Προς το περιεχόμενο

Ποιο πιστεύετε πως είναι τα καλύτερα ακουστικά για DJ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ειδα οτι το ενα εχει ενα ζευγαρι ανταλακτικα earpads και απλη θηκη μεταφορας κ το LE ανταλλακτικα earpads αλλα καλη θηκη μεταφορας.ισως προτιμησω αυτο  με τη καλη θηκη μεταφορας! οταν χαλασουν τα earpads του τοτε παιρνω..προς το παρον χρειαζεται μια καλυτερη θηκη,οχι αυτες οι σακουλιτσες :P και επισης οχι spiral cord!!προτιμω το ισιο :)

ευχαριστω για τιs info :)

 

Επειδή είδα και την θήκη που αναφέρεις, ΔΕΝ είναι τίποτα σοβαρό, μόνο το μέγεθος αλλάζει του πακέτου κατά την μεταφορά. Είναι λεπτή, δεν προσφέρει κάποιου είδους θωράκιση και απλά παίρνει παραλληλόγραμμο σχήμα όταν τα ακουστικά είναι μέσα. Μόνο από γρατσουνιές προστατεύει ή υγρασία. Στην δομική ακεραιότητα δεν προσφέρει κάτι ιδιαίτερο.

 

Μην υποτιμάς τα ανταλλακτικά.

 

Final words:

Καλές αγορές και...practice and enjoy ;)

Ghen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησες μια κουβέντα που περισσότερο επικεντρώνεται στην λεπτομέρεια και στο 0.01% των περιπτώσεων. Αν συνεχιστεί θα χάσουμε το big picture.

 

Καταλαβαίνω την διασφάλιση που θέλει να νιώθει πάντα ο υποψήφιος αγοραστής. Την απάντηση θα την δείς/ακούσεις, αφού ανοιχτεί το κουτί και όπως είπα πρίν, στο 99.99% των περιπτώσεων όλα είναι ΟΚ, όπως αναφέρει και η εταιρία και τα καταστήματα πώλησης.

 

Τα ακουστικά είναι ίδια στα τεχνικά χαρακτηριστικά όσον αφορά τον ήχο. Δεν τα έχω ανοίξει για inspection. Ακόμα και να τα άνοιγα δεν θα ήξερα πού να κοιτάξω.

 

Είναι λογικό και επόμενο να υπάρχουν βελτιώσεις ή αλλαγές. δεν γίνεται μια εταιρία να πετυχαίνει την μαγική συνταγή σε όλα τα αντίτυπα όπως συμβαίνει και στα Active Monitors, αυτοκίνητα, πλυντήρια ρούχων. Οι παρτίδες περνάνε από έλεγχο ποιότητας δειγματοληπτικά.

 

Έχεις κάνει πολύ καλή επιλογή, δεν έχει βρεθεί άλλος να αντικρούσει τα 25 (εκτός από μένα μερικώς όταν αναφέρθηκα στα Α&Η). ίσως η κουβέντα είναι περισσότερο κοντά στο τί αξεσουάρ θέλεις, παρά στο τί χρειάζεσαι σε βάθος χρόνου, και αυτό δεν μπορεί να το αποφασίσει άλλος για λογαριασμό σου.

Ghen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω δοκιμασει τα allen & heath .δν μπορω να πω.πολυ καλο ακουστικο ποιοτητα ηχου σουπερ απο απομονωση..ετσι κ ετσι κ σαν κατασκευη ικανοποιητικο.εχει ομως κατι αρνητικο .τα μελη του δν ειναι αποσπομενα ουτε καν το καλωδιο. προτιμω λοιπον μια εταιρια που η ειδικοτητα της ειναι στα μικροφωνα και τα ακουστικα και μονο,παρα μια εταιρια που εβγαλε 1 μοντελο γτ ελειπε απο την collection της.

 

ευχαριστω και παλι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτο μου post εδω και χαίρομαι που συμφωνουμε ολοι στα hd25 γιατι και εγω αυτα θα σου πρότεινα.

Απο θεμα ανθεκτικότητας δεν σου γεμιζουν το ματι αν τα δεις, αλλα εγω "για να την πω" σε κατι συναδελφους με Pioneer και Sony-700 που ειναι γνωστο το ποσο σπανε...

κανα 2 φορες τα έριξα κατω επίτηδες και με σχετική δύναμη... λεγοντας τους...

"καντο και εσυ αν μπορεις τωρα με τα Pioneer..."

Δεν το ξανακάνω βεβαια... δεν ειναι και οτι καλυτερο για τους μαγνήτες..

Οταν εκανα ερευνα αγορας οπως εσυ διαβασα σε ενα φορουμ οτι ενας (usa) τσακωθηκε και τα πεταξε η γυναικα του απο το παραθυρο απο τον δευτερο οροφο...

και δεν επαθαν τιποτα...

 

Πολυ βολικα, δεν αισθανεσαι οτι τα εχεις στο κεφαλι σου.

 

Ηχος: Παλι δεν ειναι αυτο που ένας αρχαριος (η ατάλαντος) θα εκτιμισει...

(αυτος με τα φαντεζι sony/pioneer εννοω)

Δεν εχουν δηλαδη αυτο το υπερβολικο μπασο τονισμενο στα 100-150 Ηz

Τωρα αυτο στη μιξη αν τα χρησημοποιεις για monitor ειναι πλεονεκτημα, γιατι με χαμηλότερη ενταση εισαι οκ και ακους, πραγμα καλο για τα αυτια πιστεψε με.

Επεισης μεγάλη ευαισθησία και αντισταση, αρα ξεκουραστα και για το μικτη....

 

Δεν ξερω τις καινουργιες εκδοσεισ τα εχω απο το 2004 αλλα αυτα που εχω εχουν κοντο καλωδιο, το μονο που τους βρησκω αρνητικο.

Νομιζω ειναι οκ τωρα αλλα κοιταξε το αυτο.

 

Γιωργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για pioneer k sony ουτε συζητηση φιλε μου..μονο μοστρα ειναι τα ακουστικα αυτα.πιστευω οτι ξερεις τη παριμοια "απ εξω κουκλα κ απο μεσα πανουκλα!" αν Θα σκεφτομουν κατι πλεον περα απο sennheiser tha itan to akg 181 alla..το χει φιλος υπεροχο ακουστικο αλλα στο κεφαλι μου δν κανει..επισης βαρεθηκα τα ασημι κ τη μοστρα κ προτιμω κατι πιο ρετρο :P οταν τα βλεπεις δν σου γεμισουν το ματι..αλλα οταν τα φορας σου βγαινει το ματι εξω..χεχε!

ευχαριστω για το Post sou. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου