Προς το περιεχόμενο

βοηθεια mε amplitube


zimmerman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια μπορειτε να με βοηθησετε στο κολλημα μου?

εχω cubase le και amplitube le με καρτα ηχου e-mu 0404 ολα γνησια...

και θελω να βαλω την κιθαρα μου να παιξω αλλα δεν τα χω καταφερει μεχρι στιγμης....

δωστε μου μια ιδεα το μυαλο μου εχει γινει κιμας ειμαι καινουριος στο θεμα και εχω παραδωσει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κιθαρα - Καρτα ηχου(input) με καλωδιο jack

καρτα ηχου(output) - ηχεια αναλογα τι ηχεια και τι εξοδους απο την καρτα εχεις

ανοιγεις το amplitube πας στις ρυθμισεις και επιλεγεις την καρτα ηχου σου απο το μενου(asio - in - out)

ανοιγεις cubase  δημιυργεις καναλι audio πατας αριστερα στα inserts στα κενα και επιλεγεις amolitube

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εκανες full install γιατι ξερω οτι εχει standalone προγραμμα και απο εκει αλλαζεις τις ρυθμισεις ευκολα παρα να τρεχεις μεσω του cubase

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεξί κλικ, νέο audio track, όρισε το mono, βάλε ως in το input της κάρτας ήχου όπου έχει ήδη συνδεδεμένη την κιθάρα. Άνοιξε τα inserts του audio track και βάλε το amplitube. Τελείωσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το ανοίξεις κανονικά στο cubase και απλά θα πατήσεις το κουμπί monitor του cubase. Το manual το λιώνει στην ανάλυση. Ψάξε κι εδώ για για παρόμοια θέματα που βρίσκονται στο τέλος της σελίδας. Έχει λιώσει στις απαντήσεις

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου