Προς το περιεχόμενο

Τραυματικες Εμπειριες με ''Επαγγελματιες''!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με το συμπάθιο αλλά έτσι πως σκέφτεσαι είσαι άξιος της μοίρας σου... Αλλά επειδή δεν αξίζει να σκέφτεσαι έτσι και να δέχεσαι τα μονοπώλεια και τις τιμές που σου πλασάρουν κάνε ένα search στο forum του noiz για να ενημερωθείς για τα μεγάλα ευρωπαϊκά καταστήματα και τους διάφορους τρόπους που μπορείς να τα εκμεταλευθείς για τις αγορές σου, και χωρίς πιστωτική κάρτα πάντα :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 48
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Χεχε..θαρρος δε λες τιποτα..Η αληθεια ειναι πως και νεαρος ειμαι και δεν αγοραζω κιθαρες καθε μερα!Αυτη κι αλλη μια ειχα παρει οταν ημουνα μαθητης..οποτε δεν εχω καμια ιδιαιτερη εμπειρια σε τεοιου ειδους αγοραπωλησιες..Απλα ελπιζω καπου να καταληξω με αυτη την ιστορια..Εχω σπαστει πολυ ασχημα..

 

Ακριβώς από κάτι τέτοιες περιπτώσεις σαν και την δικιά σου και από άτομα σαν εσένα που δεν αγοράζουν συχνά ή αγοράζουν για πρώτη φορά ένα μουσικό όργανο βγάζουν λεφτά οι Έλληνες "επαγγελματίες".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χεχε..θαρρος δε λες τιποτα..Η αληθεια ειναι πως και νεαρος ειμαι και δεν αγοραζω κιθαρες καθε μερα!Αυτη κι αλλη μια ειχα παρει οταν ημουνα μαθητης..οποτε δεν εχω καμια ιδιαιτερη εμπειρια σε τεοιου ειδους αγοραπωλησιες..Απλα ελπιζω καπου να καταληξω με αυτη την ιστορια..Εχω σπαστει πολυ ασχημα..

 

Ακριβώς από κάτι τέτοιες περιπτώσεις σαν και την δικιά σου και από άτομα σαν εσένα που δεν αγοράζουν συχνά ή αγοράζουν για πρώτη φορά ένα μουσικό όργανο βγάζουν λεφτά οι Έλληνες "επαγγελματίες".

 

Η αληθεια ειναι πως μπορει να ειμαι οντως αξιος της μοιρας μου,αλλα δεν ειναι ενα θεμα που θα συζητησουμε εδω τωρα..

Ακριβως λοιπον επειδη απο τετοιες περιπτωσεις,σαν τη δικη μου,πλουτιζουν καποιοι ''επαγγελματιες'' γιαυτο κι εγω ειπα να μοιραστω το προβλημα μου και με αλλους, και ισως καποιοι που μας διαβαζουν να ειναι περισσοτερο προσεκτικοι την επομενη φορα που θα πανε να αγορασουν κατι αναλογο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ψωνιζω χωρις πιστωτικη..... :wink:

Πως γινεται αυτο??Δεν εχω ιδεα..για πες!

 

Κατάθεση σε τράπεζα ε;;; :wink:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τέτοιες περιπτώσεις υπαρχουν και οι ενώσεις καταναλωτών, όπως το ΙΝΚΑ.

 

Με μια καταγγελία εκεί, συνήθως τρέχουν και δεν φτάνουν...Κάνεις μια καταγγελεία και τα υπόλοιπα τα αναλαμβάνουν αυτοί. Η υπόθεση φτάνει μέχρι τα δικαστήρια, αν η επιχείρηση δεν συμμορφωθεί (συνήθως συμμορφώνονται γιατί δεν τους συμφέρει).

 

Καλό θα ήταν να κάνεις κάτι, γιατί καλομαθαίνουν οι αχρείοι!

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλαχιστον θα μπορουσες να ζητησεις του κοματι σαν ανταλακτικο να σου το εδιναν δωρεαν και με δωρεαν αντικατασταση φυσικα. Ο αντιεπαγγελματισμος σε ολο του το μεγαλειο!!!

κεραυνοπουλο εν δραση!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην νομιζω οτι στην περιπτωση σου αν αγοραζες απο Online καταστημα (δεν χρειαζεται πιστωτικη δεχονται και εμβασματα) δεν θα ειχε καμμια διαφορα απο την αγορα που εκανες στο εγχωριο κατ/μα μια και στις 2 περιπτωσεις ΑΓΟΡΑΣΕΣ ΤΗΝ ΚΙΘΑΡΑ ΣΑΝ ΓΟΥΡΟΥΝΙ ΣΤΟ ΣΑΚΙ.

 

Δεν σε κρινω για αυτο (αλλωστε το εχω δει να γινεται κατ'επαναληψη) αλλα ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΜΙΑ ΚΙΘΑΡΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΙΞΟΥΜΕ & ΝΑ ΒΕΒΑΙΩΘΟΥΜΕ ΟΤΙ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.

 

Επισης μου κανει εντυπωση που μπορεις να παιξεις με τη κιθαρα που αγορασες μια και η πιθανοτητα να ειναι ΣΩΣΤΑ σεταρισμενη απο το εργοστασιο ειναι μικρη.

 

Κατα τα αλλα πιστευω οτι επρεπε ΑΜΕΣΩΣ να ζητησεις τα χρηματα σου πισω,για αυτο αλλωστε υπαρχει το ΙΝΚΑ,η αγορανομια & η αστυνομια (τα τιμολογια ΑΚΥΡΩΝΟΝΤΑΙ.....) & να μην ξαναπατησεις στο μπακαλικο απο οπου αγορασες την κιθαρα & τον ενισχυτη σου (δυστυχως και εκει οι επιλογες σου ειδικα για τα χρηματα που εδωσες ηταν ατυχεις, αλλα αυτο θα το καταλαβεις αργοτερα :cry: )

 

Το κατ/μα βεβαια ειναι απαραδεκτο που δεχτηκε να σου δωσει την κιθαρα κατευθειαν απο το κουτι της χωρις καν να το ανοιξει (αλλα & εσυ αφελης που την αγορασες χωρις να ελεγξεις αν ειναι σεταρισμενη & σε καλη κατασταση...)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου