Προς το περιεχόμενο

Ποιο πιστεύετε πως είναι τα καλύτερα ακουστικά για DJ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

kalispera se olous sas :) me aformi to oti tis teleytaies meres psaxno gia kainourgio akoustiko eipa na rwtisw k tis dikes sas gnomes.tha itan sebates k an mi ti allo poly xrisimes  ;D

 

teleytaio mou akoustiko itan to denon dnhp 1000.eksairetiko akoustiko apo poiothta ixou xamila-mesaia-psila kalo isolation oxi toso voliko omos.sto diko mou kefali tulaxiston..alla tora distixos mou spase..:( k opos kserete ama ragisei to gyali..:P(eidika sta akoustika)

psaxno akoustiko fisika me poiothta ixou k fisika na xei gazi me poli kali monosi k stibari kataskeyi (den tha antekso na mou spasoun pali!)

 

skeftomoun tis liseis ton akolouthon akoustikon!

Technics rp dh 1200

Allen & Heath xd53

Sennheiser HD 25

 

 

kata tis gnomi sas simfona me ta parapanw kritiria pio Dj akoustiko einai to kalitero gia sas?

fisika oles oi apopseis dextes k sizitisimes :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Φοβάμαι ότι αυτό που ψάχνεις, ακουστικό που δεν σπάει, δεν υπάρχει. Είναι, ειδικά για DJing, αναλώσιμο εργαλείο. Σε μένα έκατσε καλά το HD-25, έχω μικρό κεφάλι, και γενικά προσέχω το gear μου. Πριν από αυτό χρησιμοποιούσα DT-770 (call me insane), αλλά από ένα σημείο και μετά κουράστηκα από το βάρος του.

 

Η γνώμη μου είναι ότι όσο περισσότερο άνετα αισθάνεσαι με το ακουστικό, όσο σου δίνει την αίσθηση του στιβαρού, τόσο αυξάνεται ο κίνδυνος να σπάσει/τραυματιστεί γενικότερα (π.χ. καλώδια), εκτός και αν πρόκειται για καθαρή περίπτωση ατυχήματος πάνω στο show.

 

NO Greeklish στα επόμενα posts σου, και καλωσήρθες.

 

EDIT: Το Α&Η είναι τρομερό :)

 

 

 

Ghen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για το reply σου φιλε!κατεληξα στο ακουστικο που θα παρω.κ ειπα να αποφυγω τα ακουστικα που εχουν ομορφη οψη κ ειναι ποζεραδικα κτλ κ θα παω σε οτι πιο απλο αλλα σαν ακουστικο respect!! αυτα ειναι τα sennheiser hd-25 1 ii .ψαχνω τωρα απο που να τα αγορασω κ αν μη τι αλλο,καλες προσφορες!αν εχεις να μου προτεινεις θα το εκτιμησω.ευχαριστω:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για το reply σου φιλε!κατεληξα στο ακουστικο που θα παρω.κ ειπα να αποφυγω τα ακουστικα που εχουν ομορφη οψη κ ειναι ποζεραδικα κτλ κ θα παω σε οτι πιο απλο αλλα σαν ακουστικο respect!! αυτα ειναι τα sennheiser hd-25 1 ii .ψαχνω τωρα απο που να τα αγορασω κ αν μη τι αλλο,καλες προσφορες!αν εχεις να μου προτεινεις θα το εκτιμησω.ευχαριστω:)

 

Αν δεν έχεις τσεκάρει ακόμα τα Α&Η κάντο, αξίζει, ο μόνος λόγος που έχω τα 25άρια είναι ότι δεν υπήρχαν διαθέσιμα περαν του demo. Από εξωτερικό μαζί με κάτι άλλο που χρειάζεσαι ή κάποιος φίλος, ώστε να ξεπεράσεις το φράγμα του free delivery.

 

Άλλη λύση είναι να πας σε οποιοδήποτε κατάστημα που τα έχει σε stock με μια εκτύπωση της τιμής από thxxxxxx.de.

Ghen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μακραν η καλυτερη αγορα τα 25,τα εχω πανω απο 10 χρονια(το σκετο SP), για ο,τι χαλασε(ear pads και καλωδιο) υπηρχει ανταλλακτικο στο Νακα.και εχουν πιεση αρκετη την οποια χρειαζεσε στο booth.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μακραν η καλυτερη αγορα τα 25,τα εχω πανω απο 10 χρονια(το σκετο SP), για ο,τι χαλασε(ear pads και καλωδιο) υπηρχει ανταλλακτικο στο Νακα.και εχουν πιεση αρκετη την οποια χρειαζεσε στο booth.

 

Πόσο κοστίζουν τα ανταλλακτικά ?

Ghen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

naiiii  ;D τωρα ομως εχω μπερδευτει λιγο.κοιταω τα sennheiser hd-25 εκτος απο τα sp's

k blepw καποιες εκδοσεις οι οποιες ειναι οι εξης : 1.SENNHEISER HD-25 LE 2.SENNHEISER HD-25-1 II 3,SENNHEISER HD-25 II. διαβαζω για το καθενα κ δν βλεπω καποιες διαφορες,ουτε οπτικα(μονο το ενα εχει σπιραλ καλωδιο) ουτε στα χαρακτηριστικα του..αλλα στι τιμη εχουν γυρω στα 20ε διαφορα..γνωριζει καποιος αν υπαρχουν διαφορες σ αυτα τα 25's κ αν ναι..ποιες???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα στα αξεσουάρ είναι κυρίως η διαφορές, το ένα με soft-case, το άλλο με σετ spare parts, κλπ. Πάρε αυτό με τα ανταλλακτικά. Δεν υπάρχει περίπτωση να μην φανούν χρήσιμα, υπάρχει;

 

Το σπιράλ καλώδιο σε λίγο καιρό χαλαρώνει και είναι ενοχλητικό.

 

Η πρόταση μου: http://www.thomann.de/gr/sennheiser_hd251_ii.htm?sid=1ae4de11fec2638582eac505fa52392f

Ghen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδα οτι το ενα εχει ενα ζευγαρι ανταλακτικα earpads και απλη θηκη μεταφορας κ το LE ανταλλακτικα earpads αλλα καλη θηκη μεταφορας.ισως προτιμησω αυτο  με τη καλη θηκη μεταφορας! οταν χαλασουν τα earpads του τοτε παιρνω..προς το παρον χρειαζεται μια καλυτερη θηκη,οχι αυτες οι σακουλιτσες :P και επισης οχι spiral cord!!προτιμω το ισιο :)

ευχαριστω για τιs info :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου