Προς το περιεχόμενο

ευκολα κομματια για αρχαριους


stathopa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σορρυ που επεμβαινω αλλα και γω παιζω ελαχιστο χρονο τυμπανα(6 μηνες) αλλα δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε νοτες..ολα με το αυτι..στην κιθαρα νταξει μπορει να χρειαζονται οι νοτες αλλα στα drums οντως χρειαζονται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σορρυ που επεμβαινω αλλα και γω παιζω ελαχιστο χρονο τυμπανα(6 μηνες) αλλα δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε νοτες..ολα με το αυτι..στην κιθαρα νταξει μπορει να χρειαζονται οι νοτες αλλα στα drums οντως χρειαζονται?

 

Ναι ;)

Οι νότες στα τύμπανα έχουν διαφορετική σημασία απο τα άλλα όργανα αλλά αυτό δεν τις καθιστά άχρηστες... Καθε άλλο θα έλεγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες αργότερα...

καλο μεσημερι παιδες! θα μπορουσατε να μου προτεινετε ευκολα κομματια με διπεταλο?? εχει λιγο καιρο που εξασκουμαι με διπεταλο...... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλο μεσημερι παιδες! θα μπορουσατε να μου προτεινετε ευκολα κομματια με διπεταλο?? εχει λιγο καιρο που εξασκουμαι με διπεταλο...... ;D

 

 

Dark Angel - Time Does Not Heal

 

Sorry αλλά είπα να πωρωθώ  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλο μεσημερι παιδες! θα μπορουσατε να μου προτεινετε ευκολα κομματια με διπεταλο?? εχει λιγο καιρο που εξασκουμαι με διπεταλο...... ;D

Bridge over troubled waters.

Simon & Garfunkel.

Πανεύκολο στο διπέταλο.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία λοιπόν σε αυτό το είδος μουσικής υπάρχουν κάτι στανταρ μπιτάκια που αν ασχοληθείς με αυτην τη μουσική τα έχεις σαν εβαγγέλιο και τα μαθαίνεις απ'έξω, ανακατοτά και με πατερίτσες :P

with little words μαθαίνεις π.χ. το ... τέσπα κάποιο όπως σε στυλ ac/dc όπως κάπια που προαναφέρθηκαν και βγάζεις μετά άλλα 1209 με ακριβός τον ίδιο ρυθμό... οκ μπορεί με κάποιες αλλαγές αλλα με το ίδιο κύριο μέρος.απλά πρέπει να τα βρείς τα μπιτάκια (ουσιαστικά όλα βασίζονται στο βασικό μπότα με πιατίνι ταυτόχρονα και μετά πιατίνι μ snare ταυτόχρονα)... Αντικειμενικά μιλάω πάντα.

Τώρα πάμε στο διπέταλο την καλύτερη ανακάλυψη του ανθρώπου μετά το σουβλάκι.

λοιπόν νομίζω ότι πλέον βγάζεις με άνεση κάθε power κομματάκι οπότε δοκίμασε λίγο thrashies τώρα κομμάτι πάρε το... aesthetics of hate των machinehead κομματάρα ανελέητη αν και λίγο πρόκληση ;D ;D ;D ;D

HAVE FUN

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου