Προς το περιεχόμενο

Τα τρια Καλυτερα πεταλια Distortion - Reverb - Delay


sils

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχεις δικιο,φταιει η SSL & το Manley...αλλα και το μαστερινγκ στα Sterling Studios ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πάλι καλά που έγινε δουλειά στα Sterling, αλλιώς θα ακούγαμε διστόρσιον από μάρσαλ MG15  :P

 

(πέρα από την πλάκα τώρα, αυτό που πραγματικά θέλω να πω είναι ότι και στο τι distortion είναι καλό και τι όχι υπάρχει και το υποκειμενικό γούστο. Εμένα αυτό το συγκεκριμένο δεν μου άρεσε...έχω ακούσει distortion από TL σε άλλα κλιπάκια που μου άρεσαν... :) )

 

Στο θέμα μας τώρα- για reverb προτείνω ανεπιφύλακτα το Trex roommate. Ακριβό αλλά πάρα πολύ καλό.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσικα εχεις ακουσει τα ΘΕΪΚΑ δικα μου & τα ...θεϊκοτερα του Playloud ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το crunch box της mi audio.super πεταλαρα!πηγαινε στον jimmy στην χαριλαου τρικουπη να το ακουσεις και στειλε μου π.μ για να με ευχαριστησεις... ;)

 

+10!!! Το έχει και ο κιθαρίστας στη μπάντα μας (ένα απ'όλα  8) ), και σπέρνει πανικό!!! φοβερό πετάλι!!

www.lowercut.com

www.theroadmiles.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχοντας περασει απο TL, συμφωνω οτι δεν μου ελειψε η ποιοτητα σε delay και reverb. Ισως να συμπληρωνα με καποιο reverse reverb, αλλα αυτο εχει να κανει με το τι θεωρω χρησιμο για τον ηχο.

 

Με το ιδιο σκεπτικο, δηλαδη εφε που εγω θεωρω χρησιμα και δεν υπαρχουν στην TL , ειχα παντα μπροστα της και ενα fuzz factory. Αν ειχα πραγματικη αναγκη για καποιο ποιοτικο distortion μαλλον θα ειχα παρει το Fat Foot.

 

Aντι για delay, θα επαιρνα ενα looper. (btw υπαρχει τροπος να βαλεις στην TL 2 delay σε σειρα, γιατι θελεις και 3ο?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρε od3 dd3 rev της boss Απλα πραματακια ή stand by για καλα στις ιδιες τιμες απο δω μεσα ;) Πχ tubescreamer ή memory man.....δε ξερω κατι τετοιο.

'Η ΤΑΝ 'Η ΕΠΙ ΤΑΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον κοιταξα μερικα απο αυτα που πρωτεινεται αλλα$$$$$$$$ πολυ ακριβα ρε παιδια.

και δεν περνω αλλη μια τονλαμπ!!!η μια Μ9

Εγω εχω μπανιση τα

DIGITECH HW

tech 21 to opoio lei oti einai boost reverb emulator και μου ακουγεται καλη περιπτωση.

boss rv5

Holygrail αυτο το βρισκω και σχετικα φτηνα. :o

Για το tech 21 boost rvb εχει κανεις αποψη?

memory man ακουγεται καλο επισης .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Holy Grail εγώ δεν έχω δοκιμάσει αλλά είμαι επιφυλακτικός μια και το βλέπω να κινείται ΠΟΛΥ στις αγγελίες του noiz... ::)

Gimme Kramers! More Kramers!!! I WANT THEM ALL!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου