Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρική ως 1000 ευρώ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω καινούρια κιθάρα ως 1000 ευρώ.Παίζω 4 χρόνια και την θέλω κυρίως για malmsteen και blues.Περισσότερο σκέφτομαι για fender με 3 μονούς μαγνήτες.Ο ενισχυτής μου είναι άθλιος αλλά θα τον αλλάξω λίγο αργότερα μια και την παλεύω με το pod προς το παρόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Welcome  :)

 

Το προφανές είναι μια Malmsteen signature. Επίσης μπορείς να κοιτάξεις για American Standard και Classic Player και αργότερα αλλάζεις και μαγνήτη/ες αν θες.

 

Αν δε σε χαλάει, μπορείς να κοιτάξεις να βρεις μεταχειρισμένη Malmsteen signature. Καινούρια πρέπει να είναι γύρω στα 1,400 Ευρώ.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ΄αρχήν ευχαριστώ για το καλοσόρισμα και για την άμεση απάντηση.Η malmsteen κάνει 1550 από έξω δυστυχώς.Ακριβώς αυτές που σκέφτομαι είπες american standard και classic player 50s ή 60s με αλλαγή μαγνητών αργότερα.Αξίζει η διαφορά τιμής της american με τις classic player;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να΄σαι καλά  :)

 

Ακριβώς αυτές που σκέφτομαι είπες american standard και classic player 50s ή 60s με αλλαγή μαγνητών αργότερα.Αξίζει η διαφορά τιμής της american με τις classic player;

 

Καλή ερώτηση. Έχει συζητηθεί αρκετά στο φόρουμ στο παρελθόν* αλλά λάβε υπόψη οτι έχει βγει νεα έκδοση της american standard. Δεν θυμάμαι αν την έχω δοκιμάσει (ασχολίαστο) αλλά δες την οπωσδήποτε γιατί έχει λάβει πολυ θετικά σχόλια γενικά σε σχέση με την προηγούμενη έκδοση.

 

Μια malmsteen πάντως που είδα στο dv247 έχει 1,300κάτι Ευρώ...ίσως να μάζευες τα λεφτά να πας μια και έξω για τη signature? Την έχεις δοκιμάσει; Έχει τα scalloped τάστα και ίσως δε σε βολέψει πάντως.

 

*μπορείς να ψάξεις σε παλιότερα θέματα για τα συγκεκριμμένα keywords κάνοντας κλικ στα αριστερά του google search στο εικονίδιο του μεγεθυντικού φακού  ;)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είχα τσεκάρει στο dv247... :o Δεν την έχω δοκιμάσει δυστυχώς.Πρέπει να πάω στον Στόλλα.Αν με βολεύει το scalloped θα κάνω υπομονή αφού και η american με αλλαγή σε μαγνήτες στα ίδια λεφτά θα βγει τελικά αλλιώς αν δεν βολεύει θα δοκιμάσω τις άλλες.Θα κάνω και ένα search το forum για classic player vs american να δω τι έχει ειπωθεί.Γενικά είχα στο μυαλό μου τιμές thomann..Άρα μπορώ να δοκιμάσω και deluxe

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H american standard είναι κιθαράκλα. H CP ποτέ δεν μου έκατσε (προσωπική γνώμη).

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρίς να γνωρίζω τον ιδιοκτήτη, είδα τυχαία την παρακάτω αγγελία σε άλλο forum για μια malmsteen:

 

 

http://www.musicheaven.gr/html/modules.php?name=NukeC&op=ViewDetail&id_ads=13174

 

 

Καλό είναι να δεις κι ένα καλό ενισχυτή εάν αυτός που έχεις δεν σου ακούγεται καλά. Ο ενισχυτής είναι σημαντικότατος παράγοντας στον ήχο του κιθαρίστα. Με την πεταλιέρα ως προενίσχυση σώζεται λίγο ο ήχος αλλά η καμπίνα και τα μεγάφωνα δίνουν την τελική χροιά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου