Προς το περιεχόμενο

μεταλάδες στην Ελλάς μας!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εννοειται πως υπαρχουν και καλα σκηνικα, εγω στηρίζω rotiin crist αν και παραείναι διαβολικο σκηνικο και το στυλάκι πολύ dark, επησεις καποιες screamo hardcore μπαντες διαφέρουν.. και καποιοι που άκουσα τελευταια. 'against my better judgement' καπως, αυτοι ειμαι 100% σίγουρος θα τους μάθετε, ειναι ολοκαινουρια μπαντα υπερβολικά πολλά υποσχόμενη..θα χαρακτιριζα το στυλ μια μίξη απο: children of bodom+cradle of filth+alesana και καποια δικά τους στοιχια! τέλος.

 

Στηριζεις rotting christ??????????????????Mηπως πηγες και στο συνεδριο Dora vs Anthony ή μηπως εχεις ρευμα οπως ο Evangelos?

 

 

Μεταλ Στιχουργος Ελλαδος

 

 

Kαπως ετσι το φανταζομαι:

 

 

Afto ine?

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 95
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

Dεν ειμαι εδώ για να σας κρίνω,αλλα για να σας αφυπνίσω! εγώ παιζω στους Above Hate, λογικά δε τους ξέρετε ακόμη αλλα στο μελλον θα μας ξέρουν πολλοι γιατι έχουμε το κάτι διαφορετικο να πουμε, μετα απο 2 lives που εχουμε κανει, ολοι οι φίλοι μας πάθανε πλακα!!!

 

αυτο δηλαδη δεν είναι πρόβλημα των ελλήνων μουσικών?

 

χαχαχαχαχαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Ρε μην κοροιδευετε,εχει παιξει 2 λαιβ λεμε και ολοι τρελαθηκανε...Εχει κατι να πει το παιδι και μας κανει χαρη που ηρθε να μας αφυπνισει..

 

συναυλιακη εμπειρια: check

πρωτοτυπια : check

μετριοφροσυνη :check

στηριζει rotin kraist: check

 

Σε ευχαριστω ω σκοτεινε μεταλλα,καιρο εψαχνα μια μπαντα που να αξιζει να δωσω την ψυχη μου στον σατανα γι αυτους και υστερα απο τοσες Ελληνικες μπαντες που δεν παιζουν μια ηρθες εσυ...Παιξε μου ενα E5 να ολοκληρωθω σαν ανθρωπος...Ασε τον ηχο του zoom με τον Marshall τον 15ρη να αγγιξει την ψυχη μου.Σολαρε με τρεμολο picking εκτος χρονου..Μιλα μου με τους στιχους σου οπως ουτε ο Ελυτης μπορει..Κανε με γκρουπι σου..Η αληθεια δεν ειναι στους Sex pistols,ειναι στους Above hate...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκαστος στο ειδος του...Νομιζω χρειαζεται καποιος να κραζει σε καθε φορουμ...Θα ηταν τιμη μου να παρω αυτον τον ρολο,αλλωστε δεν ειναι τυχαιο οτι με φωναζουν Καρτμαν...Επισης θεωρω οτι πρεπει να επανερθει το καρμα μου στο 0 μονο και μονο γιατι ειμαι σιγουρος οτι επιτελω κοινωνικο εργο και σας κανω και γελατε  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ξεφευγω λιγο απο τη συζητηση :P αλλα υπαρχουν πολλες καλες ελληνικες metal μπαντες ανεξαρτητου κλαδου οπως οι furor, audioblast, potergeist, tardive dyskinesia, lucky funeral, raw in sect,sickening horror, slavebreed, revolting breed, god.fear.none και φυσικα Nightstalker..! Tωρα ακριβως δεν ξερω γτ το εγραψα αυτο αλλα ειδα στο topic μεταλλαδες στην ελλας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μεταλλαδες στην Ελλαδα υπάρχουν ΑΚΡΙΒΩΣ για τον ίδιο λόγο που υπάρχουν και οι σκυλάδες. Ακριβως ομως.

 

Εγω ακομα γελαω ομως με το ανεκδοτο "ελληνικη reggae"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μεταλλαδες στην Ελλαδα υπάρχουν ΑΚΡΙΒΩΣ για τον ίδιο λόγο που υπάρχουν και οι σκυλάδες. Ακριβως ομως.

 

Για να σπάμε πιάτα και να πετάμε γαρύφαλλα;  ;D

 

 

Εγω ακομα γελαω ομως με το ανεκδοτο "ελληνικη reggae"

 

Ελληνικό είδος είναι, κανονικά λέγεται ρέγγαι και αθερίναι ή αλλιώς ρ'n'α (πως λέμε r'n'b) και απλά έχει απλοποιηθεί στη μεταφορά στα αγγλικά. Όπως ακριβώς το heavy metal στην Ελλάδα έγινε ΜΕΤΑΛ.

 

 

 

rotin kraist

 

How%20to%20ROFL.png

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου