Προς το περιεχόμενο

μεταλάδες στην Ελλάς μας!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

πηρα την ιδέα να γράψω για το θέμα απο το παλικαρι που εγραψε το "μουσικοι στην Ελλαδα!!??" παιδιά ενα εχω να πω..

 

H μεταλ σκηνη ειναι ανύπαρκτη σχεδόν, όλοι γραφουν βαρετά παρόμια κομμάτια ενω μιμουντε την αγαπημενη τους μπαντα βγάζοντας ενα αχρωμο και επαναλαμβανόμενο αποτελεσμα...

Dεν ειμαι εδώ για να σας κρίνω,αλλα για να σας αφυπνίσω! εγώ παιζω στους Above Hate, λογικά δε τους ξέρετε ακόμη αλλα στο μελλον θα μας ξέρουν πολλοι γιατι έχουμε το κάτι διαφορετικο να πουμε, μετα απο 2 lives που εχουμε κανει, ολοι οι φίλοι μας πάθανε πλακα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 95
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Mακαρι φιλε να σας μαθουν πολλοι και μακαρι να βγουν πολλα συγκροτηματα/μουσικοι απο την Ελλαδα. Οι Ελληνες το΄χουν οι εταιρειες και το ολο κυκλωμα ειναι λιγο σαπιλα που εαν δεν εισαι Σασα Μπαστα δεν βγαζεις δισκο.

 

Οπως ειπε και ο χ-minor κανενα δειγμα για εμας τους μεταλλοφρονες να σε ακουσουμε ρε παιδακι μου υπαρχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Μάριε, αρχικά καλώς ήρθες στο Noiz.

 

Κατά δεύτερον, η αυτο-διαφήμιση είναι κάτι που καλό θα ήταν να αποφύγεις. Τόσο στο Noiz, όσο και γενικά. Μπορεί η μπάντα σου να είναι καταπληκτική και εύχομαι κάθε επιτυχία στην πορεία σας, δεν σημαίνει όμως ότι είναι ωραίο να κάνεις ρεκλάμα εκ του μηδενός.

 

Όπως είπαν και οι προλαλήσαντες, αν θέλεις να σας ακούσει ο κόσμος στο Noiz (για να σας πει μια γνώμη και όχι να του δείξεις πόσο φοβεροί είστε), μπορείς να ποστάρεις κάποιο ηχητικό κλιπ ή βίντεο για να σχηματίσουμε κι εμείς άποψη.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mακαρι φιλε να σας μαθουν πολλοι και μακαρι να βγουν πολλα απο την Ελλαδα. Οι Ελληνες το΄χουν οι εταιρειες και το ολο κυκλωμα ειναι λιγο σαπιλα που εαν δεν εισαι Σασα Μπαστα δεν βγαζεις δισκο.

 

Οπως ειπε και ο χ-minor κανενα δειγμα για εμας τους μεταλλοφρονες να σε ακουσουμε ρε παιδακι μου υπαρχει?

 

σε παω με τα χίλια εσένα.. αν και το εγραψα πσονίστικα επίτιδες εσυ δεν αποπηρες.. εντάξι δεν ειναι και τόσο ιδιέτερο το στυλ οσο λεω,αλλα αυτα που κυκλοφορούν και παίζονται είναι κυρίως αυτό που ειπα...μια απομίμηση δηλαδη! και οχι καλη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H μεταλ σκηνη ειναι ανύπαρκτη σχεδόν, όλοι γραφουν βαρετά παρόμια κομμάτια ενω μιμουντε την αγαπημενη τους μπαντα βγάζοντας ενα αχρωμο και επαναλαμβανόμενο αποτελεσμα...

Εκατσες και εψαξες την ελληνικη μεταλ σκηνη και σου φανηκε ανυπαρκτη?

 

εγώ παιζω στους Above Hate, λογικά δε τους ξέρετε ακόμη αλλα στο μελλον θα μας ξέρουν πολλοι γιατι έχουμε το κάτι διαφορετικο να πουμε, μετα απο 2 lives που εχουμε κανει, ολοι οι φίλοι μας πάθανε πλακα!!!

 

Παρ'το αλλιως. Μετα απο 2 λαιβ μπροστα σε φιλους που σου ειπαν καλα λογια καταλαβες οτι θα γινεις πασιγνωστος και θα κανεις τη διαφορα?

 

ΕΝΤΙΤ. Τωρα το ειδα αυτο

παιδια αυτο που δεν υπάρχει στην ελλάδα, ειναι οι μεταλ στιχουργοι... ολοι γραφουν τα ιδια, kill , destroy ,abortion κλπ, εγώ πιστεύω θα επεκτίνω τους ορίζοντες.. πρόκειται στο είδος να συμβει καλό σκηνικό!

 

Πες μου οτι μπηκες βραδιατικα να κανεις πλακα να τελειωνουμε...

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοειται πως υπαρχουν και καλα σκηνικα, εγω στηρίζω rotiin crist αν και παραείναι διαβολικο σκηνικο και το στυλάκι πολύ dark, επησεις καποιες screamo hardcore μπαντες διαφέρουν.. και καποιοι που άκουσα τελευταια. 'against my better judgement' καπως, αυτοι ειμαι 100% σίγουρος θα τους μάθετε, ειναι ολοκαινουρια μπαντα υπερβολικά πολλά υποσχόμενη..θα χαρακτιριζα το στυλ μια μίξη απο: children of bodom+cradle of filth+alesana και καποια δικά τους στοιχια! τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλί φάσι παιδιά! Χέρομαι που γουστάρεται αυτό που κάνεται. Εύχομαι καλι σινέχεια, να βελτιόνεσται όσο πρωχοράτε και σύντομα να μας βαλεται να ακουσοθμαι κανα βιντεακι-τραγούδι σας εδώ στο νοιζ να σας ακούσουμαι και να μπορούμε να σχιμαίσουμαι και μεις γνώμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαριος, λίγο πιο συγκρατημενος, με περισσοτερα εργα και λιγοτερα λογια σε συμβουλευω να είσαι. Γιατι ισχυει σε μεγαλο ποσοστο οτι οσο περισσοτερα λες τοσο λιγοτερα παιζεις. Και η εξαιρεση να είσαι, εγω προσωπικά θα ακουσω δειγμα σου ήδη με αρκετη προκαταλληψη ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου