Προς το περιεχόμενο

Peavey Classic 30 Γείωση η Όχι Τελικά?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια δεν ξερω τι γινεται αλλα μολις σημερα μου ηρθε και εμενα ο συγκεκριμενος ενισχυτης και κανει τα ιδια σχεδια.Μολις τον ανοιγω και χωρις να εχω συνδεσει τιποτα επανω του και ολα στο 0 αρχιζει σε ασχετα χρονικα σημεια και κανει κατι σαν βρασιματα και σκασιματα (ετσι ακουγονται δηλαδη απο το μεγαφωνο) μαζι με φυσημα συν οτι βγαζει και εναν βομβο ο οποιος ειναι μονιμος απο την αρχη και ασχετος απο τα υπολοιπα που κανει και δεν ξερω αν ειναι φυσιολογικος η οχι.Παντως αν παιζεις με καθαρο ηχο ειναι ενοχλητικος γιατι τον προσεχεις.Δεν ξερω τι να πω.Βλεπω να τον επιστρεφω πισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ναι τον πήγα σε τεχνικό κ τελικά μου είπε οτι έγινε κάποιο βραχυκύκλωμα σε μία απο τις λάμπες!!!!

Σε εμένα όπως είπα είχε πολύ αέρα...φυσούσε σαν τρελός...

Πάντως μήν επιχειρήσεται κάτι μόνοι σας αφού θα το πάτε στάνταρ στον τεχνικό!!!!:)

Μιά ερώτηση DIMIS75 απο πού τον ψώνισες???

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τον πήγα σε τεχνικό κ τελικά μου είπε οτι έγινε κάποιο βραχυκύκλωμα σε μία απο τις λάμπες!!!!

Σε εμένα όπως είπα είχε πολύ αέρα...φυσούσε σαν τρελός...

Πάντως μήν επιχειρήσεται κάτι μόνοι σας αφού θα το πάτε στάνταρ στον τεχνικό!!!!:)

Μιά ερώτηση DIMIS75 απο πού τον ψώνισες???

 

 

Δηλαδή τώρα σου είναι εντάξει; Σταμάτησε αυτός ο θόρυβος; Μόνο μια λάμπα είχε πρόβλημα; Σου την αντικατέστησε και όλα οκ?

 

Εσύ φίλε sinio από που τον αγόρασες τον peavey;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εμενα δεν εκανε ξανα τιποτα το μηχανημα απο θεμα αερα και κατι βρασιματα που ακουστηκαν καποια στιγμη.Το εβαλα και σε αλλο σπιτι και κανει μονο ενα βομβο που απ΄οτι μου ειπαν ειναι φυσιολογικος απο τις λαμπες.Ειναι ομως?Η ενταση του βομβου δεν μεταβαλεται ασχετα με το volume.

 

Αν ξερει κατι καποιος σχετικα με τον βομβο ας μου πει.Ολοι οι λαμπατοι βγαζουν?

 

Τον πηρα απο musicstore.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ξερει κατι καποιος σχετικα με τον βομβο ας μου πει.Ολοι οι λαμπατοι βγαζουν?

Οχι απαραίτητα.

Εξαρτάται τον βόμβο.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το εχω συγκρινει ακομα μιας και στο σπιτι εχω αλλον ενα solid μονο οποιος φυσικα και δεν βγαζει κιχ.Ο βομβος δεν ειναι πολυ εντονος αλλα οταν παιζω καθαρα και κανω παυσεις ακουγεται και το αυτι μου παει εκει.Ισως επειδη το εχω στο μυαλο μου να πηγαινει κατευθειαν εκει.Δεν ξερω.Κατα τη διαρκεια του παιξιματος δεν ακουγεται βεβαια.

Θα πρεπει να ακουσω και κανενα αλλο μηχανημα για να δω.Παντως αν υποθεσουμε οτι εβαζα ενα μικροφωνο μπροστα στο μεγαφωνο για να γραψω θα περναγε ο βομβος στις παυσεις και στην εγγραφη.Ο θορυβος βεβαια ακουγεται απο το μεγαφωνο αλλα και απο το πισω μερος που ειναι οι λαμπες αν πας κοντα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί και να είναι φυσιολογικός... φαντάζομαι στο σπίτι παίζεις σε χαμηλές εντάσεις... γι'αυτό σε ενοχλεί...

Αν μπορείς, πάντως τσέκαρε και κανένα άλλο για να σιγουρευτείς. Από ότι θυμάμαι πάντως ο Classic 30 είναι ύσηχος, γενικά.

 

Edit: Είναι φυσιολογικό να ακούγεται και από πίσω, μιας και η καμπίνα είναι ανοιχτή. Το μεγάφωνο βγάζει ήχο και από πίσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενοειται οτι στο σπιτι παιζει χαμηλα.Τον βομβο τον προσεχω μονο οταν κανω παυση σε αυτο που παιζω.Ακομα και στο volume 1, κατι να παιξω, οσο παιζω ο βομβος δεν ακουγεται τοσο ωστε να ενοχλει.Θα το τσεκαρω και με κανεναν αλλο ενισχυτη να δω.

Ευτυχως που για παν ενδεχομενο εχω πολυ κολητο μου φιλαρακο ηλεκτρονικο που μπανιζει πολυ και αν ειναι τιποτα στραβο ελπιζω να το φτιαξουμε.Ελπιζω να μην ειναι βεβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου