Προς το περιεχόμενο

Drums στο σαλόνι.


ex-asrael

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

twra pia perasan oi ''rokadikes'' meres kai emina me tis epiroes (prin 3-4 xronia epaiza) twra pia thn psaxnw se samplarisma kai drum synths' date=' to mpaso paei pantou. :) kai apo pleyras hxoy style, to psaxnw, kai to psaxnw....kai to psaxnw....kai to psaxnw....kai to psaxnw...........................[/quote']

 

Καλά κάνεις και το ψάχνεις φίλε μου.

 

Εγώ το πηθήκη ( PC ) το χρησημοποιώ μόνο για να συνθέσω και να ακούσω σε μία κάπως ρεαλιστική φάση το πώς ακούγεται κάτι που γράφω και το ότι μπορώ σχεδον χωρίς κόπο να το βγάλω αυτο το κάτι που συνέθεσα και σε παρτιτούρα. Αλλα όμως απο εκεί και μετά κανείς δεν μπορεί να αντικαταστήσει τον άνρθωπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σε ενδιαφερει επειδη πουλαω τυμπανα εχω τα gretsch stage series σε μια ειδικη προσφορα 8,10,12,13 τομ 16 βαθυ 22 κασσα 14χ5 ταμπουρο σε μαυρο χρωμα καινουργια 900 ευρω και ειναι 15 φορες καλυτερα απο τα sonor τα οποια δεν ξερεις καν τι ξυλο ειναι.τΑ GRETSCH που εχω ειναι μαονι.Για βασεις εχω gibraltar και θα διαλεξουμε μαζι βασει των αναγκων σου. τηλ.6945900108 ΒΑΓΓΕΛΗΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε vaagoum έχω ήδη καταλήξει στα Sonor μια που Sonor είχα και πιο πρίν και ήμουν ικανοποιιμένος.

Αν όμως δεν σε πειράζει μπορώ να προωθήσω το τηλεφωνό σου σε κάποιους ενδιαφερόμενους που τυχών θα συναντήσω.

 

Φιλικά

Σταμάτης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To kalitero gia mena tha htan na pareis mia ilektroniki drums(ftini kai kali einai h yamaha,giro sta 1500 euro, alla mporeis na breis kai kapia kaliteri metaxirismeni.

Ksero oti den einai to idio me thn fisiki alla einai mia lisi poy isos prepei na thn skefteis sobara.

 

GIA ...

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To kalitero gia mena tha htan na pareis mia ilektroniki drums(ftini kai kali einai h yamaha' date='giro sta 1500 euro, alla mporeis na breis kai kapia kaliteri metaxirismeni.

Ksero oti den einai to idio me thn fisiki alla einai mia lisi poy isos prepei na thn skefteis sobara.

 

GIA ...[/quote']

 

Τα ηλεκτρονικά τύμοπανα τα ξεχνάω λόγω του ότι με αυτά δεν θα μπορώ να αξιοποιήσω καμία από τις τεχνικές μου. Πασχουν σε πολλά σε σχέση με τα ακουστικά τύμπανα.

 

Αν πώ να περιγράψω τα σημεία που πάσχουν είναι μια λίστα που μόνο αρχή έχει. Το μόνο καλό με τα ηλέκτρονικά είναι ότι μπορείς να παίζεισ με ακουστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Φίλε asrael

 

Δύσκολα τα πράγματα... Επειδή έχω ασχοληθεί αρκετά με θέματα ακουστικής και διάφορες κατασκευές για studios , μπορώ να σου πω έγκυρα ότι από τη στιγμή που μένεις σε πολυκατοικία και θέλεις να παίζεις ένα κανονικό drum kit χωρίς συμβιβασμούς και ημίμετρα, μία είναι η ουσιαστική λύση... Να αγοράσεις ή να φτιάξεις ένα μικρό Booth που να χωράει εσένα και τη drums σου. Υπάρχει όμως ένα μικρό πρόβλημα. Τα Booths αυτά επειδή κατασκευάζονται από MDF 19mm με διπλούς τοίχους έχουν ένα σχετικό βάρος. Υπολογίζω για ένα που να χωράει μια drum θα ζυγίζει γύρω στα 800 κιλά. Θα πρέπει λοιπόν πριν αποφασίσεις να πάρεις ή να φτιάξεις κάτι τέτοιο να ρωτήσεις ένα μηχανικό για το κατά πόσο μπορεί να σηκώσει η πλάκα της οικοδομής που μένεις ένα τέτοιο βάρος. Δες αυτό το link για να πάρεις μια ιδέα για το τι εννοώ whisper room. Επειδή για να το αγοράσεις είναι πανάκριβο ,αν σε ενδιαφέρει και πιάνουν τα χέρια σου μπορείς να το φτιάξεις σχετικά έυκολα μόνος σου και να παραγγείλεις έτοιμο τον εξαερισμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

My friend diher,

 

Symfono apolya mazi sou apla i kataskeyi pou les ontos einai sovari ktl ktl alla omos pros to paron tha mou kleisei olo to saloni :lol:

 

Tha to skefto omos kalytera otan paro ypoga pou einai outos i allos mesa sta sxedia mou gia kati tetoio alla omos oxi fetos.

 

Thanks gia to link ayrio sto grafeio tha typoso oti pliroforia vro na tin exo eykairi otan paro ypoga ( ante amin kai pote????? )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου