Προς το περιεχόμενο

Τι γινεται πια με τους μουσικους στην ελλαδα?!?!?!?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλως η κακως παιζοντας αυτο το στυλ μουσικης ειστε καταδικασμενοι σε εμπορικη αποτυχια.

 

εισαι προκατελειμενος και παραπληροφορημενος φιλε μου..

 

Χαλαρωστε! Δεν πατε για live στο Wacken. Καντε μια προβιτσα την εβδομαδα σε μια σταθερη μερα ωστε να λετε τα νεα σας, να κανετε το χαβαλε σας και να πινετε και καμια μπυρα.

 

η χαλαρωση ειναι αρχικο σταδιο κυτταρυτιδας..

 

Και εγω αν το σκεφτομουν να μπω στη μπαντα σας θα διαβαζα την αγγελια και θα...

καλυτερα να γινω μπογιας..

 

Ολα τα παραπανω εντελως φιλικα.

 

πλακα μας κανεις?

 

Ωραια λοιπον. Το ονειρο σου ειναι να γινεις ροκ σταρ.

 

Στο μεταξυ βεβαια ασχολεισου και με κατι (μια δουλεια,μια σχολη) γιατι το ροκσταριλικι μπορει και να στραβωσει..

 

Επιτελους σταματα να με κοροιδευεις και να ειρωνευεσαι

δεν θελω να κλειδωθει το ποστ μου επειδη θα καταληξει σε καυγα.

υπαρχουν ανθρωποι που δεν εχουν τοποθετηθει ακομα και με ενδιαφερει

η γνωμη τους.

 

και αν θες να ξερεις δουλέυω καθε μερα και μαλιστα χειρονακτικη δουλεια.

και σπουδαζω στα τει χαλκιδας.. και κανω προβες στην αθηνα..

και δεν εχω και αμαξι να πηγαινοερχομαι και δεν εχω και φραγκα..

 

αλλα!!  οπως τα λες.. χαλαρα....... πιο χαλαρα δεν γινεται..

 

Σε ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες (αλλα δεν θα παρω αλλες)

you're very kind.

Σε παρακαλω μην ξαναστειλεις. >:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 147
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παιδια εγω ξερω οτι η λυση για να βρεις καλους μουσικους και υπευθυνα ατομα είναι να βρεις καποια παιδια τα οποια να είναι καλοι στη μουσικη και να τους χαρακτηριζει η υπευθυνοτητα.

 

Απο κει και περα η συνταγη για την επιτυχια είναι απλη. Πρεπει να πουλας πολλους δισκους και να γεμισζεις μεγαλους συναυλιακος χωρους. Απο κει κι επειτα η επιτυχία είναι δεδομενη.

 

Ας μη τα δυσκολευουμε αλλο τα πραματα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέτοια άτομα τα συναντάς είτε με μπαγκέτες στα χέρια, είτε με κιθαρίτσα, είτε με korg είτε με μπουζουκάκι.

Μου αρέσει πάρα πολύ που εξαιρείς την ευγενή φυλή των τετράχορδων (σαν τετράποδων ακούστηκε ;D )

 

Παιδια εγω ξερω οτι η λυση για να βρεις καλους μουσικους και υπευθυνα ατομα είναι να βρεις καποια παιδια τα οποια να είναι καλοι στη μουσικη και να τους χαρακτηριζει η υπευθυνοτητα.

+1000 πάντως  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε Θεμη αγορι μου εννοειται οτι φιλικα στα ειπα και χωρις κανενα ιχνος χολης και αντιπαραθεσης...Τωρα αν κανουμε παραθεση ο ενας τα γραφωμενα του αλλου και απο κατω βαζουμε ''εξυπναδες'' δε θα τελειωσουμε ποτε και το θεμα οντως θα καταληξει σε καβγα.

Τωρα το ποιος ειρωνευεται (καλυτερα να γινω μπογιας) μαλλον φανηκε.

Οποτε ασε τους Ελληνες μουσικους ησυχους γιατι μια χαρα ειναι στην Ελλαδα, βρες 3,4 ατομα να ταιριαξεις και καλη σου τυχη.

 

Στράαατα Stratούλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεμη το ξαναγραφω αναλυτικοτερα. Η πιο καλη τακτικη ειναι ποναει χερι , κοψει χερι γιατι αν το αφησει κ παιρνεις παυσιπονα τοτε ολο το κορμι θα σαπισει. Τι σημαινει αυτο, δε κολλας με εναν μουσικο, τον πετας οξω κ κλεινεις κ τη πορτα κ να ερθει ο επομενος. Ειμαι 10 χρονια+ στο κουρμπετι των ερασιτεχνικων γκρουπ κ ολοι οι γκρινιαρηδες κ οι καλαμπορτζηδες της Αθηνας εχουν βρεθει σε προβες μαζι μου. Η λυση ειναι απλη seek and search για τα καταλληλα ατομα , υπομονη μεχρι να βρεις τους σωστους κ θα ανταμειφθεις απο το αποτελεσμα. Κ μακρυα απο τυπους που ξερουν απο μαστερινγκ ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εισαι προκατελειμενος και παραπληροφορημενος φιλε μου..

 

Και πριν σε αφησω μιας και δε θες να σου ξαναστειλω, να σου απαντησω πανω σε αυτο επειδη βλεπω εχει μεινει ασχολιαστο...

Δεν ξερω αν ο κυκλος σου εχει μεινει στα '80s και ειναι ονειροπολοι 18χρονοι, αλλα στο ξανα-τονιζω οτι στην Ελλαδα παιζοντας deathcore  εισαι καταδικασμενος σε εμπορικη αποτυχια. Ειμαστε σε μια εποχη που το metal περναει μια καμψη.

Εδω βλεπεις μπανταρες του μεγεθους των Kamelot και των Evergrey να ερχονται Ελλαδα και να κοβουν 200 εισιτηρια...

Οποτε το να χεις μια Α επιτυχια, δεν ξερω τι σου λενε οι φιλοι, οι γονεις και οι συγγενεις σου αλλα ξεχνα το.

Εχω μαθει στη ζωη μου να ειμαι ρεαλιστης. Κηνυγησε το ονειρο σου!

Αλλα μην περιμενεις σε 10-15 χρονια ,αν εχεις γυναικα και παιδια που στο ευχομαι, να τους συντηρεις απο το deathcore. Ουτε αυτοκολλητακια της Panini στα παιδια δε θα μπορεις να παρεις. Οποτε φροντισε να τελειωσεις πρωτα τις σπουδες σου.

Καλο ειναι να εχουμε τρελα με κατι, αλλα καπου καπου να ξερουμε και που παταμε. Και σε οποιον μας μιλαει με γεγονοτα και απτα παραδειγματα να μην το αφοριζουμε αποκαλωντας τον προκατειλημμενο. Λες και σε ηξερα και απο χτες ρε Θεμη...

Θα σεβαστω την επιθυμια σου και δε θα σου ξαναστειλω. Δεν ξερω αν εισαι παιδι που εχει μαθει να ακουει μονο τα καλα λογια. Ομως να ξερεις οτι ειδικα στο χωρο της μουσικης θα ακουσεις πολλες πραγματικα ''κακοπροαιρετες'' αποψεις στις οποιες δε θα μπορεις να απαντας με ενα ''μη μου ξαναμιλησεις''. Ισα ισα απο την κριτικη θα βελτιωνεσαι οχι μονο στη μουσικη αλλα και στη ζωη σου και θα γινεσαι καλυτερος ανθρωπος

Καλη σου μερα και καλη σου τυχη.

Στράαατα Stratούλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι 10 χρονια+ στο κουρμπετι των ερασιτεχνικων γκρουπ κ ολοι οι γκρινιαρηδες κ οι καλαμπορτζηδες της Αθηνας εχουν βρεθει σε προβες μαζι μου.

Eγώ ποτέ.... :D :D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω βλεπεις μπανταρες του μεγεθους των Kamelot και των Evergrey να ερχονται Ελλαδα και να κοβουν 200 εισιτηρια...

 

Άσχετο με την όλη κουβέντα... αλλά σιγά τις μπαντάρες. Πόσα πια να κόψουν κ αυτοί δηλαδή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου