Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για drum software!!


klimis92

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας.

Έχω γράψει πολλά πράγματα στο guitar pro για drums τα οποια μετά μπορούν

να βγούν ως αρχείο σε midi. Έχω ακούσει πως μπορείς το Midi Με καποιο προγραμμα

να το μεταφέρεις και να το μετατρέψεις σε πραγματικούς ήχους drums με δυνατότητα

στην επιλογή των ήχων, eq Κλπ.

 

Θα μπορούσατε να μου προτίνετε κάποιο τέτοιο πρόγραμμα? Να συμπληρώσω πως παίζω metal.

 

Ευχαριστώ.  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα στο πω απλά γιατί υπάρχει πολύ ψάξιμο που πρέπει να κάνεις.

 

1) Διαλέγεις κάποιο ντραμ vst instrument της επιλογής σου. Ενδεικτικά για μέταλ σου λέω το www.stevenslatedrums.com και το superior drummer - metal foundry πακέτο.

2) Αυτά τα φορτώνεις στο πρόγραμμα που θα διαχειριστεί τα midi σου, το λεγόμενο sequencer, εκει θα δημιουργείς και μουσική συνολικά αν θες. Πχ. στο cubase πατάμε F11 για να φορτώσουμε στην μνημη τα vst instruments της επιλογής μας. Οποτε αν εχεις ήδη εγκαταστήσει το steven slate θα στο εμφανίσει στις επιλογές και θα το επιλέξεις.

3) Μετά θα το δηλώσεις στην έξοδο του midi track που έφτιαξες στο guitar pro και έκανες import στο cubase.

 

:)

 

ΥΓ. άλλα καλά drum vsti για μεταλ είναι το ezdrummer αλλά γιατί όχι και το ocean way drums που είναι ηχογραφημένο σε ένα απο τα κορυφέα στουντιο του κόσμου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου