Προς το περιεχόμενο

Λύση για telecaster..'H κάποιος έμπιστος μάστορας??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θελει και τριθεσιο tele switch που δεν εχει και θελει και καπακι ηλεκτρονικων (στο τωρινο δεν υπαρχει χωρος για διακοπτη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τι θέλεις να αγοράσεις;;;; αφού τα έχεις τα πάντα όλα ήδη!!!!

 

μιλάς με γρίφους γέροντα που έλεγε κι ένας φίλος μου :)

 

κανε το σχήμα που λέει ο superfunk και to καλώδιο που φεύγει από το volume για το jack πέρνα το από το killswitch.

 

μόνο έναν πυκνωτή θες για το tone!!! με ένα ευρώ παίρνεις καμια 10ρια σε ένα μαγαζί ηλεκτρονικών ;)

 

Παίδες..... μπορεί να μην σας έδωσα εγώ να καταλάβετε τι θέλω να κάνω...την κιθάρα άμα την δείτε στην φώτο...δεν έχει τον διακόπτη οπου και οι κλασσικές tele..μαζι με τα ποτενσιομετρα δηλαδη....τον εχει εκεί που τον εχουν οι les paul..( σχεδον πανω απο τον neck μαγνητη)..οποτε..εγω θελω..

 

να κανω αυτην την συνδεσμολογία με τον διακόπτη αλλα με το καπακι ηλεκτρονικων της κλασικης tele..να ειναι δηλαδη ο διακοπτης μαζι με τα ποτενσιομετρα...και....

ο ηδη υπαρχων διακοπτης...να γινει killswitch...κατανοητος τωρα? (σορυ για την ταλαιπωρια..) ;D (ο φιλος odis13  με εχει καταλαβει... ;))

Οι καλύτερες ιδέες μας έρχονται από άλλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι οτι είναι φτηνά αλλά στην Ελληνική αγορά δεν παίζει να τα βρείς φτηνότερα,

είναι και fender ο διακόπτης, λογική τιμή

http://cgi.ebay.co.uk/8154-TELECASTER-CONTROL-PLATE-CHROME_W0QQitemZ230346581385QQcmdZViewItemQQptZUK_Guitar_Accessories?hash=item35a1b9e589

http://cgi.ebay.co.uk/FENDER-ORIGINAL-3-WAY-SWITCH-STRAT-TELE_W0QQitemZ230404297729QQcmdZViewItemQQptZUK_Guitar_Accessories?hash=item35a52a9401

Απο τον ίδιο πωλητή και τα 2, με 25 ευρώ στην πόρτα σου.

 

Ακόμα ένα που στην συγκεκριμένη κιθάρα θα ταίριαζε απόλυτα 8)

http://cgi.ebay.co.uk/New-Hot-Rod-Telecaster-guitar-switch-control-plate_W0QQitemZ140358752302QQcmdZViewItemQQptZUK_Guitar_Accessories?hash=item20ae08982e

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιος!! ξερεις τι ομως?δεν εχω ψωνισει ποτε απο ebay και δεν ξερω καλα τι παιζει...ψωνιζα μονο μεσω ηλ.μαγαζιων...

Οι καλύτερες ιδέες μας έρχονται από άλλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες..... μπορεί να μην σας έδωσα εγώ να καταλάβετε τι θέλω να κάνω...την κιθάρα άμα την δείτε στην φώτο...δεν έχει τον διακόπτη οπου και οι κλασσικές tele..μαζι με τα ποτενσιομετρα δηλαδη....τον εχει εκεί που τον εχουν οι les paul..( σχεδον πανω απο τον neck μαγνητη)..οποτε..εγω θελω..

 

να κανω αυτην την συνδεσμολογία με τον διακόπτη αλλα με το καπακι ηλεκτρονικων της κλασικης tele..να ειναι δηλαδη ο διακοπτης μαζι με τα ποτενσιομετρα...και....

ο ηδη υπαρχων διακοπτης...να γινει killswitch...κατανοητος τωρα? (σορυ για την ταλαιπωρια..) ;D (ο φιλος odis13  με εχει καταλαβει... ;))

 

my bad, ήμουν σίγουρος ότι είδα διακόπτη τελε στην κιθάρα σου :), άμα έχει δει το μάτι κάτι 1000 φορές :)

 

έτσι κι αλλιώς όμως ποτενσιόμετρα δεν θέλεις, εκτός αν σου έχουν χαλάσει....

 

πάντως αν μου επιτρέπεις να προτείνω κάτι, για να μην είναι όλες οι τέλε ίδιες  :), άσε τον toggle όπως είναι, κάνε μια τρυπούλα στο plate που έχεις και βάλε εκεί ένα διακοπτάκι για killswitch. Και ούτε ebay ούτε έξοδα, 1 ευρώ για το διακοπτάκι στον ηλεκτρονικό της γειτονιάς σου :)

 

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως αν μου επιτρέπεις να προτείνω κάτι, για να μην είναι όλες οι τέλε ίδιες  :), άσε τον toggle όπως είναι, κάνε μια τρυπούλα στο plate που έχεις και βάλε εκεί ένα διακοπτάκι για killswitch. Και ούτε ebay ούτε έξοδα, 1 ευρώ για το διακοπτάκι στον ηλεκτρονικό της γειτονιάς σου :)

 

 

Μπορεί και το διακοπτάκι να το κάνει επιλογέα για τους μαγνήτες... και τον toggle killswitch! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

πάντως αν μου επιτρέπεις να προτείνω κάτι, για να μην είναι όλες οι τέλε ίδιες  :), άσε τον toggle όπως είναι, κάνε μια τρυπούλα στο plate που έχεις και βάλε εκεί ένα διακοπτάκι για killswitch. Και ούτε ebay ούτε έξοδα, 1 ευρώ για το διακοπτάκι στον ηλεκτρονικό της γειτονιάς σου :)

 

 

ναι συμφωνω φιλε μου...καλως..μαλλον θα το κανω ετσι...διακοπτακι ομως ειναι καποιο συγκεκριμενο?πως να το ζητησω?εχει καποια συγκεκριμενα χαρακτηριστικά?(ohm κλπ...?)

Οι καλύτερες ιδέες μας έρχονται από άλλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη θέση σου αυτή τη συνδεσμολογία θα έκανα.

wd2hh3t11_01.jpg

Υπάρχουν και ποτς με switch πατητό (μπουτον) αν σώνει και καλά πρέπει να απομονώνεις κάποιον μαγνήτη.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου