Προς το περιεχόμενο

Τί κιθάρα να πάρω στον μικρό?? (400-500ευρώ)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωντας νεος (17 σχεδον) προτεινω το λεσπονι το οποιο θα παρω και εγω τα χριστουγεννα σε ασπρο απο τον αι βασιλη ;D ενω ελεγα για ιμπανεζ σαν πορομενος καφρομεταλλας ξαφνικα μεσα σε μισο χρονο οριμασα μουσικα (γιατι γενικα ειμαι αστα να πανε) και καταλαβα πως υπαρχουν και αλλα ειδη.. και επειδη αρχισα να κολλαω σε φασεις gilmour και porcupine tree και δεν συμμαζευετε σκεφτηκα μεχρι και φεντερ αλλα απο την αλλη τι θα κανω αμα θελω να παιξω μεταλια (ειπαμε ανοιξαν οι οριζοντες δεν μου καναν πλυση εγκεφαλου).. γιαυτο παρολο που και εγω πιστευω πως οι ιμπανεζ ειναι πιο value for money μετα απο συζητησεις και σχολια απο πιο ψαγμενους φιλους αποφασισα επι... that s my opinion :P ελπιζω να βοηθησα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και οι δυό κιθάρες που σου προτείναν από τια αγγελίες αν είναι σε καλή κατάσταση είναι εξαιρετικές. Και σε πολύ καλές τιμούλες.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λυση ακουει στο ονομα schecter

 

χμμ δεν τις πολυέχω ακουστά αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν είναι καλές, μπορεί να έχω μείνει πίσω, ωραία κομμάτια βλέπω πάντως ότι έχει  :)

 

Καλυτερα να αφησεις τις epiphone.Οπως εχω ακουσει πολλους να λενε και το ειδα και με τον κολλητο μου,καποιον που παιζει σοβαρα,αλλα δεν ειναι ακομα αρκετα μεγαλος(ξερεις με χερουκλες κλπ Grin) ειναι δυστυχως πολυ επιφοβες για τενοντιτιδα.

 

Αυτό πρώτη φορά το ακούω  :o Εγώ είχα από τα 14 μια les paul studio και είμαι καλά στην υγεία μου  ;D .Να πούμε εδώ ότι ο μικρός παρότι τον περνάω 11 χρόνια είναι πιο ψηλός από μένα(πάνω από 1.80κάτι) και έχει χερούκλες-δάχτυλα πιο μεγάλα απ'τα δικά μου ίσως. Δεν νομίζω να έχει τέτοιο πρόβλημα  :)

 

Και οι δυό κιθάρες που σου προτείναν από τια αγγελίες αν είναι σε καλή κατάσταση είναι εξαιρετικές. Και σε πολύ καλές τιμούλες.

 

Το θέμα είναι ότι είμαι από νησί (λάθος μου που δεν το διευκρίνισα Smiley ), και ειδικά η δεύτερη προσφορά είναι μόνο για Αθήνα. ΑλΛά και για την πρώτη παίδες πρέπει να μπαίνω σε διαδικασίες να ταξιδέψω,να γνωρίσω τον πωλητή να δοκιμάσω την κιθάρα κ.τ.λ. Αν ήμουν φοιτητής ακόμα, σίγουρα θα το έκανα, καθώς είχα αγόρασει κιθάρα από αγγελία noiz και είμαι ακόμα και σήμερα 100% ικανοποιημένος (τι ικανοποιημένος, ευτυχισμένος θα έλεγα  Cheesy ).

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας διαλεξει αυτος(κατι ειπα)

Η ιβνεζ ειναι ποιο κοντα στα ακριβα μοντελα(πιο ολοκληρομενη) την εχει ενας μαθητης μου σε αντιθεση με τη Λες πωλ που δε μου κανει κατι(Αν και γκιμσονακιας που ειμαι)

Απ την αλλη βρηκα τη τελεια LP εδω και μη ψαρωνεις με τη τιμη.

Τα υπολοιπα επενδυσετα σε ενα  amp

 

http://www.musicstore.de/en_EN/GRD/Jack-Danny-JD-LS3-Cherry-Sunburst-Paula-Shape-Set-Neck-2xHB/art-GIT0000944-002

'Η ΤΑΝ 'Η ΕΠΙ ΤΑΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.thomann.de/gb/schecter_diamond_c1_shedevil.htm

 

γενικά η Schecter βγάζει υπερβολικά καλές κιθάρες σε αυτές τις τιμές.

θα απέφευγα τις Epiphone γιατί είναι κιθάρες που πολύ σύντομα κανείς τις αντικαθιστά μόνο και μόνο γιατί είναι (για πολλούς) λίγο "δεύτερες".

Gimme Kramers! More Kramers!!! I WANT THEM ALL!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι (για πολλούς) λίγο "δεύτερες".

 

???

 

Δεν το καταλαβαίνω αυτό, και δεν αναφέρομαι μόνο στο δικό σου ποστ, το ξαναδιάβασα...

 

Δηλαδή η Schecter είναι all-around κιθάρα για έναν μη κατασταλαγμένο έφηβο, και μάλιστα 14 χρονών;

 

Ταπεινη μου γνώμη, και αφού και μόνος σου ανέφερες την custom LP της epiphone, να τη χτυπήσεις, και καλόπαιχτη του πιτσιρικά... Ούτε gibson les paul studio του χιλιάρικου+ δεν  είναι τόσο τίμιες κιθάρες! :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά οι lp custom ειναι οι value for money για epiphone, είναι από τις λίγες κιθάρες που παίζουν από σικαγο μπλουζ μέχρι 00s μεταλ και είναι δεύτερες κιθάρες για αυτούς που τους ενδιαφέρει τι γράφει το headstock. Είθε να τιην λιώσει στο παίξιμο ο πιτισρικάς.

Και οι Les Paul θα ουρλιάζουν στο φεγγαρόφωτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε τσεκαρε αυτη

http://www.thomann.de/gb/epiphone_em_2_custom_fx_me.htm.

 

Ειχα ακουσει πολυ καλα λογια και προσφατα την πηρε ενας φιλος μου, την δοκιμασα και απλα χαζεψα.

Τσεκαρε την και σε αυτο  το video

 

Στο DV247 υπαρχει και η εκδοση χωρις τρεμουλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου