Προς το περιεχόμενο

Να την αγοράσω ή παίζει καμιά απατεωνιά;; (Ebay)


Fenderikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε νομίζω να έρχεται με απλά Ελτά..Δε μου έχει τύχει ποτέ,και έχω αγοράσει αρκετές κιθάρες απο Αγγλία.Μάλλον με Elta courier θα έρθει και αύριο θα την έχεις στα χέρια σου.

 

Με τι εταιρία στην έστειλε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Δε μου έχει τύχει ποτέ,και έχω αγοράσει αρκετές κιθάρες απο Αγγλία

 

Απο Τσεχία έχει φύγει.

 

Μόλις την πάρεις στα χέρια σου, φωτογραφίες και κλιπάκι..!  ;)

 

Καλορίζικη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-Item posted on 28.12.2009 at the Post Office

-Item being transported to Office of Exchange.

-Item dispatched by Post Office on 30.12.2009 to country of destination (Greece).

-Item was accepted on 31.12.2009 at the Office of Exchange in destination country (Greece).

 

Έφτασε Ελλάδα σε 3μέρες, τώρα που αναλαμβάνουν τα ελτα και σε περίοδο γιορτών... υπολογίζω σε καμιά δεκαριά μέρες να την πάρω!   :-X :-\ >:(

 

Κοίταξε στο site των Elta courier:

 

http://www.elta-courier.gr/trackit/

 

Μπορείς να το δεις εκεί? Μην ξεχνάς ότι είναι περίοδος γιορτών και ΤΑ ΠΑΝΤΑ στην Ελλάδα λειτουργούν με διαφορά φάσης.

 

Κανόνισε για φωτός μόλις έρθει!  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κιθάρα έφτασε σήμερα! ;D ;D  8)

 

Είμαι ο πανευτυχής κάτοχος της και απορώ πως σταμάτησα να παίζω για να ποστάρω....

Όσα έχω διαβάσει στο νετ για αυτήν είναι αληθινά και τα επιβεβαιώνω, αν και παλιότερα έλεγα ότι πολλά θα είναι μούφες και marketing μόλις την έπιασα στα χέρια μου άλλαξα γνώμη.

 

Η κιθάρα είναι με μια κουβέντα ζωντανή!! Παίζω κιθάρα 15 χρόνια περίπου και από όσες κιθάρες είχα στα χέρια μου είναι η πιο ζωντανή από όλες. Είναι η μοναδική strat που έχω παίξει που ακούει στα καντίνια τόσο καλά!

Συνήθως εκεί υπάρχει μια απώλεια σε ένταση, όχι όμως στη συγκεκριμένη. Όποια νότα και να παίξεις unpluged νιώθεις τις δονήσεις στο στομάχι  :) περίεργη αίσθηση. (αν ρίξεις και καμιά σολ ματζόρε ανοιχτή.. εκεί να δεις!)

Dead spots δεν έχει πουθενά και ο ήχος της σε τραβάει κοντά της... (ερωτεύτηκα;)

Επίσης μου έκανε εντύπωση πως είναι τόσο resonant ενώ παράλληλα έχει εξωφρενικά χαμηλό action για strat. 1mm στα καντίνια και 1.2mm στις μπάσες! Το μανίκι είναι τουφέκι και με κανονικό παίξιμο δεν τρίζει πουθενά!

Στα bends είναι βούτυρο και δεν σβήνει καμιά νότα όσο και αν προσπαθήσεις.

Που να την σετάρω και στα 2mm που έχω τις άλλες.

 

Το ζύγισμα της είναι πολύ καλό. Aισθητά ελαφρύτερη από τις άλλες 3 strat μου.

 

Το νίτρο φινίρισμα φαίνεται πολύ λεπτό και ευαίσθητο, και το tinted neck είναι μια σκέτη απόλαυση... οι άλλες μου strat δείχνουν πολύ "χλωμές" μπροστά της. (αν τις δείτε στις αγγελίες σύντομα θα ξέρετε τον λόγο)

 

Τα patterns που έχει η ταστιέρα λόγω κοπής quartersawn  είναι σκέτο χάσιμο, λες και πίνεις ένα πράμα κοιτάς παίζεις και χάνεσαι lol ;D ;D

Το μανίκι αρχικά με ξένισε με το πάχος του αλλά το συνήθισα πολύ γρήγορα και νομίζω ότι ήδη με βολεύει ίσως και καλύτερα από το κλασσικό 9.5 c-shape που παίζω τόσα χρόνια.

Κλιπάκια δεν ανεβάζω τώρα αλλά δεσμεύομαι να το κάνω όταν βρω χρόνο να ασχοληθώ αν και δεν νομίζω στα κλιπάκια να αποδοθεί ο πραγματικός ήχος του οργάνου.

Βαρέθηκα να γράφω την βλέπω ξάπλα στο κρεβάτι δίπλα μου σαν να με φωνάζει να την χαϊδέψω ένα πράμα!  ;D ;D

 

Α! να πω και ένα αρνητικό που βρήκα; Ξεκινάει η εξεταστική και δεν πρόκειται να με αφήσει να διαβάσω..! καταραμένε eric johnson  ;D ;D ;D

P1050050.thumb.JPG.b839f8458c35617a872925848e1fec3c.JPG

P1050054.thumb.JPG.80c15d956af05e836ac443d0d8ea8e55.JPG

P1050056.thumb.JPG.6550ddc3f3ab31d15bdd61b17c4720b5.JPG

P1050058.thumb.JPG.fae17da5db9780d662c6902926089247.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ παιδιά!! Και που να την δείτε και από κοντά... στις φώτο δεν φαίνεται και τόσο καλά. Άσε για την αίσθηση που έχεις όταν παίζεις... τον ήχο, το σκάσιμο, το definition στις νότες που έχει.... όχι να διαβάσω.... ούτε να φάω δεν έχω πάει ακόμη...

Δεν πάω καλά μου φαίνεται... νοιώθω εκείνη την αίσθηση στο στομάχι λες και είμαι ερωτευμένος ένα πράγμα  ;D ;D ;D

Γιατρέ μου είμαι καλά;;;;

 

Άλλος ένας χαρούμενος κάτοχος fender!  ;D ;D Α, ρε Λεωνίδα....!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πσσσσσςςς είσαι άρχων!!! Μεγειές πολλές και καλά παιξίματα...

 

Α, ρε Λεωνίδα....!!

Όλοι Ελληνες που έλεγε και ο Πανούσης!!  ;D ;D ;D

Αφού Λεωνίδα τον έλεγαν τον άνθρωπο...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου