Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με γείωση


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

δεν υπαρχει λογος για να παραγγειλεις απο Αμερικη μερικα ποτενσιομετρα..................υπαρχουν πιο κοντα(ακομα και στο Ελλαντα αν ψαξεις)........ιδου ενα λινκ απο Ευρωπη....

 

http://www.thomann.de/emg_poti_push_pull_prodinfo.html

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fenderiarhs έβγαλα τις αντιστάσεις αλλά ο θόρυβος όχι απλά δεν έφυγε αυξήθηκε κιόλας.Υπάρχει περίπτωση να τα έχουν φτύσει τα ποτενσιόμετρα και εκεί να είναι το πρόβλημα;

 

Όπως και να έχει πάω για παραγελλία 8)

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελπιζω να μην αφησες πολυ ωρα σε επαφη το κολλητηρι με το ποτενσιομετρο γιατι θα το ελιωσες........

 

ειμαι σιγουρος πως εχεις κανει κατι λαθος...............αν ανεβασεις μια φςτογραφια με το τι εχεις κανει θα σου πω............κατα 90% εχεις κανει λαθος στο καλωδιο που παει απ το μαγνητη στο ποτενσιομετρο.......(το hot δηλαδη).............σου ξαναλεω,......το καλωδιο αυτο αποτελειται απο δυο καλωδια ουσιαστικα...........φαντασου δυο ομοκεντρους κυκλους......ο εσωτερικος κυκλος ειναι το σημα του μαγνητη και ο χωρος αναμεσα στους δυο κυκλους ειναι ενα "μεταλλικο" περιβλημα το οποιο ειναι η γειωση......πρεπει να "γδυσεις" προσεχτικα το καλωδιο μεχρι να αποκαλυφθει αυτο το περιβλημα το οποιο ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΟΛΛΗΣΕΙΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΟΤΕΝΣΙΟΜΕΤΡΟ.....ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΠΟΤΕΝΣΙΟΜΕΤΡΟ ΟΧΙ ΣΤΑ INPUT-OUTPUT .

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανέβασα το σχεδιάγραμμα που ακολούθησα http://www.noiz.gr/modules/My_Uploads/user_folders/janick/connections.JPG

 

Και απο οσο βλέπω το ακολούθησα πιστά.Απο κει και πέρα... :?

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μου απάντησαν απο EMG.Μου είπαν ότι δεν έχω γειώσει καλά τους διπλούς.(αυτό που μου είπες πριν fenderiarhs).Και ρωτάω όμως τώρα...

Τους γείωσα σύμφωνα με το διάγραμμα,η κόλληση έγινε καλά(δεν είμαι και τόσο άσχετος :oops: )Μήπως έχει σημασία αν είναι κολλημένο στο πλάι ή απο πάνω;;;(μ^%$#α ερώτηση;;;)

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μααααααααααααλιστα................λοιπον για πες μου.................τα ποτενσιομετρα που χρησιμοποιεις εστω και αν ειναι 250Κ ειναι push-pull h oxi?????Αν δεν ειναι πεταξε τα ολα οσα εχεις κανει ειναι λαθος....................η μια γειωση ειναι στο DPDT SWITCH ΠΟΥ εχει το ποτενσιομετρο που ειναι ειδικα φτιαγμενο για τον emg89 και εκει παει και η γειωση του μαγνητη(ενα απο τα πολλα καλωδιακια που φευγουν απ τον 89).......εξαλλου αν δε βαλεις αυτα τα συγκεκριμενα ποτενσιομετρα που επιτρεπουν ο emg89 ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ SPLIT.......οποτε και ποιος ο λογος που τον αγορασες...........

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου