καμια μπυρα.

Και εγω αν το σκεφτομουν να μπω στη μπαντα σας θα διαβαζα την αγγελια και θα ενιωθα λιγο πιεσμενος. Οπως και οι περισσοτεροι νομιζω.

Παν μετρον αριστον.

Ολα τα παραπανω εντελως φιλικα.

Στράαατα Stratούλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε λέω και εμείς με αυτό το είδος που έχουμε επιλέξει πάμε για εμπορική αποτυχία, μα τι λέω έχουμε ήδη αποτύχει εμπορικά οτι δημιουργήσαμε είχε εκπληκτικές κριτικές...από φίλους, συναδέλφους (μη μουσικούς) και μη ξεχνάμε και τη φουκαριάρα τη μάνα μας.

 

Πραγματικά όμως δεν περίμενα ποτέ οτι θα αποτυγχάνουμε όσο αφορά την ασυνεννοησία. Αυτή τη στιγμή είμαστε σε μια ακόμα καλή αρχή και ελπίζω να τα καταφέρουμε αλλά για να φτάσουμε σε αυτό το σημείο όπως και πολλοί άλλοι περάσαμε το μακρύ και το κοντό του καθενός και εννοείται και τις κλασικές καταστάσεις όσων ήταν σπουδαστές κάπου (δεν τους αδικώ καθόλου καλά έκαναν) όπου η μπάντα ήταν ακαδημαϊκής περιόδου. Μέχρι το Γενάρη μετά εξετάσεις και πάλι μέχρι τον Ιούλιο και μετά διακοπές, έφτανε ο Σεπτέμβρη και λέγαμε θα συνεχίσου τις 'σπουδές' με αυτή τη μπάντα.

 

Όλα ήταν πληρωμένα, ο χώρος τα όργανα όλα φουλ σετ και πάντα με το εκάστοτε σέρβις όλα να ανήκουν αποκλειστικά σε μένα και να δίνονται απλόχερα σε όσους μετέχουν στη μπάντα για να τα κάνουν οτι θέλουν, τίποτα όμως.

 

Αυτό που καταλαβαίνω είναι οτι, ΟΚ ας είμαστε κολητάρια όλοι στη μπάντα αν δεν υπάρχει διάθεση για δημιουργία αλλά για αυτοπροβολή ή γιατί μας αρέσουν το είδος της μουσικής ή τα τραγούδια χάθηκε το παιγνίδι.

 

Μήπως όσοι καυ....νοι μέσα στο νοιζ να πρέπει να βρεθούμε ή θα κάνουμε κλίκα έναντι των υπολοίπων?

 

Αρκετή χολή έβγαλα ουφ :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα απο που νομίζεις έχουν βγει όλες οι ελληνικες ροκ μπάντες? Απο Nightstalker & Last drive μέχρι Μωρα στη φωτιά & Τρύπες?

 

Ας το αφήσουμε εδώ καλύτερα....  ::)

 

Πρώτα απ όλα φίλε μου είμαστε 22 χρονων και πληρωφοριακά αναφέρω οτι ναι ρε παιδί μου εχουμε και μεις όνειρα , δεν θέλουμε τρελά πράγματα......... μας ενδιαφέρει μια normal  πορεία στον χώρο τις μουσικής πράγμα εφικτό και όχι και τόσο τρελό όσο ισχιρίζεσαι.

και μια συμβουλή για την ζωή σου αν δεν έχεις όνειρα τότε τι κάθεσαι εδώ και πεδεύεσαι  , άλλωστε δεν είναι τυχαίο που λένε " άνθρωπος χωρίς όνειρα άνθρωπος χωρίς αύριο "

 

Τέτοιου είδους "άπιαστα" όνειρα φίλτατε είναι για 16χρονους οι οποίοι έτσι κ αλλιώς έχουν ελεύθερο χρόνο. Μετά τα 20 καλό είναι κάποιος να ψάξει να δει τί θα κάνει με τη ζωή του (επαγγελματικά και σε προσωπικό επίπεδο) εκτός πια και αν έχει λύσει το πρόβλημα του με κάποιον τρόπο (κληρονομιά, εισοδηματίας, πλούσια γυναίκα κλπ)....

 

Δεν είπα να μην έχεις όνειρα, αλλά το κάθε όνειρο στην ώρα του για να μην σου μεταλλαχθεί σε ...ονείρωξη. Στα 22 που βρίσκεσαι (εγώ ειμαι 21) θα έπρεπε να σου έχει περάσει πια το όνειρο να γίνεις ροκ σταρ.

 

Πάλι δεν έκανες σαφές το τί ακριβώς θες να κάνεις με την μπάντα. Το "μια normal  πορεία στον χώρο τις μουσικής" τι σημαίνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας το αφήσουμε εδώ καλύτερα....  ::)

 

Τέτοιου είδους "άπιαστα" όνειρα φίλτατε είναι για 16χρονους οι οποίοι έτσι κ αλλιώς έχουν ελεύθερο χρόνο. Μετά τα 20 καλό είναι κάποιος να ψάξει να δει τί θα κάνει με τη ζωή του (επαγγελματικά και σε προσωπικό επίπεδο) εκτός πια και αν έχει λύσει το πρόβλημα του με κάποιον τρόπο (κληρονομιά, εισοδηματίας, πλούσια γυναίκα κλπ)....

 

Δεν είπα να μην έχεις όνειρα, αλλά το κάθε όνειρο στην ώρα του για να μην σου μεταλλαχθεί σε ...ονείρωξη. Στα 22 που βρίσκεσαι (εγώ ειμαι 21) θα έπρεπε να σου έχει περάσει πια το όνειρο να γίνεις ροκ σταρ.

 

Πάλι δεν έκανες σαφές το τί ακριβώς θες να κάνεις με την μπάντα. Το "μια normal  πορεία στον χώρο τις μουσικής" τι σημαίνει?

 

Eίσαι μόλις 21 ετών και σκέφτεσαι και συμπεριφέρεσαι ήδη σαν "κοινός" και καλά εκπαιδευμένος μικροαστός (είτε νεόπλουτος είτε νεόφτωχος δεν έχει σημασία).

Χωρίς όνειρα ή παραδοχή της απαραίτητης ύπαρξής τους, με έμμονη ιδέα τα χρήματα, την άνετη ζωή, τον πλούτο, βλέπε τα λεγόμενά σου... (κληρονομιά, εισοδηματίας, πλούσια γυναίκα κλπ)....

 

Εύγε νεανία μου... keep on this  :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eίσαι μόλις 21 ετών και σκέφτεσαι και συμπεριφέρεσαι ήδη σαν "κοινός" και καλά εκπαιδευμένος μικροαστός (είτε νεόπλουτος είτε νεόφτωχος δεν έχει σημασία).

Χωρίς όνειρα ή παραδοχή της απαραίτητης ύπαρξής τους, με έμμονη ιδέα τα χρήματα, την άνετη ζωή, τον πλούτο, βλέπε τα λεγόμενά σου... (κληρονομιά, εισοδηματίας, πλούσια γυναίκα κλπ)....

 

Εύγε νεανία μου... keep on this  :)

 

 

Συγνώμη που θέλω να ...ζήσω και όχι να πεθάνω της πείνας. Ειρωνικά αναφερόμουν στην κληρονομιά κλπ.

 

Ελπίζω να λύσω και εγώ το πρόβλημα της ζωής μου σύντομα μπας και καταφέρω να μπω στο πυθάρι να κάνω όνειρα και να λεω αμπελοφιλοσοφίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τρόπος έκφρασης που διαβάζω εκατέρωθεν δεν αρμόζει ούτε στο χώρο μας, ούτε σε σας πιστεύω.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου