Προς το περιεχόμενο

Ταιριαζουν οι Seymour Duncan με τους Dimarzio?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

.......και ο ssl-5 που λες δεν εχει καμια απολυτος σχεση με τον Cruiser.............ο ενας ειναι alnico , staggered και μαλιστα απο τους πολυ vintage, και ο αλλος ειναι διπλος σε μεγεθος μονου και κεραμικος.......καμια σχεση........θα μπορουσες να τον συγκρινεις καλυτερα με τον Hot Rods του duncan.......τον οποιο εχω και ειναι πολυ πολυ καλος.....

 

τον hot rods ποιον απο ολους λες? για πες μου και εαν εχεις χρησιμοποιησει σε neck θεση.......το ξερω οτι ο cruiser ειναι ceramic και ο ssl-5 alnico αλλα και οι δυο ειναι πολυ πιο hot απο vintage μαγνητες κατι που θελω για αυτη την κιθαρα....

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hot rails εννοουσα.....http://www.seymourduncan.com/products/electric/stratocaster/cutting-edge/hot_rails_for_s/ για bridge τον εχω!δεν ξερω πως συμπεριφερεται για neck,αλλα πολλοι τον προτιμουν για neck......

NON SERVIAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tον ειχα bridge στην classic player 50's και μου αρεσε πολυ απλα αποφασισα να μην τις κανω ολες γκζομενες τις μιθαρες μου ..να κρατησω και μια vintage........

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ απλά να σου πω οτι τα tone chrats λένε τα εξής:

Μπάσσα  /  Μεσσαία  / Πρίμα

  3              7            7    Seymour Duncan SH-11 Έξοδος: 5.2ΚHz

  5              4.5        8      DiMarzio Cruizer DP186 Έξοδος: 3,13KHz

 

Ουσιαστηκά η μόνη διαφορά που θα έχεις είναι λίγο στην ένταση εξόδου στις θέσεις 1-2 δηλ. Bridge & Bridge-Middle σε σχέση με το πως θα παίζουν μόνοι τους οι cruizer.

Επίσης θα πρέπει να δώσεις λίγο προσοχή στους ήχους που θα φτιάξεις και θα τους προορίζεις να παίζουν και με τον bridge και με τον neck με το ίδιο γκάζι, καθός ο neck θα σου μπασσάρει και ίσως μπουκώνει λίγο σε σχέση με αυτό που θα βγάζει ο Bridge.

O Cruizer στη μεσσαία θέση είναι πολύ ωραίος για μοντέρνα καθαρά.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου