Προς το περιεχόμενο

true bypass


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον εχω μια απορια εδω και καιρο, και ολο ελεγα να ρωτησω για να μου δωσετε τα φωτα σας και ολο το ξεχνουσα!

Η απορια ειναι η εξης:

Απο συζητησεις στο φορουμ εχω διαπιστωσει πως δινεται μεγαλη σημασια στα πεταλια να ειναι true bypass.Απο οτι εχω καταλαβει τα πεταλια που δεν ειναι true bypass εχουν καποιο buffer το οποιο επηρρεαζει ελαφρα η και περισσοτερο τον ηχο οταν το πεταλι ειναι κλειστο.

 

1)ειναι πραγματι τοσο σημαντικο το true bypass?

 

2)το buffer (αν το αναφερω σωστα) εχει πλεονεκτηματα η οχι?

 

3)γιατι καποιες εταιριες (πχ boss) το προτιμουν?

 

Ελπιζω να γινομαι κατανοητος... :)

Ειμαι κρυφος θαυμαστης του SF!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.stinkfoot.se/andreas/diy/diyhome.htm

 

θα βρείς πολλά αρθρα πιθανώς και για άλλα πράγματα που σε ενδιαφέρουν  :)

 

edit -- τα άρθρα για true bypass είναι στο κάτω μέρος της σελίδας

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το link ειναι πραγματι πολυ χρησιμο!Του εριξα μια γρηγορη ματια και τα εξηγει πολυ καλα.Σε ευχαριστω πολυ mc04043!

Ειμαι κρυφος θαυμαστης του SF!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνεις κλικ στον μικρό μεγεθυντικό φακό αριστερά από το κουτάκι που λέει "Αναζήτηση" πάνω αριστερά, και βάζεις εκεί τους όρους της αναζήτησης. Works better every time...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως σχετικά με αυτή την τακτική να απαντάμε συνέχεια "κανε search"..

 

χωρις να θέλω να κάνω επίθεση σε κανέναν συγκεκριμένα

 

με τον τρόπο που γράφονται τα θέματα στο noiz, είναι απίστευτα χρονοβόρο μερικές φορές να βρεις πληροφορίες για αυτό που ψάχνεις επειδή:

 

1) πολλές φορές οι τίτλοι των θεμάτων δεν παραπέμπουν σε αυτό για το οποίο γίνεται συζήτηση

2) τα keywords που μας ενδιαφέρουν περιέχονται σε άπειρες άσχετες συζητήσεις

3) πάρα πολλά θέματα καταλήγουν να γίνονται "πλακίτσες" μεταξύ των παλιότερων του φόρουμ χωρίς να βοηθάνε τη συζήτηση καθόλου και πολλές φορές επιβαρύνοντας και το browsing με άκυρες εικόνες

 

προσοχη! όλα αυτά δε τα λέω επειδή τα θεωρώ προβλήματα, ίσα-ίσα μου αρέσει ο χαρακτήρας του noiz. απλά όταν όλοι ξέρουμε την κατάσταση αυτή και πόση ώρα χρειάζεται να ψάξεις κάτι, και εσείς οι παλιότεροι σίγουρα θα έχετε υπόψιν σας παλιότερα θέματα που έχουν ξανασυζητηθεί, προτείνω:

 

α) είτε να δίνετε το λινκ που πολύ πιο εύκολα εσείς θα βρείτε,

β) είτε να ξανααπαντάτε...

 

ειδικά όταν ήδη σπαταλάτε χρόνο να επισημάνετε στον άλλο να κανει search (που ακόμα κι αυτό λειτουργεί επιβαρυντικά για το ίδιο το θέμα που γεμίζει ασχετα μυνηματα)

 

πολύ φιλικα, ξαναλέω οτι δε θέλω να κάνω παρατήρηση σε συγκεκριμένα άτομα, απευθύνομαι σε όλα τα μέλη. και φυσικά δε γράφω τα παραπάνω σαν "προτάσεις/παρατηρήσεις" προς τους admins.

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τον τρόπο που γράφονται τα θέματα στο noiz, είναι απίστευτα χρονοβόρο μερικές φορές να βρεις πληροφορίες για αυτό που ψάχνεις επειδή:

 

Εγώ δεν αργώ πάντως...Δε σε καταλαβαίνω γιατί το λες αυτό...:P

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον διαπιστωσα το λαθος που κανω στην αναζητηση ::)!

Εψαχνα ενω ημουν σε καποιο subforum θεωρωντας πως θα μου βγαλει αποτελεσματα απο ολο το site! :-[

Παραδεχομαι το λαθος μου!Μη βαρατε! :P

Ειμαι κρυφος θαυμαστης του SF!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι πολύ σωστός Mc και το θέτεις όπως πρέπει, για αυτό και γίνεται μια προσπάθεια να μπουν μερικά θέματα στα "απαντημένα"... αν και νομίζω ότι παλιά κλασσικά (απαντημένα δλδ όχι spamfest) δεν έχουν μπει ακόμη, οπότε ο Evdal ας βοηθήσει λίγο...  ;D

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου