Προς το περιεχόμενο

Τα τρια Καλυτερα πεταλια Distortion - Reverb - Delay


sils

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγω παντος ποτε δεν βρηκα ενα πεταλι που να αντικαθιστα distortion ενισχυτη.Ακομα και το distortion ενος μετριου ενισχυτη ειναι συνηθως καλυτερο απο ενα σκετο πεταλι και ειδικα αν ψαχνεις γρεζι για metal αν το βρεις σε πεταλι πες μου να το αγορασω.Επισης πρεπει να σταματησει αυτο το βιολι με την tonelab που τα κανει ολα και συμφερει γιατι αν θες metal ηχο απο εναν ενισχυτη χωρις παραμορφωση μεσω της tonelab θα παρεις @@ .Οποιος διαφωνει ας γραψει μια ρυθμικη σε στυλ Megadeth να δουμε αν βγαζει γρεζι η αν ακουγεται σαν fuzz.Τελος δεν καταληγουμε ολοι στα 30 να παιζοτυμε ροκ..Καποιοι παιζουμε ακομα Metal...          \m/        (και δεν μας αρεσει η tonelab)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης ΟΛΑ τα πεταλακια reverb & delay ειναι απλα ΑΣΤΕΙΑ μπροστα της (τοσο απο ποιοτητα ηχου οσο και φυσικα απο λειτουργικοτητα. ;) )

 

Ακριβως, την εχω τοσο πια συνηθησει που σκεφτηκα "Μα καλα, υπαρχουν κι αλλα?"

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον αφου πια εδωσα ολα μου τα πεταλακια και πηρα μια Tonelab(σωτηρια παιδια)

Μου εμεινε ενα overdrive (bad mankey) Kαι λεω να παρω και ενα Reverb , delay  και ισως ενα distortion.Ετσι για να εχω και καποια πεταλακια....να μ....! :-XΠοια κατα την γνωμη σας ειναι τα κορυφαια delay reverb Distortion σε λογικα πλαισια τιμης,που να καλυπτουν οσο γινεται μεγαλυτερο φασμα ειδων μουσικης.

Eυχαριστω.

δε μας είπες τι παίζεις, για τι δουλειά τα θέλεις;

Αν είναι απλώς για να πειραματίζεσαι, πάρε ένα fuzz factory, ή κάτι παρόμοιο με όσο γίνεται πιο πολλά κουμπιά  ;D, και ένα αναλογικό delay. Έτσι θα λές ότι έχει και ένα αναλογικό rig :)

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιοι παιζουμε ακομα Metal..

 

ενταξει,καποιοι ενηλικιωνονται αργοτερα απο τους αλλους... ;D ;D

 

(πλακα κανω,παιζετε οτι σας γουσταρει...)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πλακα κανω,παιζετε οτι σας γουσταρει...

Φίλος....αρκετά με τα σεξουαλικά υπονοούμενα...είσαι και Modulator...σα δε ντρέπεσαι πρωϊ-πρωϊ...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι φιλε πραγματικα ειναι φοβεροι τα εφφε της η ευκολια της....

Τα πεταλακια τα θελω οπως ειπα για να πειραματιζομαι.

 

Δηλαδή να καταλάβω.

Εχεις μία tonelab που με τις χιλιάδες παραμέτρους της και τα δεκάδες εφέ και sims μπορείς να περάσεις μήνες άγρυπνος μέχερι να καλύψεις τα αρχικά ΑΛΛΑ θέλεις τρία απλά πετάλια για να ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΖΕΣΑΙ ;

Κάπου μπερδεύτηκα.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ Holy Grail

 

γιατι ετσι;

αν δε κανω λαθος αποτελει βασικο συστατικο του ηχου των mogwai, oι οποιοι αν μη τι αλλο εχουν αποδειξει και σε live οτι μπορουν να φτιαξουν οτι ηχο θελουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου