Προς το περιεχόμενο

Νέο Videoclip - Prejudice Reborn - O.C.D. (Full HD Video)


kkaravolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Το νέο βίντεο κλιπ μας O.C.D. το οποίο είναι σκηνοθετημένο από τον Bob Katsionis (firewind, outloud) αναφέρεται σε μια πολύ κοινή διαταραχή, την Ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή (Obsessive-compulsive Disorder).

 

Η Ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή (Obsessive–compulsive disorder), που ανήκει στις αγχώδεις διαταραχές, είναι μια κατάσταση που μερικές φορές μπορεί να είναι αρκετά σοβαρή και να επιμένει για χρόνια. Το άτομο που πάσχει από O.C.D. παγιδεύεται από μία σειρά επαναληπτικών σκέψεων (ιδεοληψίες - obsessions) και συμπεριφορών (ψυχαναγκασμοί - compulsions), που αν και δίχως νόημα ακόμη και για τον ίδιο τον πάσχοντα, προκαλούν μεγάλη δυσφορία και είναι πολύ δύσκολο να ξεπεραστούν.

 

“Υπολογίζεται ότι 1 στους 100 ανθρώπους έχει κάποια μορφή O.C.D. (ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή). Το O.C.D. μπορεί να αποτελέσει σημαντικό πρόβλημα εάν δεν συζητηθεί με ειδικό, και μπορεί να οδηγήσει σε απομόνωση και σοβαρή αναπηρία. Γι’ αυτό και ο Παγκόσμιος Οργανισμός Υγείας έχει κατηγοριοποιήσει το O.C.D. στις 10 πιο σημαντικές παθήσεις στον κόσμο.”

 

Overcoming Obsessive Compulsive Disorder

by Davis Veale and Rob Willson

 

Directed by Bob Katsionis

Concept by Prejudice Reborn

Actress: Vassia Zacharopoulou

 

Taken from the "Rain Must Fall" EP (promo)

Song Written by Kanellopoulos/Konstas

Lyrics written by Tassos Kanellopoulos

Produced by Prejudice Reborn

 

For more info visit:

www.myspace.com/prejudicereborn

www.facebook.com/prejudicereborn

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να είμαι φαν του είδους το μόνο που μπορώ να πω είναι πως αυτό που άκουσα και είδα ήταν πολύ προσεγμένο και επαγγελματικό!Καλή συνέχεια guys  ;)

it's all about balance...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eίχα και 'γω OCD* και το πούλησα.

 

 

 

 

* του Fulltone. :D

 

 

 

Πέρα από τη πλάκα, αν και δεν ακούω τη μουσική σας, άκουσα ολόκληρο το κομμάτι. 8)

Αυτό ερμηνέψτε το κατά το δοκούν.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ωραίο video και song.Πολύ ωραίος και ο ήχος . 

Μία παρατήρηση , που αφορά μόνο το youtube (αφού εκεί το κάνατε upload). Ξέρω ότι γι’ αυτό το style τα 5:04 λεπτά μπορεί να είναι και λίγα. Δεν ξέρω για το yοutube όμως αν είναι πολλά. (όταν πάρετε ένδειξη για το attention στο insight, αν θες let me know, γιατί με ενδιαφέρει ΠΟΛΥΥΥΥΥ το θέμα). ΜΠΡΑΒΟ. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κανω λαθος ειχατε ξανα ανεβασει ενα βιντεο-προμο.

Και τοτε οπως και τωρα εχω την διαισθηση οτι αυτο που κανετε το πιστευετε μαγκες.

Μονο και μονο γι αυτο,υποκλινομαι.

Αν και δεν ειμαι του ειδους(μεχρι maiden φτανω)η παραγωγη μουσικα μαμαει,το βιντεο ειναι πολυ επαγγελματικο.

Ειναι προφανες οτι εδω εχουμε να κανουμε με υπαρξη ''οραματος''και πιστης.

Ευχομαι τα καλυτερα!

 

Α!Μου αρεσε που επεξηγειτε τι πραγματευεται το τραγουδι και τι ειναι αυτο.

Βρηκα απο τι πασχω.

Τα τελευταια χρονια εχω συνεχεια αυτο στο μυαλο:

''Θελωκιαλληστρατοκαστερ-Θελωκιαλληστρατοκαστερ-Θελωκιαλληστρατοκαστερ-Θελωκιαλληστρατοκαστερ-Θελωκιαλληστρατοκαστερ-Θελωκιαλληστρατοκαστερ''

 

Το άτομο που πάσχει από O.C.D. παγιδεύεται από μία σειρά επαναληπτικών σκέψεων (ιδεοληψίες - obsessions)

Αυτο ειναι λοιπον..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το video πολύ και προσεγμένο μάγκες.

Το κομμάτι επίσης μου άρεσε αρκετά και μου έκανε εντύπωση που το μπάσο ξεχωρίζει. Συνήθως στις σύγχρονες (πολύ πλαστικές για το γούστο μου) παραγωγές αυτού του είδους, το μπάσο χάνεται με τα ρυθμικά της κιθάρας...

Καλή συνέχεια σε ό,τι κάνετε!!

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν σας ευχαριστώ πάρα πολύ για το πολύ θετικό feedback! Έχουμε επενδύσει πολύ κόπο και προσπάθεια σε αυτή την πρώτη μας δουλειά και αν έστω και ένας γουστάρει με αυτό που βλέπει και ακούει για μας είναι η καλύτερη ανταμοιβή! Είναι πολύ σημαντικό για μας το γεγονός ότι λαμβάνουμε πολύ καλά σχόλια από όσους το έχουν ακούσει, και μας δίνει δύναμη να συνεχίσουμε!

 

@Nestoras, Vasmar, freerock1974: Γουστάρω που παρόλο δεν ακούτε το είδος, σας άρεσε το βίντεο! Freerock από αυτό πάσχουμε όλοι δυστυχώς ή ευτυχώς, είναι ωραίες οι άτιμες οι κιθάρες και τα υπόλοιπα μπλιμπλίκια!

 

@panagiotis: Αυτό που λες το έχω παρατηρήσει, δεν ξέρω η νέα μόδα είναι το μπάσο να μην ακούγεται, ενώ πραγματικά αυτό μαζί με τα drums είναι που αναδεικνύει την αρμονία του κομματιού. Ή έχεις μπάντα ή έχεις κιθαρίστα με session μουσικούς.

 

@LK: Θα το έχουμε υπόψιν μας!

 

Ευχαριστώ και πάλι για τα καλά λόγια! Rock on!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου