Προς το περιεχόμενο

πως να καταστρεψετε την κιθαρα σας!!!!........


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ιδου λοιπον. επανερχομαι με ενα αλλο θεμα....ισως να ειναι βαρετο η ασημαντο για συζητηση , αλλα θα ηθελα με βαση το παρακατω γεγονος , την γνωμη σας...

 

 

χθες παρασκευη , πηγα στο μαγαζι για δουλεια....βαζω την στρατ στ αμαξι και ξεκιναω.μετα απο ενα 25λεπτο οδηγησης , μπουκαρω μεσα, παω να την βγαλω απο τη θηκη και μονο που δεν εσταζε απο την υγρασια...σωμα-μπρατσο , ηταν λες και τα εβαλα στην καταψυξη.Π Α Γ Ο Σ! :oops: :oops:

 

να πω ομως οτι η θηκη που εχω βρει σαν λυση για ευκολο κουβαλημα ειναι μια ενισχυμενη θηκη ωμου rockbag...

και επισης οτι το πρωι , στο νησι που μενω , βγαινοντας απο το μαγαζι για να μπω στ αμαξι , εκτος του οτι εχω αρπαξει μια καλη ιχμοριτιδα πολλες φορες, και εκτος του οτι χρειαζεται να ριξω νερο με το μπουκαλι πανω στο παρμπριζ για να σπασει ο παγος,ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΡΓΑΝΟ---->>>> 8O

 

περιμενοντας λοιπον και το πακετο μου απο την rockinger ,θα ηθελα να μου προτεινετε μια Κ Α Λ Η θηκη βαλιτσα, ωστε να εχω απο πλευρας μου τουλαχιστον την καλυτερη δυνατη προστασια.....

 

ειδα και επαθα σημερα μαζι με τον κολλητο μου που εχει μαγαζι με οργανα να την συνεφερουμε με ενα set up....

 

β ο η θ ε ι α ...... :cry:

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ φίλε spimav_z για τέτοιες rock συνθήκες έχω την ROCKCASE RC 20606 A και έχω καθαρίσει. Δεν πάει να κάνει κατακλυσμό έξω. 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ιδου λοιπον. επανερχομαι με ενα αλλο θεμα....ισως να ειναι βαρετο η ασημαντο για συζητηση ' date=' αλλα θα ηθελα με βαση το παρακατω γεγονος , την γνωμη σας...[/quote'] Φίλε μου, περιγράφεις την Ζάκυνθο σαν να είναι η Αλάσκα. Είναι δυνατόν να είναι τόσο ακραίες οι κλιματολογικές συνθήκες στο νησί σου; Εντύπωση μου κάνει...

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

& εμενα μου κανει εντυπωση μια και ποτε μου δεν χρησιμοποιω σκληρη θηκη οταν κουβαλαω την κιθαρα μου (βεβαια αυτο το κανεις μονο με Φεντερ!! :lol: )

ακομα και στο Βερολινο που απλα την ζαλωνομαι και παω να παιξω με μειον 15 το χειμωνα μπαινοβγαινοντας σε μεσα μαζικης μεταφορας δεν αντιμετωπιζω κανενα προβλημα (& στη Νεα Υορκη που ζουσα χρονια και εχει 30 φορες την υγρασια της Ζακυνθου!

Τελος παντως αυτο που λεγεται οτι πρεπει να κανεις οταν μεταφερεις μια κιθαρα απο ενα πολυ κρυο σε ενα πολυ ζεστο μερος ειναι να την αφηνεις ΜΕΣΑ στη θηκη της (η οποια πρεπει να ειναι της προκοπης,εστω μια θηκη ωμου με παντινγκ) μιση ωρα πριν την ανοιξεις (τη θηκη)...

μηπως ειχε καμμια τρυπα το πορτ μπαγκαζ σου & εμπαινε νερο??

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι τα νησιά παραέχουν υγρασία λογικό είναι, αλλα και πάγο? σε βουνό είναι το μαγαζί? ίσως λίγο υπερβολικό πιστεύω, όταν υπηρετούσα στη Μυτιλήνη πρίν λίγα χρονια είχαμε κάνει μπαντα για τα κλασσικά, Χριστουγεννα - Πρωτοχρονια event στη λέσχη (πω πωωωω δεν είχα ξαναπαίξει τόσο λαικό στη ζωή μου ευτυχώς ο Διοικητής ήτονε Rock και στις προβίτσες όταν ερχόταν έπεφτε πολύ "ροκιά" κλπ κλπ) Αυτό που θυμάμαι είναι ότι η υγρασία Τρύπαγε κόκκαλο είναι αλήθεια, αλλά η κιθάρα μου μέσα στη θήκη ποτέ δεν είχε πρόβλημα, βέβαια έξω όλα ήταν μούσκεμα όταν βγήκαμε, ειδικά Πρωτοχρονιά. Έμεινε η κιθάρα κανα 2 βδομάδες εκεί πάνω και δεν παρατήρησα τίποτε.

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδες τι θηκη να παρω για την κιθαρα μου?

Καμια Rockcase? ή κατι τετοιο......

http://www.thomann.de/thoiw2_skb_route66_prodinfo.html

Η κιθαρα μου ειναι σε μια Washburn σε σχημα λεπτο σαν τις Ibanez S-series......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ιδου λοιπον. επανερχομαι με ενα αλλο θεμα....ισως να ειναι βαρετο η ασημαντο για συζητηση ' date=' αλλα θα ηθελα με βαση το παρακατω γεγονος , την γνωμη σας...[/quote'] Φίλε μου, περιγράφεις την Ζάκυνθο σαν να είναι η Αλάσκα. Είναι δυνατόν να είναι τόσο ακραίες οι κλιματολογικές συνθήκες στο νησί σου; Εντύπωση μου κάνει...

 

δεν ειναι υ π ε ρ β ο λ ι κ α ακραιες οι συνθηκες , αλλα οντως το μαγαζι ειναι σε εναν αρκετα ψηλο λοφο / ειναι στους προποδες του λοφου σακει το κυμα , και οι ωρες που πηγαινοερχομαστε εκει ειναι πολυ ....''υγρες''!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P

 

το ιδιο προβλημα εχει και ο μπασσιστας ...

τεσπα.τι να παρω?καμμια rockcase???

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

χθες παρασκευη ' date=' πηγα στο μαγαζι για δουλεια....βαζω την στρατ στ αμαξι και ξεκιναω.μετα απο ενα 25λεπτο οδηγησης , μπουκαρω μεσα, παω να την βγαλω απο τη θηκη και μονο που δεν εσταζε απο την υγρασια...σωμα-μπρατσο , ηταν λες και τα εβαλα στην καταψυξη.Π Α Γ Ο Σ! :oops: :oops:

 

[/quote']

 

Και?????εζησες μετα απο αυτο????? :D :D :D :D :D

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

& εμενα μου κανει εντυπωση μια και ποτε μου δεν χρησιμοποιω σκληρη θηκη οταν κουβαλαω την κιθαρα μου (βεβαια αυτο το κανεις μονο με Φεντερ!! :lol: )

Με τις Rockinger και τις Warmoth δηλαδή υπάρχει πρόβλημα? :lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου