Προς το περιεχόμενο

Βρειτε το κομματι.


odis13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακουγα αποψε ενα καταπληκτικο (imho) κομματι απο μια αγαπημενη μπαντα...και καθως η κιθαρα ηταν διπλα την επιασα και αρχισα να σιγογρατζουναω τις συγχορδιες (η μαλλον, την συγχορδια ;D). Εγραψα ενα one-take στο cubase με τα chords του τραγουδιου σε (πολυ) ελευθερη αποδοση και μετα γρατσουνισα και ενα σολο (παλι one take με μπολικη πρασιναδα γιατι ειμαστε και οικολογοι ναουμ).

 

Το ανεβαζω λοιπον οχι για σχολια περι του παιξιματος/ηχου (ειναι ψιλοτραγικο και το ξερω) αλλα για να δουμε ποιος θα αναγνωρισει το κομματι πρωτος. Θα μου πειτε "Ρε Οδυσσεα αλλη δουλεια βραδιατικα δεν ειχαμε" αλλα νομιζω οτι οταν με το καλο μπει η "λυση" και 1,2,5,10 ατομα να ακουσουν αυτο το κομματι για πρωτη φορα στη ζωη τους κερδος ειναι...οπως και κερδος ειναι να ακουσω εγω και αλλοι καποια λαθος λυση που να μην εχω ξανακουσει.

 

Ριχτε μαντεψιες!

 

Y.Γ.1) Ο τιτλος του αρχειου δεν ειναι ο ακριβης τιτλος του κομματιου αλλα αποτελει hint.

Υ.Γ.2) Η μπαντα ειναι αρκετα γνωστη και ανηκει στον ευρυτερο χωρο του rock.

WaitASec.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Albatross???

 

Νope. Αλλα για λογους πληροτητας, για πετα ενα youtube link. Εγω πχ δεν ξερω σε ποιο κομματι αναφερεσαι, ευκαιρια να μαθω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

king crimson - Matte Kudasai

Discipline ΔΙΣΚΑΡΟΣ

καλη προσπαθεια odis

δεν λεω αλλα γιατι πιστευω οτι οι king crimson μονο ακουγονται κ δεν παιζονται

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oδυσσέα το'χα ακούσει αλλά... fail (εννοώ πως δεν το ήξερα, όχι ότι το σκότωσες!! ;D)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω ότι κ εγώ συμφωνώ ότι δεν το σκότωσες. Αλλά δε μου πέρασε από το μυαλό με τίποτα, μιας και δεν τον έχω και τόσο πολυακουσμένο τον King Crimson.

 

(NP King Crimson - Discipline)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οδυσσέα συγχαρητήρια για:

α) Ακούς King Crimson!(Απλά μπαντάρα!)

β) Που είχες τα κότσια να ακουμπήσεις τέτοιο κομμάτι!

γ) Που του έκανες μια παρα πολύ καλή διασκευή!

Και οι Les Paul θα ουρλιάζουν στο φεγγαρόφωτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου