Προς το περιεχόμενο

joe bonamassa - the ballad of John Henry


gregg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Μου εκανε εντυπωση που τον ειδα να παιζει και με μια signature του πετρουκιου slide.

 

Αλλη μια τρανή αποδειξη οτι ο αξοπλισμος επεται τις ικανότητας του παιχτη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αυτό που μου την έχει κατασπάσει στον Bonamassa είναι ότι ενώ έπαιζε πολύ συχνά με στρατ (μέχρι και ο Playloud τη λιγουρεύτηκε) από τότε που έκανε το deal με τη Gibson όχι μόνο δεν παίζει με στρατ (φυσιολογικό) αλλά τις θάβει χοντρά όπου βρεθεί και μιλήσει.

 

Μήπως να γράψει τη μπαλάντα του Μπαρμπα Θωμά τελικά;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που μου την έχει κατασπάσει στον Bonamassa είναι ότι ενώ έπαιζε πολύ συχνά με στρατ (μέχρι και ο Playloud τη λιγουρεύτηκε) από τότε που έκανε το deal με τη Gibson όχι μόνο δεν παίζει με στρατ (φυσιολογικό) αλλά τις θάβει χοντρά όπου βρεθεί και μιλήσει.

 

Ο Joe έχει την πολυτέλεια αυτή τη στιγμή της καρριέρας του να παίζει με whatever the fuck he fancies, και να μη δίνει λογαριασμό σε κανέναν μανατζεράκο της πλάκας, οποιασδήποτε εταιρείας.

 

Εν πάσει περιπτώσει πάντως, στα σχετικά με Fender:

 

http://www.woodytone.com/2009/08/14/live-show-bonamassa-off-the-charts-good/

 

He was also asked why he switched to Gibsons from Fenders. He said it was due to: a bad experience with Fender; the fact that many people hear a Strat and automatically think of Stevie Ray Vaughan (”you could make a canoe with two [strats] and row it down the Hudson River, and some people would say that the sound that makes sounds like Cold Shot,” he said); and the fact that he seems to be moving toward an overall darker sound – which might explain why the Bogner is now in his rig.

 

Σε τελευταία live του παίζει μερικά κομμάτια με EBMM (του έχουν φτιάξει και κάποιες Custom), λες να τον... απολύσουν από τη Gibson?  :P ;D ;D

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαίνεται έχετε τρελαθεί όλοι.

 

καλα ντε ...............απλα βλεπω τον τελευταιο καιρο ενα ονειρο.....που λει ο joe....''without him i would have never ever ever ever been what i am right now.......please welcome mr. ANTONIS TAMOURLOS( aka ignantios)'' ειναι σοβαρο? ;D

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ντε ...............απλα βλεπω τον τελευταιο καιρο ενα ονειρο.....που λει ο joe....''without him i would have never ever ever ever been what i am right now.......please welcome mr. ANTONIS TAMOURLOS( aka ignantios)'' ειναι σοβαρο? ;D

Τι είχε πει προχτές ο Kwstas79? Mήπως είχες φάει φασόλια γίγαντες (το είχε πει σ' άλλον βέβαια).

 

 

Να σου πω και 'γώ την αλήθεια έχω δει δύο πολύ "ζωντανά" όνειρα, το ένα με τον Eric Clapton, και το άλλο με τον Paul McCartney.

ΠΟΥΤ@Ν@ ζωή. Που θα πάει όμως.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως αμα σας ρωτησει "Που ειναι αυτη η ψυχη ο Playloud ?"  να του πειτε οτι αμα δε μου επιστρεψει τα δανεικα να μην τολμησει και με ενοχλησει (ΞΑΝΑ)

 

Παντως, ΜΕΓΑΣ παιχτης, εχει τρελλη γνωση στην κιθαρα (και τη μουσικη) αλλα ειτε με την Fender ειτε με Gibson ειτε με οτιδηποτε αλλη μου ακουγεται ΠΑΝΤΑ σαν κλωνος καποιου. Kαμμια φορα Stevie (παλιοτερα), καμμια φορα Beck (βλ. sparkle strat στο DVD απο Rockpalast) κλπ κλπ. Τωρα τελευταια εχει πιασει τον Eric Johnson. Περιεργο να "καταριεται" τις Fender και να ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ μανιωδως να πετυχει τον ηχο του Eric pριν απο 15 χρονια  ;D  ;D

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου