Προς το περιεχόμενο

Drums στο σαλόνι.


ex-asrael

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλε asrael

Όντως με μια τέτοια κατασκευή στο σαλόνι γίνεται κανονική κατάληψη και είναι και πιθανή αιτία διαζυγίου :) . ( Δεν το σκέφτηκα έτσι γιατί είμαι εργένης ). Όμως στην περίπτωση του υπογείου δεν υπάρχει πλέον λόγος να κάνεις κατασκευή με MDF αφού η δυνατότητα αποσυναρμολόγησης και μετακίνησης με ροδάκια δεν είναι και τόσο απαραίτητη. Όταν λοιπόν με το καλό το βρεις το υπόγειο και έχεις περισσότερη άνεση χώρου, η ιδανικότερη λύση είναι μια μεγαλύτερη κατασκευή με ξύλινο σκελετό και γυψοσανίδα που είναι πολύ φτηνότερη από το MDF η και κόβεται επιτόπου πανεύκολα. Υπάρχουν βέβαια πολλοί τύποι τέτοιων κατασκευών με διαφορετική μάζα και ηχομονωτική ικανότητα ( μονός τοίχος , διπλός τοίχος , πάτωμα floating , κρεμαστό ταβάνι με συρματόσκοινο και ελατήρια κλπ ) όπου η επιλογή γίνεται κατά περίσταση αναλόγως τις ανάγκες. Έτσι όταν έρθει η ώρα η καλή τα ξανάλεμε με περισσότερες λεπτομέρειες. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • 3 χρόνια αργότερα...

Γεια χαρά σε όλους/όλες στο site.

 

Εχο προγραμματίσει μαι αγορά ενός σετ Sonor Force 2003 για το τέλος Αυγούστου και μένω σε πολυκατοικία.

 

Το πρόβλημα όπως καταλαβαίνετε είναι ο θόρυβος ποθ θα προκαλούν τα τύμπανα ακόμα κι όταν θα παίζω με σκουπάκια.

 

Εν μέρει έχει λυθεί αλλά όμως όχι με τον σωστό τρόπο κατ' εμέ. Δηλαδή, υπάρχουν είδικές μεμβράνες που είναι σαν σίτες και φυσικα όταν παίζει κανείς δεν ακούγεται τίποτα.

 

Εγώ βέβαια θέλω να ακούω και το τι παίζω αλλα όμος στο 1/100 της κανονικής έντασης με τισ αρμονικές που βγάζει το όργανο κτλ κτλ.

 

Εχει κανείς κάτι να προτείνει ;

 

Υ.Γ. τα θερμά μου συγχαρητήρια για το site. Είναι κάτι που έπρεπε να υπάρχει. Καλό θα είναι να το ανακοινώσετε σε search engines για να γίνει πιο γνοστό.

 

Τα θερμά μου συγχαρητήρια και από εμένα. Πιστεύω κάποτε να γίνει γνωστό το site.

Όσον αφορά τα δέρματα, ναι υπάρχουν ειδικά ακόμα και λάστιχα που μπορείς να προσθέσεις στα τύμπανα για να μην ακούγονται.

Επίσης καλή επιτυχία σε όλους τους αθλητές που συμμετέχουν στους Ολυμπιακούς του καλοκαιριού.

Then as it was, then again it will be...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου