Προς το περιεχόμενο

Τα τρια Καλυτερα πεταλια Distortion - Reverb - Delay


sils

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φέρε μου ένα Triaxis!!!!! Σε παρακαλώ!!! Τελικό και καμπίνα δεν θα σου ζητήσω, στο υπόσχομαι... Μόνο το Triaxis ;) ;) ;) ;)

 

την καμπινα και τον τελικο θα τα ζητησω εγω και θα παιζουμε εναλλαξ.........μια εσυ 10 εγω ;D

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και εγω θα προτιμουσα να ειχα μια επαγγελματικη πεταλιερα φτιαγμενη απο τον Bradsaw,για να βγαλω λοιπον τον ηχο που βγαζω με την TL θελω μονο τα εξης:

 

2 fuzz,4 distortion,5 overdrive (τα δυο με real time gain controls),6 delay (ολα με tap tempo & φυσικα πεταλια για real time control feedback & level),3 reverb,1 leslie emulator (φυσικα με πεταλι real time speed control),2 tremolo (φυσικα με πεταλι real time speed control & tap tempo),2 phaser (φυσικα με πεταλι real time speed control  & tap tempo),1 univibe (φυσικα με πεταλι real time speed/depth control  & tap tempo),2 chorus,1 WAH,4 filter pedals (φυσικα με 2 πεταλια control)...

 

α,και 3 σκλαβους να την κουβαλουν και ...7 ποδια για να παταω τα πεταλια... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω θα προτιμουσα να ειχα μια επαγγελματικη πεταλιερα φτιαγμενη απο τον Bradsaw...

Και γιατί δεν έχεις?...Σοβαρά μιλάω...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα αυτο σου εξηγω .... ΕΙΧΑ.... ;D ;D  (οχι απο τον Bradsaw αλλα το ιδιο καλη ;))

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω θα προτιμουσα να ειχα μια επαγγελματικη πεταλιερα φτιαγμενη απο τον Bradsaw,για να βγαλω λοιπον τον ηχο που βγαζω με την TL θελω μονο τα εξης:

 

2 fuzz,4 distortion,5 overdrive (τα δυο με real time gain controls),6 delay (ολα με tap tempo & φυσικα πεταλια για real time control feedback & level),3 reverb,1 leslie emulator (φυσικα με πεταλι real time speed control),2 tremolo (φυσικα με πεταλι real time speed control & tap tempo),2 phaser (φυσικα με πεταλι real time speed control  & tap tempo),1 univibe (φυσικα με πεταλι real time speed/depth control  & tap tempo),2 chorus,1 WAH,4 filter pedals (φυσικα με 2 πεταλια control)...

 

α,και 3 σκλαβους να την κουβαλουν και ...7 ποδια για να παταω τα πεταλια... ;D

 

ε και τι πολλα ειναι???δε σε καταλαβαινω....

pedalboard13-6_WxAkG_17340.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε και τι πολλα ειναι???δε σε καταλαβαινω....

pedalboard13-6_WxAkG_17340.jpg

Φίλε το παληκαρι εχει κανει λάθος: το 23ο στην πάνω μπροτινή σειρά δεν είναι ΤΡΟΥ ΜΠΑΗΠΑΣ και θα έχει πρόβλημα στον ήχο!!!

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου