Προς το περιεχόμενο

marshall tsl vs dsl


Προτεινόμενες αναρτήσεις

α ηθελα να μαθω ποια ειναι η διαφορα αναμεσα σε μια κεφαλη marshall jcm 2000 tsl me tin marshall jcm 2000 dsl τοσο κατασκευαστικα ωσο και στον ηχο.ευχαριστω

Μια μερα θα βρω κατι εξυπνο να γραψω εδω κατω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι tsl βγαινουν σε 60 και σε 100 watt. Οι dsl σε 50 και 100. Οι tsl εχουν τρια καναλια(clean, crunch, lead). Στους 60(tsl) τα crunch και lead καναλια μοιραζονται το ιδιο eq, ενω εχουν ξεχωριστα volume και gain controls. Στους 100(tsl) αν δεν κανω λαθος ειναι ξεχωριστα και τα eq. Οι dsl εχουν δυο αυτονομα καναλια. Για ηχo, τωρα λεγονται πολλα. Προσωπικα πιστευω πως ο tsl εχει πολυ καλα καθαρα, ενω ο dsl υπερεχει λιγο στα βρωμικα. Οι tsl ομως με αλλαγη λυχνιων (εχουν οχι πολυ καλες stock λαμπες) ανεβαινουν αισθητα τοσο στα καθαρα τους οσο και στα βρωμικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα πιστευω πως ο tsl εχει πολυ καλα καθαρα, ενω ο dsl υπερεχει λιγο στα βρωμικα.

 

Εμένα πάλι μου φαίνεται το αντίθετο! Γούστα είναι αυτά μάλλον... Elixir, πάρα πολλά προβάδικα έχουν dsl ή tsl. Μπορείς να τους δοκιμάσεις με την ησυχία σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος ενδιαφερεται για αγορα tsl 100αρη, ας ριξει μια ματια εδω.

 

http://www.lynx.bc.ca/~jc/TSL122.html

 

Μιλαει για τους combo 100αρηδες, αλλα το "θεμα" εντοπιζεται και στις 100αρες κεφαλες, λιγοτερο συχνα.

 

ΥΓ: καποιος σκοτωνε εναν tsl122 650 ευρω στο Noiz, αλλα φοβηθηκα λογω αυτου :-[

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδα το υ.γ για αυτον που σκότωσε ενα Marshall . Αγόρας πριν κανα 2 μηνο ενα μεταχειρησμένο σε αυτην την τιμή και δόξα τον θεό με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακαρι φιλε μου να εισαι τυχερος και να εχεις την διορθωμενη πλακετα.

Αν και θα σου προτεινα να τον αφησεις για αρκετες ωρες ανοιχτο, ωστε να δεις αν θα γινει η ιστορια με τις θερμοκρασιες.

 

Καλοπαιχτος!

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παιξει με παρα πολους marshall διαφορων εποχων και γενικα θα ελεγα οτι οσο λιγοτερα καναλια εχουν τοσο πιο καλοι ειναι  ;)

Texas tone that's bad to the bone...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου