Προς το περιεχόμενο

dimebucker vs invader vs x2n vs emg 81...ποιος ειναι πιο γκαζιαρης ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ενταξει ναι ειναι ολα αυτα που λετε και ειπα κι εγω στην αρχη οτι θελω να τα νοικοκυρεψω λιγο τα πραγματα... να εχω την στρατ μου για heavy kai prog και τισ αλλες 2 για μεταλ . δεν ειναι οτι θελω να εχω μια καθαροαιμη στρατ με μονοπηνιουσ μαγνητες κτλ. θελω να εχω μια στρατ τυπου dave murrey εξου και ο super distortion που εχω . απο την αλλη αυτο δεν με αγχωνει... η fender οτι και να τησ βαλεις θα παιξει ωραια. τουλαχιστον αυτο το συμπερασμα εχω βγαλει εγω απο τισ μετατροπες που εχω κανει κατα καιρους... λετε η jackson με τον invader να μην κατσει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μα και το heavy/prog που λες και το metal τα ίδια δεν είναι? Ποιά η ουσιαστική διαφορά τους?  ???

 

Πάντως όπως σε βλέπω, προφανώς προτιμάς τη strat, οπότε όπως σου είπε και ο mscmkr απλά άσ'την όπως είναι και πρόσθεσε αναλόγως τους μαγνήτες που προτιμάς σ'αυτή, και άσε τις άλλες δύο για τα υπόλοιπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ ρε παιδια για τον χρονο σας...αν παρολαυτα καποιος εχει δοκιμασει αυτη την μοντα... (invader σε jackson rr3) ασ μου πει ...και παλι ευχαριστω παιδια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ καλο βιντεο ... εχω και τον ιδιο ενυσχητη... οντως ο ηχος του βιντεο χαλια αλλα νομιζω οτι η κιθαρα αυτη με τον invader δεν τα πανε και ασχημα....πωσ δεν σκεφτηκα να ψαξω και στο youtube ... ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παντως κατα την γνωμη μου ενας απο τους καλυτεροτερους hi gain μαγνητες ειναι ο rockfield fat ass. Βεβαια δεν νομιζω οτι τους φερνει καποιος στην Ελλαδα αλλα αξιζει πραγματικα.

Ο μαγνητης εχει φοβερο ογκο και ιδιαιτερο χαρακτηρα.

http://www.rockfieldpickups.com/fat_ass.html

 

 

Απο εκει και περα απο τους emg ο 81 θεωρω οτι ξυνει αλλα πραγματικα ας δοκιμασει καποιος στην γεφυρα τον 85 και στον λαιμο τον 60.

Νομιζω σετακι αψογο. Αν και ο 81 με drop κουρδισμα και χοντρες χορδες "κελαηδαει".

Και κατι αλλο που εχω διαβασει αρκετες φορες εδω ειναι οτι οι emg παιζουν το ιδιο σε οτι ξυλο και να τους βαλεις. Δεν ειναι 100% ψεμα αλλα εχει αρκετη δοση υπερβολης. Σαφως και παιζει ρολο το ξυλο, ισως(ή καλυτερα μαλλον) λιγοτερο απο αλλους μαγνητες αλλα οπως και να εχει παιζει ρολο το ξυλο.

 

Dimebucker που ακουσα δεν τρελαθηκα αν και μου εκανε εντυπωση το ποσο ευκολα "σφυριζε" οποτε γουσταρες.

 

Ο Invader θεωρω ειναι αψογος. Δεν τον ειχα ποτε αλλα πραγματικα οποτε τον ακουσα απλα προσκυνησα.

 

Ο x2n μπαινει μεσα στο σουκου σε κιθαρα μου οποτε συντομα θα εχω αποψη και γι'αυτον. (οχι αντικειμενικη. Κολλημενος με τον chuck και τον ηχο του.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγηκα απο μια Jackson Ps3t ο Fat ass απο την θεση bridge και μπηκε στην θεση του ο x2n. (Εχω ακομη μια ps3 με emg's)

 

Μεταξυ fat ass και x2n μπορω να πω οτι ειχαν μεγαλες διαφορες και λιγο ασυγκριτοι μεταξυ τους.

Ο fat ass ειναι κτηνακι με τεραστιο ογκο και fat bottom ενω ο x2n ειναι πιο πριμαριστος και περισσοτερο στο στυλ του emg81.

 

Mεταξυ emg81 και x2n ψηφιζω στεγνα τον emg.

 

Eπισης εχω εναν sd sh6 (duncan distortion) τον οποιο εχω βολευτει στην θεση neck της Jackson. Kαποια στιγμη θα τον δοκιμασω και σε bridge θεση να δω τι λεει.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου