Προς το περιεχόμενο

Moonlight shadow (cover) - gkou& Stavros


gkou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό το είχαμε φτιάξει τον περασμένο Μάη και αφού το είχαμε που το είχαμε φτιάξει, ας το ανεβάσουμε για σχόλια ::) Όπως πάντα, το backing track το έχει ετοιμάσει ο Σταύρος κι εγώ απλά τραγουδώ :)

ms.wma

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ωραιότατο. Τα σίγμα σου στην μίξη είναι ένα θέμα μόνο. Παραμένω οπαδός του by the cathedral όμως.

 

Edit: Γιατί δεν τις "πειράζετε" λίγο (ή πολύ) τις διασκευές παρεπιπτόντως;

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ γλυκειά φωνή και με ωραιες ατελειες. Ο synth string ήχος θα ήθελε ενα modulation για να είναι κουκλής ;D Είναι ενα ειδος ήχου που σηκωνει πολλές ομορφιες :D

 

Ο ηχος της κιθαρας οσο αλητικος πρεπει και το κομμάτι βγάζει κατι το τζαμαριστο και το ανεπιτηδευτο που εκτιμω πολυ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ γλυκιά φωνή και παρ' όλες τις ατέλειες της παραγωγής, εγώ μαγεύτηκα. Πολύ ωραίο! :)

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! :)

jazzjoker, κι εμένα το By the cathedral είναι το πιο αγαπημένο μου, αν και από μικρή είχα όνειρο να τραγουδήσω το "moonlight shadow". Παιδικό απωθημένο ::)

neeq, αν σου πω ότι φοβάμαι να πειράξω τα κομμάτια θα το πιστέψεις;Φοβάμαι λίγο, μην φανεί σαν ιεροσυλία. Θα μου πεις, τότε τί διασκευές κάνουμε...

Ας πούμε ότι και μόνο που τα ερμηνεύω με τη δική μου (γεμάτη ατέλειες)  φωνή, θεωρώ ότι ήδη τα πειράζω πολύ ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' ό,τι έχω ακούσει είσαι καλή τραγουδίστρια αλλά σου λείπει αυτοπεποίθηση. Μη μασάς. Πείραξέ τα τα κομμάτια. Μπορώ να σου παραθέσω εκατοντάδες διασκευές που στη θεωρία ήταν ιεροσυλία αλλά το αποτέλεσμα ήταν από καλό έως σούπερ.

 

Και πες και του Σταύρου να τα πειράξει κι αυτός. Πειραχτείτε και ψαχτείτε. Θα το διασκεδάσετε και περισσότερο πιστεύω.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χε χε, φοβάμαι φίλε μου μη φάω ντομάτες και δεν είμαι για τέτοια τώρα ;D ;D ;D

Δεν είμαι καθόλου τραγουδίστρια, τα παιδιά που συνεργάστηκα, απλά μου έστελναν τη μελωδία ,εγώ τους έστελνα σκέτα τα φωνητικά, κι έπειτα...δεινοπάθησαν οι καημένοι να τα κολλήσουν...

Να είναι όλοι τους καλά, εγώ απλά εκπλήρωσα το παιδικό μου όνειρο να τραγουδήσω κάποτε, έστω κι έτσι ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο synth string ήχος θα ήθελε ενα modulation για να είναι κουκλής

Συμφωνώ.

Ωραία εκτέλεση πάντως, και η φωνή και η συνοδεία (ίσως τα τύμπανα να μην...) και το σόλο της κιθάρας (ειδικά αυτό με το dist.).

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έχουμε ξαναπεί για τη φωνή σου! :) Αλλά... δεν ξέρω τι θέλεις να σχολιάσουμε αυτή τη φορά ;D Εννοώ... ίδιο lineup, ίδιο στυλ, εκτέλεση καρμπόν από το πρωτότυπο... απλώς δεν καταλαβαίνω τι περαιτέρω να πούμε για κάθε καινούρια διασκευή που μας δίνεις.

 

Πάντως θα σου πρότεινα να προσέξεις τις αναπνοές σου γιατί σου τελειώνει ο αέρας πού και πού. Επιπλέον όντως τα σ, π, τ τα έχει σκίσει η μίξη. Έχετε υπερβολικά πολλά ψηλά. Γενικώς το EQ της φωνής είναι πολύ μέτριο. Τέλος φρόντισε να μη χτυπάς τόσο κάποια γράμματα (p, t) καθώς και να μη λες όλα τα s σαν sh. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ γλυκιά φωνή και παρ' όλες τις ατέλειες της παραγωγής, εγώ μαγεύτηκα. Πολύ ωραίο! :)

Συμφωνω...πολυ γλυκια μαγικη φωνη,ευγε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου