Προς το περιεχόμενο

A book of little stories - Neeq


neeq

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Άψογα, βάζεις τα εισιτήρια κ πάμε για Highlands :P

 

Εμένα να δεις χτύπημα...........

 

Βραδάκι, pub μέσα στο Ουαλικό δάσος, Χριστούγεννα, ντόπιοι ντυμένοι σαν εξώφυλλο του Heavy Horses, τζάκι, ale, κουβεντούλα και χαβαλές. Being there & loved it......

 

Πονάω...........  :'(

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουαλία πού? Βόρεια? Έχω ζήσει κι εγώ εκεί! (και στα χάιλαντς βεβαίως βεβαίως...)

 

Νeeq θα το ακούσω προσεκτικά το κομμάτι μόλις μπορέσω... αν θες φλάουτο προσφέρομαι.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βόρεια Ουαλία είχα μείνει "φιλοξενούμενος" στο Uni του Bangor.

Λατρεύω το Brecon Beacon (που τα γύριζα με τη μηχανή).

Αυτό που λέω ήταν (αρκετά) έξω από το Cardiff. Ηταν τότε που είδα το classless pub της επαρχίας (προύχοντας τύπος με british racing green Ε-type Jag με το δάσκαλο του χωριού και τον γείτονα βοσκό και όλοι άντε γειά) σε όλο του το μεγαλείο. Ηταν και η πρώτη φορά που μετά τις 11 οι ντόπιοι μας κρατήσαν (με ένα Ιρλανδό πολύ καλό φίλο) στην pub γιατί ενώ σβήσαν τα φώτα (τα πολλά) η μπυροποσία συνεχίστηκε με το τζάκι να καίει και εγώ να προσπαθήσω να τους ακολουθήσω στα τραγούδια της μπύρας που μου μάθαιναν........

Those were the days my friend...

 

Sorry Νίκο, παρασύρθηκα

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βόρεια Ουαλία είχα μείνει "φιλοξενούμενος" στο Uni του Bangor.

Λατρεύω το Brecon Beacon (που τα γύριζα με τη μηχανή).

Αυτό που λέω ήταν (αρκετά) έξω από το Cardiff. Ηταν τότε που είδα το classles pub της επαρχίας (προύχοντας τύπος με british racing green Ε-type Jag με το δάσκαλο του χωριού και τον γείτονα βοσκό και όλοι άντε γειά) σε όλο του το μεγαλείο. Ηταν και η πρώτη φορά που μετά τις 11 οι ντόπιοι μας κρατήσαν (με ένα Ιρλανδό πολύ καλό φίλο) στην pub γιατί ενώ σβήσαν τα φώτα (τα πολλά) η μπυροποσία συνεχίστηκε με το τζάκι να καίει και εγώ να προσπαθήσω να τους ακολουθήσω στα τραγούδια της μπύρας που μου μάθαιναν........

Those were the days my friend...

 

Sorry Νίκο, παρασύρθηκα

 

Να'το και το βίωμα...  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να'το και το βίωμα...  ;D

Ρε εγώ θα το πω κι ας με πάρετε με τις Benton.

Όταν πάω στα δάση και γενικότερα στην εξοχή της Βρεττανίας αλλά και της Κ. Ευρώπης, νοιώθω σαν στο σπίτι μου.

Πρέπει να ελέγξω τις προηγούμενες ζωές.  ;D

 

Εύη με ξεσήκωσες....

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε εγώ θα το πω κι ας με πάρετε με τις Benton.

Όταν πάω στα δάση και γενικότερα στην εξοχή της Βρεττανίας αλλά και της Κ. Ευρώπης, νοιώθω σαν στο σπίτι μου.

Πρέπει να ελέγξω τις προηγούμενες ζωές.   ;D

 

Εύη με ξεσήκωσες....

 

Κ εγώ μια χαρά νιώθω στα δασάκια κ άλλα τέτοια, αλλά Αγγλία πάνω από τη Yorkshire area δεν έχω πάει και σκάω.

Του είπα τώρα του neeq, αλλά με γείωσε... τσκ τσκ

 

(Μήπως να μην το καίμε το θέμα εδώ όμως; )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρε καψτε το, εγω δεν εχω κανένα προβλημα. Ισα ισα αυτες οι κουβεντες είναι που βοηθανε στις δημιουργιες μας.

 

Να πω για την ιστορία οτι με απερριψαν στο Ερασμους απο Cardiff οπου θα πηγαινα φέτος και στειλανε εναν φλώρο που παω στοιχημα πως θα πηγαινει κανονικα στη σχολή και δε θα πιει ποτε μπυρα οσο είναι εκει. Τι σημασια εχει κύριος που εγω δεν παταω στη σχολη? Αφου με βλέπεις είμαι ταμαμ για cardiff >:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω για την ιστορία οτι με απερριψαν στο Ερασμους απο Cardiff οπου θα πηγαινα φέτος και στειλανε εναν φλώρο που παω στοιχημα πως θα πηγαινει κανονικα στη σχολή και δε θα πιει ποτε μπυρα οσο είναι εκει. Τι σημασια εχει κύριος που εγω δεν παταω στη σχολη? Αφου με βλέπεις είμαι ταμαμ για cardiff >:(

Θίγεις ένα από τα μεγάλα μου παράπονα.

Από τις χιλιάδες Έλληνες που πήγαν στην Βρεττανία, ελάχιστους γνωρίζω που ζήσαν πραγματικά το νησί.

Πείτε ότι θέλετε. Αλλά πολύ μουχλομιζέρια.

Πάμε μπουζούκια, θέλω σουβλάκια, πουσαι μάνα με τα γιουβαρλάκια, να μαζευτούμε εμείς οι Έλληνες, όλοι οι ξένοι είναι μαλάκες, we back home κάνουμε αυτό κι εκείνο.

 

Αι σιχτιρ σου λέω κατάσταση........

 

Κρίμα ρε σύ Νίκο.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου