Προς το περιεχόμενο

Maxon SD-9, Maxon VOP-9, Xotic BB, BK Butler tube driver, ή Tonebone Classic?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

" ψάχνω ένα overdrive για SRV καταστάσεις"

Με το gear που εχεις,δυσκολο το βλεπω αγοραζοντας ενα καινουριο πεταλι να σου δωσει SRV ηχο. Ακομα κι ενα ΤS-9 η TS-808 ακομα και με Keeley mod , θα ηθελε τον.....Fender του !

Εντάξει, όταν λέω SRV καταστάσεις, το λέω αφενός για να καταλάβετε το στυλ παιξίματος (όχι ότι στόχος μου είναι να αντιγράψω στεγνά τον ήχο του SRV, οπότε και όντως θα έπρεπε να πάω προς Fender μεριά), αφετέρου για να μην πω tubescreamer, καθώς δεν θέλω να αγοράσω απαραίτητα ένα tubescreamer (τουναντίον θα έλεγα), αλλά ένα πετάλι που θα μπορεί να παρέχει καθαρότητα σε chords. Επίσης, δεν ξέρω αν έχετε δοκιμάσει την Parker MidiFly (είναι παλιό μοντέλο, και δεν νομίζω να έχει κυκλοφορήσει και πολύ), αλλά είναι μια κιθάρα που μπορεί να ροκομπλουζάρει πολύ ωραία στους μονούς μαγνήτες... Ήδη με τον drive ήχο του ενισχυτή, τα αποτελέσματα είναι πάρα πολύ ικανοποιητικά.

 

Τέλος, έχει κανείς άποψη για τα Barber; Όσο περνούν οι μέρες καταλήγω προς τα εκεί. Απλώς σκέφτομαι και το Tone Pump, αντί του LTD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλές απόψεις και κλιπάκια για τα Barber. Ψαχτήρι. Όποιος θέλει εννοείται πως προσθέτει και την άποψή του... πιστεύω πως θα σου έκανε περισσότερο το Direct Drive από το LTD. O Κουρμπής νομίζω πως κοιτάει τις τιμές της Γερμανίας, με τηλεφωνάκι λύνονται όλες οι απορίες.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, το έχω δει αυτό το demo (φαίνεται ωραίο πετάλι). Επίσης ο Henderson σε πρόσφατη συνέντευξή του δήλωσε πως αφήνει το Maxon SD-9 και το αντικαθιστά με το VOP-9. Γενικώς, τα συγκεκριμένα πετάλια της Maxon μου βγάζουν κάτι πολύ "αλήτικο", γι'αυτό μ'αρέσουν. Και ηχητικά μου αρέσουν από αυτά που έχω ακούσει. Όμως και με τα Barber κόλλησα, λόγω καθαρότητας κυρίως... Δεν ξέρω ρε γαμώτο, μακάρι να τα είχα όλα μπροστά μου για 2 ωρίτσες να κατέληγα κάπου  :)... αλλά αυτό είναι πολυτέλεια... Το καλό είναι ότι σε όποιο και να καταλήξω από όλα όσα έχουν αναφερθεί στο topic, νομίζω ότι θα μ'αρέσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου