Προς το περιεχόμενο

drum machine ή pad controller sampler


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα ,

θελω ενα εργαλείο κυριως για να βαζω στα κοματια που γραφω στο home studio ρυθμο γιατι με το band in a box δεν γινεται δουλιά , θελω να συνεργαζεται με vsti drums kit ,εχω βρεί μερικα οπως το akai mpd24 το οποιο ειναι sampler αν δεν κανω λαθος  δηλαδη εχει πολυ περισσοτερες δυνατοτητες απο ενα απλο drum machine και λογο οτι εχει ο αδερφος μου και το korg extreme (δε ξερω να παιζω πληκτρα αλλα δε νομιζω οτι χρειαζεται (αν δεν κανω λαθος )σε τετοια περιπτωση  απλα Βαζεις ηχους απο το extreme και με το ακαι κανεις παπαδες αλλαζει το Pitch κτλ  (για καμια παραγωγη beat χαχα! )) αξιζει να διαθεσω καποια χρηματα παραπανω 30 - 40 ευρώ το θεμα ειναι αν καταφερω να το δουλεψω ετσι οπως θελω , το σκεπτικο μου ειναι να κανω monitoring το κοματι που με ενδιαφερει απο το δισκο να γραφω σε ενα καναλι το Kick (μποτα) και snare και μετα σε επομενο καναλι τα γυρισματα και αυτο γιατι με εναν ρυθμο 9/8 με στανταρ γυρισματα κατανταει λιγο ανιαρο σε ολα τα τραγουδια  .. βασικά να σας πω την αληθεια δε ξερω αν ενα drum machine αν του φτιαξεις ρυθμο η το ρυθμισεις να χτυπαει τα μετρα σαν μετρονομος εχει την δυνατοτητα να κανει γυρισματα απο μονο του (δηλαδη αμα σου δινει πολλες επιλογες με γυρισματα κτλ πανω σε εναν ηχο )

μπορω να διαθεσω μεχρι 180 ευρω αντε 200 με τα μεταφορικα.

 

μαλλων πρεπει να πω οτι με ενδιαφερουν Ελληνικοί ρυθμοί  4/4 , 9/8  

υ.π τωρα θα μου πειτε γιατι δε φτιαχνεις ρυθμο με το korg απλα επηδει μενω μονος μου και θελω κατι τετοιο στο χωρο μου.

μπλουζάκι και άγιος ο θεος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου