Προς το περιεχόμενο

Bass Rules


funky_bassman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ είναι ένα κομμάτι που έγραψα σήμερα... Σεβόμενος την υπόσταση μου ως μπασίστας θα ήθελα να αφιερώσω το κομμάτι σε όλους τους low frequency του Noiz!!! Περιμένω γνώμες... Δεν έχω χρησιμοποιήσει ΚΑΘΟΛΟΥ κιθάρα όλα είναι καθαρόαιμο μπάσο!!! Κ. Marathon το είπα και το έκανα...

Υ.Γ: (η τροποποίηση γίνεται διότι 4.20 το πρωί και καθότι νυστάζω έκανα ποστ έχοντας ξεχάσει να ανεβάσω το κομμάτι!!!)

bass_rules.mp3

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Funky, ξέχασες το μπάσο  ;D

 

Είναι ταμάμ backing για τον ΜπανανοΚώστα  ;)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα τώρα που ξέχασα το μπάσο... Βασικά τις τελευταίες μέρες άκουγα το πρώτο άλμπουμ από Ramones και γούσταρα τόσο πολύ με το pan που κάνουν (το μπάσο στο αριστερό κανάλι και η κιθάρα στο δεξί) που είπα να κάνω εδώ κάτι παρόμοιο και να βάλω τις 4 μπασογραμμές εναλλάξ...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο σαν ιδέα κλπ, αλλά δε μ' άρεσε ο ήχος καθόλου... Νομίζω πως μπορούσες να βγάλεις καλλίτερα αυτό που ήθελες. Θα με πεις, υποκειμενικό είναι οπότε κλάιν...:)

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα είναι υποκειμενικό αλλά από τη στιγμή που βγάζεις κάτι εκτίθεσε και ο καθένας το κρίνει...Σε ευχαριστώ που μπήκες στον κόπο. Τι δεν σου άρεσε στον ήχο για να βελτιωθώ?

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο κομματάκι. Να υποστηρίξω τη θεωρία του Audio μ'ένα σόλο από πάνω?  ;D

 

Μου άρεσε αρκετά ο ήχος στα δεξιά. Αριστερά μου έκανε εντελώς pulling teeth ο ήχος και σιχαίνομαι τον Burton. Αυτό που με ξένισε κάπως είναι η μονή νότα που έπαιζε σαν back, πιστεύω θα μπορούσες να το αναλύσεις λίγο παραπάνω. Nice man!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι μονή νότα... Slap n Pop είναι στην κλίμακα... Ίσως δεν ακούγεται καλά γιατί μου έχουν χαλάσει τα ακουστικά που χρησιμοποιούσα για παραγωγές και τα ηχεία του Pc είναι κάτι άθλια 5.1 και άρα δεν μπορούσα κ εγώ να καταλάβω πολλά...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γκαραζο-εμπνεύσεις funky??? Καλή φάση, εγώ ίσως έβαζα αντί για distortion κάποιο πιο "παχύ" fuzz.. nice nice! (εκτός αν είναι fuzz και από το συνάχι έχω κουφαθεί εντελώς....)

www.lowercut.com

www.theroadmiles.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι μέσα από το GearBox της Line6 όλοι οι ήχοι... Η μία παραμόρφωσή είναι προσομοίωση της "λαμπάτης" κεφαλής της Line6 και προσομοίωση Orange καμπίνας κιθάρας 4x12 25s με τίγκα κομπρέσορα!!! Η άλλη είναι ακριβώς τα ίδια +rat distortion και κομμένες όλες οι συχνότητες πλην των μεσαίων. Τα καθαρά κανάλια είναι προσομοίωση Gallien Krueger σε 4Χ10 Silvercone της Hartke. To ένα χωρίς καθόλου DΙ το άλλο blend με DI...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου