Προς το περιεχόμενο

A book of little stories - Neeq


neeq

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειπα να ανεβασω το αγαπημενο μου κομματι απο αυτα που εχω κατα καιρους γραψει. Αγαπημενο για πολλους λόγους. Επειδη ήταν το πρωτο σοβαρο πραμα που ειχα γραψει, επειδη ετσι ανακαλυψα την αγαπη μου στα ξύλινα πνευστα και για διαφορους προσωπικους λογους  ;D

 

Μονο το φλαουτο και ενα ηλεκτρικο μπασο (καπου μετααα) είναι φυσικα όργανα :D Τα υπολοιπα είναι reason.

 

Σκέφτομαι μαλιστα να το ηχογραφήσω με φυσικα οργανα καποια στιγμη. Εχετε καποια πρόταση, καποια γνωμη ή καποια ενσταση επι του κομματιου?

 

Επισης, αναγνωρισατε μεσα στα οργανα που ακουγονται ενα απο αυτα που ξερετε να παιζετε? Δηλωστε συμμετοχη και που ξερετε, μπορει να είστε αυτός που θα βοηθήσει στο να ηχογραφηθεί το αγαπημενο μου κομματι  ;D

 

 

σημειωση: Το κομματι γραφτηκε αρχικα το 2003 (18 χρονων τοτε προς υπερασπιση μου ;D ) και ξαναηχογραφηθηκε στη μορφη που παρεθεσα το 2006

Book_of_little_stories.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

πολυ ωραιο το κομματι!!!

δεν κανει κοιλια καθολου στα 7(ζωη να χουνε) λεπτα του!!!!

θα το ακουσω αυριο με προσοχη και θα σου πω πιο αναλυτικα!

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλειο τέλειο μπραβο!! Η μονη ενσταση είναι αυτο που λες και εσυ "φυσικα όργανα" μονο απο εκει χανει κάπως αλλα πραγματικα είναι πολυ ωραίο .Αν βαλεις και φυσικα οργανα θα απογειωθεί !!

 

ΥΓ.Εχω φιλους που παιζουν πνευστα αν χρειαστεις και νομιζω μπορω να σου βρω και ακορντεον ,απλα ο χρονος τους είναι λιγο περιορισμενος .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ γλυκό, κάτι σαν παιδικό παραμύθι!

Θα είναι όντως πολύ καλύτερο με φυσικά όργανα.

 

(Βρήκα το ηλ. μπάσο. 8) Πες μου μπράβο :P  )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ Νίκο, πολύ καλό. Μπράβο. Όμορφη ιδέα γλυκύτατα εκτελεσμένη.

Στην αρχή μου φερε λίγο σαν Σαββοπουλική εισαγωγή παιδικού παραμυθιού.

Είναι και οι μέρες που ρχονται.........  ;D

Και όλα τα κεφάλαια / ιστορίες θυμίζουν κάποιο τραγουδάκι γνωστό αλλά δεν ξέρεις ποιό  ;D

Σαφώς μπορεί και καλύτερο (πάντα και όλα μπορούν) αλλά εμένα μου άρεσε και έτσι.

 

Να πω και τη μ@..κία μου. Εκείνη την αλλαγή σελίδας... κάνε την πιο πραγματική..  ;)

Και εκείνο το background synth στο 3:30 .....  ::)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ παιδιά για τις γνωμες :D

 

Κωστα και η αλλαγή σελίδας ειναι επισης φυσικη, εκτός αν εννοεις οτι είναι συνεχεια το ιδιο και κατανταει μονοτονη δεν εχεις αδικο. Για την ιστορία είναι ενα Keyboard magazine του '87(?) οπου εχει συνεντευξη από τους keyboardists του Prince.

 

Επίσης αυτο που θα ήθελα παρα πολύ είναι όχι μόνο να ηχογραφηθεί με φυσικα οργανα αλλά αυτο να γίνει και live στο δρομο. Ξέρω ότι δε γίνεται αλλα πιστευω ότι μαζί με ήχους του δρομου (οχι κεντρικου της Αθηνας :P) θα ήταν ακομα πιο ωραίο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κωστα και η αλλαγή σελίδας ειναι επισης φυσικη, εκτός αν εννοεις οτι είναι συνεχεια το ιδιο και κατανταει μονοτονη δεν εχεις αδικο. Για την ιστορία είναι ενα Keyboard magazine του '87(?) οπου εχει συνεντευξη από τους keyboardists του Prince.

Είναι από περιοδικό και όχι από βιβλίο και αυτό την κάνει "λεπτή" (ήμαρτον ρε Κώστα είναι κουβέντα αυτή που ανοίγεις τώρα; )

 

Αλλά θα ήθελε κανένα επαρχιωτικό δρόμο της Αγγλίας με καροτσάκια χωματόδρομο κ άλλα τέτοια...

 

+10

Κεντρική Ευρώπη θα έλεγα

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευη μόλις με χτυπησες βαθια μεσα στην καρδια και είσαι η επισημη environment sound engineer λέμε ;D Τελεια ιδέα.

 

Και Κώστα μια χαρά κουβέντα ανοιξες. Κατι τετοιες δημιουργικες λεπτομερειες μου αρεσουν πολυ, τα περι μίξης, μαστερινγκ κλπ βαριέμαι πολύ :P Ίσως βρω καποια καλή σελίδα απο καποιο adventure παιχνιδι.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευη μόλις με χτυπησες βαθια μεσα στην καρδια και είσαι η επισημη environment sound engineer λέμε ;D Τελεια ιδέα.

 

 

Άψογα, βάζεις τα εισιτήρια κ πάμε για Highlands :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου