Προς το περιεχόμενο

heads for electric guitars


aris 17561

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τα πιο πολλα κεφαλια (για να μην πω ολα)που βλεπεις ειναι τελικοι ενισχυτες!

κοινως συνδεεις μια καμπινα πανω και εισαι ετοιμος!

 

:o  :o  :o  :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστω burluifo αν παρω μια κεφαλη μπορω να την συνδεσω σε οτι καμπινα θελω ? η πρεπει κατι να κοιταξω καποια requirements  πριν την παρω ? . και τελος δεν υπαρχει τροπος να συνδεσω την κεφαλη την δικη μου ας πουμε με το μεγαφωνο απο εναν combo marshall ας πουμε ? πωπω νομιζω οτι τα εχω καταλαβει... ειδατε μιλαω επιστημονικα κι εγω...???

 

Όχι, καλό είναι η καμπίνα που θα συνδέσεις την κεφαλή να είναι λίγο περισσότερα Watt από την κεφαλή σου. Δηλαδή αν η κεφαλή είναι 100Watt ας είναι η καμπίνα 130W+

Και, τα Ωμ της καμπίνας να "ταιριάζουν" με τα Ωμ στην έξοδο του ενισχυτή.

 

Nαι, μπορείς να συνδέσεις την κεφαλή με ένα μεγάφωνο από combo marshall, αρκεί να πληρεί την παραπάνω προυπόθεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρεπει τα Ωμ να ταιριαζουν δηλαδη αν η εξοδο του κεφαλιου ειναι πχ 4 Ωμ πρεπει να το βαλεις σε μια καμπινα των 4ρων Ωμ (βεβαια οι καμπινες με 2 η τεσσερα μεγαφωνα εχουν την επιλογη να παρουν στερεο δηλαδη να χρησιμοποιουνται ξεχωριστα αντιστοιχα τα μεγαφωνα(στις καμπινες των 2 μεγαφωνων) η τα ζευγη τους(στιας καμπινες των τεσσαρων μεγαφωνων) αλλα και παλι πρεπει να εχεις την αντιστοιχια των ωμ)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε έξοδο κεφαλής 4Ω μπορείς να βάλεις και καμπίνα 8Ω (μάλιστα αρκετές κεφαλές έχουν μόνο μία έξοδο και δίνουν ως απαίτηση "4Ω ελάχιστο")

 

όμως σε έξοδο 8Ω δεν πρέπει να βάλεις 4Ω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου