Προς το περιεχόμενο

μεταλάδες στην Ελλάς μας!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειναι αρκετα πιθανο παντως, αν μετα τα 25 συνεχίζεις να βγαζεις οργη στη μουσικη, κατι να πηγε στραβα.

Εκτός και αν βγάζεις λεφτά ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 95
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Εν τέλει… τι κρίμα που δεν υπήρχε net την δεκαετία των ΄80s γιατί μου φαίνεται ότι από τότε κρατάμε τα απωθημένα (με την καλή έννοια) μας και τώρα δόθηκε η ευκαιρία να τα βγάλουμε στην φόρα…

Μήπως να αναβιώσουμε καμία άλλη ιστορική κόντρα της εποχής; Τι θα λέγατε για «καρεκλάδες VS ροκάδες» ή «μεταλάδες VS Duran-Duranαδων»; 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μέταλ έχει πάρα πολύ καλό πράγμα

Συμφωνώ και εγώ...ειδικά στα Tshirts, ενώ τα Tshirts της Jazz είναι μάπα.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τέλει… τι κρίμα που δεν υπήρχε net την δεκαετία των ΄80s γιατί μου φαίνεται ότι από τότε κρατάμε τα απωθημένα (με την καλή έννοια) μας και τώρα δόθηκε η ευκαιρία να τα βγάλουμε στην φόρα…

Μήπως να αναβιώσουμε καμία άλλη ιστορική κόντρα της εποχής; Τι θα λέγατε για «καρεκλάδες VS ροκάδες» ή «μεταλάδες VS Duran-Duranαδων»;  

 

Καφετέρια δεν είχατε στη γειτονιά σας;

Ένα ΑΒC ας πούμε...... ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... (μου βγαίνει οργή, είμαι άνω των 25... μισό γράφω 2 3 στίχους και επανέρχομαι...)

 

Αντιμετωπίζω ένα δίλημμα. Αυτή τη στιγμή θα πρέπει να υποστηρίξω μπάντες όπως Fates Warning, Queensryche, Savatage, αγνοώντας άλλες όπως Metallica, Iron Maiden, Slayer to make my point.

 

Ακόμα και αν το κάνω, οι μεγαλύτεροι που συμμετέχετε... έχετε άποψη επί του θέματος ή απλά το απορρίπτετε έτσι στο χαβαλέ να γίνεται :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Let me rephrase then. Some people don't appreciate irony.

 

Ποίος είπε ότι το να παίζεις μετάλ έχει να κάνει με το γεγονός ότι θες να βγάλεις οργή από την μουσική σου;

 

Και ακόμα και έτσι να είναι, ποιός είπε ότι είναι κακό να είσαι οργισμένος μετά τα 25; Εμένα αντιθέτως μου φαίνεται απολύτως φυσιολογικό. Εγώ είμαι 30 και με τσαντίζουν τα περισσότερα πράγματα γύρω μου. Κακό δεν είναι, ατυχία ειναι.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ και εγώ...ειδικά στα Tshirts, ενώ τα Tshirts της Jazz είναι μάπα.

 

μισές αλήθειες.....τα μέταλ τι σερτς με τις τεράστιες στάμπτες είναι επίσης μάπα...με τις μικρές είναι κουλ... ;D

 

αμάν...είχα ξεχάσει και αυτό .... Metal from HELLas - documentary ..ΕΠΟΣ

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... (μου βγαίνει οργή, είμαι άνω των 25... μισό γράφω 2 3 στίχους και επανέρχομαι...)

Ακόμα και αν το κάνω, οι μεγαλύτεροι που συμμετέχετε... έχετε άποψη επί του θέματος ή απλά το απορρίπτετε έτσι στο χαβαλέ να γίνεται :)

Σαν τι άποψη μπορείς να έχεις;

Ποιό είναι το ερώτημα;

Αν μας αρέσει η metal;

Ποιά από όλες;

Παίζει ρόλο;

 

Σ αυτό που λέει ο Χταπόδης έχει δίκιο.

You pays your ticket and you listen to your thang

 

Δραγουμάνο στα γούστα μας θα βάλουμε;

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου