Προς το περιεχόμενο

Τι γινεται πια με τους μουσικους στην ελλαδα?!?!?!?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 147
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

A να χαθειτε παλιοπαιδα ...

Έτσι είπες στον... Μάστερ?

 

 

Κοιτάξτε να δείτε. Δεν ειμαι αρμόδιος, αλλα πρέπει να καταλάβετε οτι εδω είμαστε ενα εργαστήρι απόψεων και ο καθένας θα μιλάει όπως θέλω εγώ γιατι δεν ειμαι οποιος κι οποιος. 20 χρόνια έχω δίπλωμα αυτοκινήτου εγώ. Αντε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα καταρχην σε ολους και συγνωμη για την καθυστερημενη απαντηση.

Αφησα το θεμα για 4-5 μερουλες και εγινε πανικος..

 

PEACE πανω απ ολα.  ;D

 

Λοιπον διαβασα καποια ποστ που με εκνευρησαν και αλλα που με προβληματισαν και αλλα που με χαροποιησαν οπως αυτο του nikolas που ειναι ενας ανθρωπος που μεσα απ τα ποστ του με εχει κανει να τον θαυμαζω οσο καιρο ειμαι σε αυτο το φορουμ. γιατι μια θετικη εστω κουβεντα ειναι μεγαλο πραγμα για ενα μικρο μουσικο με ονειρα.

 

τωρα απ την αλλη:

 

αμα αρχισω να βριζω τωρα θα διαγραφει το ποστ και θα φαω - στο καρμα και θα χαλασουμε και τις καρδιες μας.

πολιτισμενα λοιπον..

 

ο "κυριος" που ειναι 21 και εχει φαει τη ζωη με το κουταλι (και υποτιμαει τα 16χρονα.) με ολη την ειρωνια της λεξεως δεν θα καταφερει να με κανει να τον χαρακτηρισω. Οι λογοι ειναι προφανεις. και τον παρακαλω να μην το τραβηξει αλλο.

 

και οχι δεν θελω να κανω προβα μια φορα τη βδομαδα και να λεω τα νεα μου..

η μουσικη για μενα δεν ειναι η γκομενα μου απ τη χαλκιδα που την βλεπω μια φορα τη βδομαδα. ειναι η αγαπη μου και ο τροπος ζωης μου. και γι αυτο της δινω τα παντα.

χρονο χρημα και οτι αλλο θεωρει κανεις σημαντικο.

 

ανοιξα τον τοπικ για να με συμβουλεψετε και να ακουσω γνωμες.

οχι για να τσακωθουμε ολοι μαζι..

 

δεν προκειται ποτε να πληρωσω σεσιον μουσικους για να ερθουν στο συγκροτημα.

αυτο ειναι τελιως γελοιο..  ειμαι σε αναζητηση ανθρωπων που αγαπουν τη μουσικη και εχουν ορεξη και ονειρα! ειμαι 18 οκ.. πιτσιρικας πειτε το,ανωριμος πειτε το ,ονειροπολος ξερω γω.

 

οκ μονο που τα τελευταια χρονια ξερω πραγματικα τι θελω να κανω..

και ναι μαμα θελω να γινω ροκσταρ!![glow=red,2,300][/glow]

 

υπαρχουν και χειροτερα.. αλλων η ζωη τελειωνει στα 21.

αλλων ομως η ζωη ξεκινα στα 31 , 41 , 51 γιατι πολυ απλα εχουν ονειρα.

 

θα κλεψω λοιπον την εκφραση του ΦΙΛΟΥ μου nevarial που ειναι και κιθαριστας το παιδι :P στο πολυτραγουδιμενο αυτο συγκροτημα που παμε να χτυσουμε ξανα με τις οποιες δυσκολιες που λεει : " άνθρωπος χωρίς όνειρα άνθρωπος χωρίς αύριο "

 

συγνωμη για το ολο κλιμα που δημιουργηθηκε στα τελευταια ποστ. και εγω πιθανων συνησφερα σε αυτο..

 

απεναφερω την ειρηνη λοιπον...! :D

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες τα , πες τα. Το θεμα που ανοιξες σηκώνει και αρκετο καλαμπούρι για την κατασταση στην μουσικη σκηνη οποτε μην τα παιρνεις ολα τοις μετρητοις ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

themiskaltsidis, στο πρώτο ποστ γράφεις λες και είσαι πολύπειρος band leader που έχει απηυδήσει με τον ερασιτεχνισμό που βλέπει γύρω του. Αφού είσαι 18 ίσως θα έπρεπε να αφήσεις τις γενικεύσεις και τους αφορισμούς και να συνεχίσεις την αναζήτηση μέχρι να βρείς μουσικούς με τους οποίους θα ταιριάξεις. :)

 

η μουσικη για μενα δεν ειναι η γκομενα μου απ τη χαλκιδα που την βλεπω μια φορα τη βδομαδα.

Ωραίος. Μη δίνεις πολύ αέρα. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

themiskaltsidis, στο πρώτο ποστ γράφεις λες και είσαι πολύπειρος band leader

 

spy, που ακριβώς το λέει αυτό?  ;)

Ο άνθρωπος μιλάει πάντα στο πρώτο πληθυντικό για την μπάντα.

 

Αντε, και καλή τύχη μάγκες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

spy, που ακριβώς το λέει αυτό?  ;)

Ο άνθρωπος μιλάει πάντα στο πρώτο πληθυντικό για την μπάντα.

 

Αντε, και καλή τύχη μάγκες...

 

σε ευχαριστω πολυ.. βεβαια τιποτα στον οριζοντα ακομα.

ενα δυο κλασικοι που στελνουν κ πρεπει να τους κηνυγας μια βδομαδα για να σου ερθουν σε μια προβα. τεσπα! υπομονη.. ξερω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια λοιπον. Το ονειρο σου ειναι να γινεις ροκ σταρ.

 

Στο μεταξυ βεβαια ασχολεισου και με κατι (μια δουλεια,μια σχολη) γιατι το ροκσταριλικι μπορει και να στραβωσει... ;)

Στράαατα Stratούλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε διαβάστε οοοολο το thread προ-σε-κτι-κα. Δε μιλάμε για ροκσταριλίκια. Μιλάμε για τύπους που τριγυρνάν τα προβάδικα & σε αφήνουν ξεκρέμαστο διοτι ειναι ζαμανφουτίστες. Τέτοια άτομα τα συναντάς είτε με μπαγκέτες στα χέρια, είτε με κιθαρίτσα, είτε με korg είτε με μπουζουκάκι. Δεν σου αρέσει η φάση? πες το ξεκάθαρα. Όχι να 'καρφώνουν' όλοι τους ενισχυτές & να περιμένουν πότε & αν θα εμφανιστεί ο πληκτράς ας πουμε. Αυτο ειναι πρόβλημα. Είτε έχεις όνειρα, είτε όχι, παραμένει ανευθυνη μια τέτοια συμπεριφορά. Το έχω συναντήσει καποτε αυτο το προβλημα αλλά δε θα εφτανα στο σημείο να τα 'χωσω' στο noiz για να βρω λύση, ούτε θα γενίκευα κατ'αυτον τον τίτλο. Κάποιος όμως έφτασε σε αυτο το σημείο.

Ακόμα δεν καταλαβαίνω αυτη την μανία να στρέφουμε ακαριαία όλα μας τα σχόλια πάνω σε όποιον αναφέρει τη λέξη ροκ & με ευκολία να τον πασπαλίζουμε με σάλιο ή χολή ωστε να του κολλήσει ακομα καλύτερα η ετικετούλα "Ροκ Σταρίλας". Ας διευρύνουμε λίγο το μυαλο μας & ας ασχοληθούμε με την ου-σι-α του μουσικού Ελληνικού χώρου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου