Προς το περιεχόμενο

Μουσικοί στην Ελλάδα!!??


O_Menelaos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 168
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγω στο θερινο σινεμα στο Βερολινο (μεσα στο παρκο με πολυθροναρα και ξαπλωστρα την... πλερωνω 1,5),α το σινεμα ειναι δημοτικο και φυσικα ΔΩΡΕΑΝ.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω στο θερινο σινεμα στο Βερολινο (μεσα στο παρκο με πολυθροναρα και ξαπλωστρα την... πλερωνω 1,5),α το σινεμα ειναι δημοτικο και φυσικα ΔΩΡΕΑΝ.

 

Ναι αλλά ποιος ξέρει τι σαχλαμάρες θα παίζει ! :P

 

David Hasselhoff στην καλύτερη, αφού είναι απολίτιστοι! :P

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω στο θερινο σινεμα στο Βερολινο (μεσα στο παρκο με πολυθροναρα και ξαπλωστρα την... πλερωνω 1,5),α το σινεμα ειναι δημοτικο και φυσικα ΔΩΡΕΑΝ.

ναι αλλά δίπλα σου μπορεί να κάτσει καμιά άσχημη αγενής Γερμανίδα :)

(ελληνίδες μη μου θυμώνετε, σας έχω στην καρδιά μου αλλα δεν ..αντεξα  ::))

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μενέλαε, άκου και μία άλλη άποψη: σε κάθε εποχή και ανάλογα με τη χώρα στην οποία ζεις, κάποιοι κλάδοι της αγοράς αναμένεται να πάνε καλά και κάποιοι όχι. Η μουσική (και όλες οι περιφερειακές της υπηρεσίες) έχουν εξαιρετικά κακή πρόβλεψη για την επόμενη εικοσαετία, σαν απότοκο της άθλιας οικονομικής κατάστασης της χώρας και της στροφής που θα κάνει ο κόσμος στην εξυπηρέτηση βασικών (και μόνο) αναγκών.

 

Συνεπώς, πολύ σοβαρά, όσο άσχημο ή καλό και αν είναι το παρόν του έλληνα μουσικού, να είσαι σίγουρος ότι το μέλλον θα είναι αισθητά χειρότερο. Επειδή φαντάζομαι ότι προτιμάς να μη πεινάς, μη χάσεις χρόνο με αυτές τις βλακείες.

 

Αν σου αρέσει η μουσική, μπορείς να συνεχίσεις να την υπηρετείς από μία πιο περιθωριακή θέση, χωρίς να την έχεις κάνει επαγγελματικό αντικείμενο. Να ξέρεις - επειδή δε στο λέει κανένας - ότι το 90% των μελών του noiz κάνει ακριβώς αυτό: δηλ. έχει άλλη δουλειά και ασχολείται με τη μουσική στον ελεύθερο χρόνο του.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλά δίπλα σου μπορεί να κάτσει καμιά άσχημη αγενής Γερμανίδα :)

(ελληνίδες μη μου θυμώνετε, σας έχω στην καρδιά μου αλλα δεν ..αντεξα  ::))

Γιατί μπορεί να κάτσει δίπλα του ο χοντρός, βρωμιάρης, μεθυσμένος Γερμανός, με τα κρυολογήματά του (το τελευταίο ατάκα μαγαζάτορα στη Ρόδο που διαμαρτυρόταν που δεν αγόρασε ένα ζευγάρι Γερμανών τίποτα από το μαγαζί του :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει αλλάξει ο τιμοκατάλογος απο την εποχή σου....!!!! Τώρα σε κάποιες περιοχές είναι στα 9 ;D

Ναι σωστά, έχω μείνει στην εποχή που ο βασικός ήταν 700 ευρώ. Τι; Και τώρα τόσο είναι; ;)

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι σωστά, έχω μείνει στην εποχή που ο βασικός ήταν 700 ευρώ. Τι; Και τώρα τόσο είναι; ;)

Φυσικά και δεν είναι τόσα... 670 είναι ο βασικός...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω στο θερινο σινεμα στο Βερολινο (μεσα στο παρκο με πολυθροναρα και ξαπλωστρα την... πλερωνω  1,5),α το σινεμα ειναι δημοτικο και φυσικα ΔΩΡΕΑΝ.

 

Ει μαστορα,τιποτα δεν ειναι δωρεαν το πληρωνεις μεσω των κρατησεων σου...Αυτες που εδω στην Ελλαδα δεν αποδιδουμε στο κρατος,αυτες που μεταφραζονται σε 30 τετραγωνικα μεγαλυτερο εξοχικο...Ασε που οι ταινιες δεν εχουν υποτιτλους και ακους τον σβαρτζενεγκερ να λεει "ιχ μπιν μπαχ ζουρουχ"  :-X  .Οσον αφορα στις διακοπες καλυτερα 365 μερες μετριες διακοπες στην μπανανια παρα 7 μερες και μετα βροχες και κρυα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.Οσον αφορα στις διακοπες καλυτερα 365 μερες μετριες διακοπες στην μπανανια παρα 7 μερες και μετα βροχες και κρυα..

 

Προφανως δεν εχεις ζησει ουτε μια μερα στο εξωτερικο ;),ακομα και εδω στι βορρα απο τον Απριλη μεχρι το Σεπτεμβρη εχουμε μια χαρα καιρο.

 

Και ναι το χειμωνα εχει βροχες και κρυα οπως αλλωστε και στην Ελλαδα (εκτος κι αν εσυ πας για μπανια το Γεναρη).

 

Ει μαστορα,τιποτα δεν ειναι δωρεαν το πληρωνεις μεσω των κρατησεων σου...Αυτες που εδω στην Ελλαδα δεν αποδιδουμε στο κρατος,

 

καλα μεγαλυτερος κλεφτης απο το ιδιο σου το κρατος στην Ελλαδα (αν βεβαια δεν εισαι ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ & καθικι και πληρωνεις τους φορους σου) δεν υπαρχει ,τουλαχιστον εξω παιρνεις και κατι πισω  απο αυτα που δινεις,στην Ελλαδα παιρνεις το τριτο το μακρυτερο και εχεις τραγικη καθημερινοτητα και ποιοτητα ζωης (α,η φορολογια και οι κρατησεις των Ελληνων εργαζομενων (οχι των φοροκλεφτων & των καθικιων που προαναφερω) ειναι σημαντικα ΥΨΗΛΟΤΕΡΕΣ απο αυτες των Γερμανων)  

 

αυτες που μεταφραζονται σε 30 τετραγωνικα μεγαλυτερο εξοχικο.

 

δεν εχω εξοχικο,ειναι τρε μπαναλ. ;D

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου