Προς το περιεχόμενο

Ιδεες για το νεο warmoth project


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδη εχω ηδη αρκετες κλασικες στρατοκαστερ με alder η ash σωματα σκεφτηκα να χτισω μια λιγο διαφορετικη για πιο hard rock, αλλα χωρις να χαθει εντελως ο ηχος της στρατ που τοσο αγαπαω. Η παραγγελια ειναι σχεδον ετοιμη να αποσταλλει στη warmoth και πριν προχωρησω σκεφτηκα να παρω γνωμες απο τους φιλους του noiz.

  Σωμα : flame maple on basswood η quilt maple on basswood

  μπρατσο : rosewood on maple

  bridge : 2 βιδο μαλλον gotoh wilkinson

  Για μαγνητες δεν εχω κατασταλαξει σκεφτομαι παντως τον συνδυσμο pearly gates sd me  2 fat 50 η με 2 texas special

Οποια γνωμη ειδικα για τους μαγνητες ειναι καλοδεχουμενη ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω προσωπικά δεν θα έβαζα basswood. Πέρα από το ότι (αυστηρά κατά τη γνώμη μου) είναι tonesucker, είναι μαλακό ξύλο και κάνει dings εύκολα.

Επίσης, έχε υπόψη σου ότι τα flame και τα quilt είναι πολύ "φτωχά" πρόσφατα στη Warmoth...

Nut τι θα βάλεις; Προτείνω LSR. Επίσης staggered κλειδιά χωρίς string tree...

Περί μαγνητών, κολοκυθόπιτα...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εμενα με χαλαει το basswood !

αν ειναι χρηματικο το θεμα παω πασο αλλα τι νοημα εχει να φτιαξεις ενα οργανο που πανω κατω μπορεις να αγορασεις παντου?  ;)

www.mario-art2.blogspot.com

www.mario-art.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μονη εμπειρια που εχω απο basswood ειναι απο μια suhr s4 η οποια μου αρεσε πολυ , αλλα ειναι και πολυ ακριβη. Ισως θα πρεπει να σκεφτω και το quilt on alder. Τι εννοεις φιλε mscmkr oτι ειναι <<φτωχα>> στο warmoth?

Για το nut και τα κλειδια νομιζω οτι θα σε ακουσω εξαλλου κατι τετοιο σκεφτομουν.

 Χιλια ευχαριστω παντως anyway...

  Οσο για το χρηματικο που λεει ο φιλος marioprol δε νομιζω οτι ενα τετοιο σωμα κοστιζει φθηνα... Βγαινει κοντα στα 500 $

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτιαξε μια με μαογκανυ !

 

τωρα χωρις πλακα , παρε μια με μαονι γιατι basswood δεν θα δεις καμια τρελη διαφορα στον τονο απο αυτες που εχεις ηδη. Μην παρεις παλι σε σχημα strat , παρε σε soloist ή σε z που ειναι πολυ εντυπωσιακο σχημα.

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου