Προς το περιεχόμενο

Τραυματικες Εμπειριες με ''Επαγγελματιες''!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

κατι τελευταιο σχετικα με το θεμα αυτο καθεαυτο.μισο φταιξιμο στο μαγαζι και μισο σε εσενα φιλε μου (δυστυχως).

1.δεν ελεγξες το προιον που αγορασες

2. δεν αναζητησες το δικιο σου και συμβιβαστηκες.

3.το μαγαζι' date='αν οντως συνεβησαν ολα αυτα ειναι τοσο απαραδεκτο που αρνουμαι να το σχολιασω.

 

δεν σε κατακρινω, αλλα δυστυχως αυτη ειναι η γνωμη μου.[/quote']

Ισως το προβλημα με εμας τους ελληνες να ειναι πως νομιζουμε πως εχουμε παντα δικιο αλλα αυτο παλι ειναι αλλο θεμα 8O

Ξαναλεω λοιπον:

1.Το προιον ελεγχθει απο εμενα απλα δεν ελεγχθει ΕΞΟΝΥΧΙΣΤΙΚΑ ωστε να καταφερω να εντοπισω το προβλημα!!Τι θα εκανες στην περιπτωση αγορας αυτοκινητου??(Πολυ περισσοτερα χρηματα και θεμα ασφαλειας για τη ζωη σου!!)Και στο κατω-κατω γιατι πρεπει εγω να γινω ειδικος (και να περναω ο,τι αγοραζω απο ελεγχο) στις κιθαρες η στα αυτοκινητα για να αγορασω ενα απο αυτα??

2.Προφανως και συμβιβαστηκα αφου η προσφορα της πεταλιερας εμενα μου φανηκε συμφερουσα!!Δεν ξερω αν ηταν βεβαια..Δεν εχω μαγαζι που πουλαει οργανα!!Αλλιως θα αγοραζα απο τον εαυτο μου!! :)

3.Τι εννοεις αν οντως συνεβησαν??Δεν ανεφερα επωνυμια της επιχειρησης αρα σκοπος μου δεν ειναι να κανω γκριζα διαφημιση..Σκοπος μου ηταν να μοιραστω μαζι σας μια εμπειρια στην προσπαθεια τα παθηματα αλλων να γινονται σε ολους μας μαθηματα!!Εκτος αν θεωρεις πως ολοι εσεις οι υπολοιποι θα αντιδρουσατε διαφορετικα..αρα δεν σας αφορα!!οποτε ισως κατι τρεχει με μενα!! :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 48
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

κατι τελευταιο σχετικα με το θεμα αυτο καθεαυτο.μισο φταιξιμο στο μαγαζι και μισο σε εσενα φιλε μου (δυστυχως).

1.δεν ελεγξες το προιον που αγορασες

2. δεν αναζητησες το δικιο σου και συμβιβαστηκες.

3.το μαγαζι' date='αν οντως συνεβησαν ολα αυτα ειναι τοσο απαραδεκτο που αρνουμαι να το σχολιασω.

 

δεν σε κατακρινω, αλλα δυστυχως αυτη ειναι η γνωμη μου.[/quote']

Ισως το προβλημα με εμας τους ελληνες να ειναι πως νομιζουμε πως εχουμε παντα δικιο αλλα αυτο παλι ειναι αλλο θεμα 8O

Ξαναλεω λοιπον:

1.Το προιον ελεγχθει απο εμενα απλα δεν ελεγχθει ΕΞΟΝΥΧΙΣΤΙΚΑ ωστε να καταφερω να εντοπισω το προβλημα!!Τι θα εκανες στην περιπτωση αγορας αυτοκινητου??(Πολυ περισσοτερα χρηματα και θεμα ασφαλειας για τη ζωη σου!!)Και στο κατω-κατω γιατι πρεπει εγω να γινω ειδικος (και να περναω ο,τι αγοραζω απο ελεγχο) στις κιθαρες η στα αυτοκινητα για να αγορασω ενα απο αυτα??

2.Προφανως και συμβιβαστηκα αφου η προσφορα της πεταλιερας εμενα μου φανηκε συμφερουσα!!Δεν ξερω αν ηταν βεβαια..Δεν εχω μαγαζι που πουλαει οργανα!!Αλλιως θα αγοραζα απο τον εαυτο μου!! :)

3.Τι εννοεις αν οντως συνεβησαν??Δεν ανεφερα επωνυμια της επιχειρησης αρα σκοπος μου δεν ειναι να κανω γκριζα διαφημιση..Σκοπος μου ηταν να μοιραστω μαζι σας μια εμπειρια στην προσπαθεια τα παθηματα αλλων να γινονται σε ολους μας μαθηματα!!Εκτος αν θεωρεις πως ολοι εσεις οι υπολοιποι θα αντιδρουσατε διαφορετικα..αρα δεν σας αφορα!!οποτε ισως κατι τρεχει με μενα!! :cry:

 

Οπως ειπε και ο φίλος mechmg93 κανεις δεν σε κατεκρινε...το να γυρισεις ομως την κιθαρα αναποδα δεν ειναι το ιδιο με το να λυσεις αυτικινητο. Ειναι σαν να αγοραζω πιανο, να λειπει ενα πεταλι και λεω οτι δεν φταιω που δεν το είδα :?

 

Στο θεμα μας ομως τωρα...Φιλε μου οσο και να φωναζεις μες στο forum οσο δικιο και να σου δινουμε δεν βγαινει κατι. Οτι εχεις να πεις πρεπει να το πεις στο καταστημα. Να του τριψεις την αποδειξη στα μουτρα και να τον φτυσεις και απο πανω. Ολοι αυτοι οι κομπιναδοροι βασιζονται στο οτι δεν θα κυνηγησεις το δίκιο σου. Κυνηγα τον οσο γινεται....εμεις εδω αν και συμπασχουμε δεν μπορουμε να σου δωσουμε πισω τα χαμένα σου ευροπουλα

Rockinger Teleplikter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα λοιπον τον κρινεις οταν ερθει η δυσκολη στιγμη που κατι παει στραβα!!Εκει θα φανει κατα ποσο ειναι συνεργασιμος και σε καταλαβαινει η απλα κοιταει το προσωρινο και γρηγορο κερδος και δεν τον ενδιαφερει η ποιοτητα και το συνολο των υπηρεσιων που προσφερει!! ...

...

Απλα σκεφτειτε οσοι υποστηριζετε καποιο μαγαζι για τις υπηρεσιες του πως θα σας αντιμετωπιζαν σε μια δυσκολη στιγμη!!Εγω προσωπικα (επειδη ημουν οπως προειπα καλος πελατης του καταστηματος!) τους θεωρουσα ο' date='τι καλυτερο υπηρχε στην περιοχη!!Τραγικη ειρωνια ισως??[/quote']

 

Τι μου θυμίζει αυτό που λες???...Τι μου θυμίζει??? :roll: :roll: :roll:

 

Χεχεχε..Απιστευτο!!!!!Ομοιοπαθης!!!!Δεν το ειχα δει αυτο!!!!Για κατσε να θυμηθω απο που αγορασα εγω..???μμμμ..... :roll: :roll: :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Θα κάνω 2 ερωτήματα απλά και θέλω απάντηση Michael-Amott:

 

Όταν επέστρεψες την κιθάρα ζήτησες πίσω τα χρήματά σου και το αρνήθηκαν; (Ναι/Οχι)

 

Ζήτησες να στην αλλάξουν και δεν είχαν δεύτερη παρόμοια κιθάρα σε στοκ (είπες ότι δεν είναι και το πιό κοινό μοντέλο).

Και εσύ από το να μην έχεις το συγκεκριμμένο μοντέλο τώρα, προτίμησες να πάρεις μια καλή έκπτωση στην πεταλιέρα που όπως είπες, έτσι κι αλλοιώς ήθελες; (Ναι/Οχι)

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κάνω 2 ερωτήματα απλά και θέλω απάντηση Michael-Amott:

 

Όταν επέστρεψες την κιθάρα ζήτησες πίσω τα χρήματά σου και το αρνήθηκαν; (Ναι/Οχι)

 

Ζήτησες να στην αλλάξουν και δεν είχαν δεύτερη παρόμοια κιθάρα σε στοκ (είπες ότι δεν είναι και το πιό κοινό μοντέλο).

Και εσύ από το να μην έχεις το συγκεκριμμένο μοντέλο τώρα' date=' προτίμησες να πάρεις μια καλή έκπτωση στην πεταλιέρα που όπως είπες, έτσι κι αλλοιώς ήθελες; (Ναι/Οχι)[/quote']

Οι απαντησεις ειναι ΝΑΙ και ΝΑΙ στα αντιστοιχα ερωτηματα.. :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κάνω 2 ερωτήματα απλά και θέλω απάντηση Michael-Amott:

 

Όταν επέστρεψες την κιθάρα ζήτησες πίσω τα χρήματά σου και το αρνήθηκαν; (Ναι/Οχι)

 

Ζήτησες να στην αλλάξουν και δεν είχαν δεύτερη παρόμοια κιθάρα σε στοκ (είπες ότι δεν είναι και το πιό κοινό μοντέλο).

Και εσύ από το να μην έχεις το συγκεκριμμένο μοντέλο τώρα' date=' προτίμησες να πάρεις μια καλή έκπτωση στην πεταλιέρα που όπως είπες, έτσι κι αλλοιώς ήθελες; (Ναι/Οχι)[/quote']

 

Δεν σε καταλαβαίνω Yameth!!!

 

Το φταίξιμο του παιδιού που πράγματι φταίει σε κάποιο μικρό ποσοστό για το πάθημά του το καταλαβαίνουμε όλοι, έπρεπε να την είχε ελέγξει κάπως καλύτερα.

 

Εσύ δεν καταλαβαίνεις ότι το παλικάρι αμέσως μετά την φρίκη που έφαγε βρέθηκε σε μια κατάσταση όπου το ένα από τα δυο μέρη είχε (έστω φαινομενικά) πιο ισχυρή θέση από το άλλο! Δεν μπορείς αρχηγέ μου να κατηγορήσεις κάποιον που σε μια παρόμοια περίπτωση (έχοντας την ιδέα ότι δεν έχει την θέση του ισχυρού) δείλιασε! Δεν λες πάλι καλά που διαπραγματεύτηκε! Αν και θα ήταν πολύ χοντρό να τον τουμπάριζε με ένα απλό σετ χορδών! Κοινώς ο έμπορας πούλησε σκάρτο πράγμα και μετά ΥΠΟΤΙΜΟΥΣΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ του φίλου μας! (δηλαδή αλήθεια πόσο καραγκιόζης μπορείς να είσαι???)

 

Δεν μπορώ να ακούω δε δικαιολογείς για τους έλληνες εμπόρους. Ευτυχώς όλοι έχουμε μάτια και βλέπουμε και δυστυχώς οι περισσότεροι (όχι όλοι αλλά οι περισσότεροι) είτε πουλάν μουσικά όργανα είτε είδη μπακαλικής το ίδιο μπακάλικα συμπεριφέρονται.

 

Και εγώ είχα παρόμοια εμπειρία με το δεύτερο μπάσο που αγόρασα στην ζωή μου… Υπερβολικά σφιγμένο truss rod! Πως είναι δυνατό να το διαπιστώσει κάποιος που δεν έχει εμπειρία πριν αρχίσουν να εμφανίζονται τα κρακ πάνω στο πίσω μέρος του μπράτσου??? Τι μου είπε εκείνος ο μπακάλης? ¨Αυτά συμβαίνουν φίλε μου¨(!!!!) Και φυσικά συμβαίνουν όταν το όργανο το σετάρει ένας μπακάλης πώς να μην συμβούν….

 

ΕΕΕ… σύμπτωση επαναλαμβανόμενη……

Tigka metal!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε οποιοδήποτε μεγάλο online store μία τέτοια κιθάρα θα χαρακτηριζόταν scratch and dent με την αντίστοιχη μείωση στην τιμή.

 

Τον ΟΡ τον βρήκαν μικρό και του την έφεραν. Όπως την έχου φέρει σε αρκετούς νεαρούς γνωστοί έμποροι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
Δεν σε καταλαβαίνω Yameth!!!

 

Συνήθως τα γεγονότα μιλούν από μόνα τους.

Και για να καταλάβω, αυτά ήθελα γιατί χάνεται η ουσία με την παραφιλολογία και τα ποστς, που χωρίς να σημαίνει κάτι αυτό, ξεφεύγουν από την ουσία.

Δεν κατηγόρησα τον "μικρό".

Απλά τα "30 days money back guarantee" δεν εμφανίστηκαν στη χώρα μας ακόμα... Σιγά-σιγά... Που θα πάει...

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Συνήθως τα γεγονότα μιλούν από μόνα τους.

Και για να καταλάβω' date=' αυτά ήθελα γιατί χάνεται η ουσία με την παραφιλολογία και τα ποστς, που χωρίς να σημαίνει κάτι αυτό, ξεφεύγουν από την ουσία.

Δεν κατηγόρησα τον "μικρό"....[/quote']

 

OK αδελφέ και συγνώμη αν φάνηκα επιθετικός, :roll:

Απλά έχω βρεθεί και εγώ μέσες άκρες στην θέση του και είναι το απόλυτο ξενέρωμα όταν το μαγαζί φαίνεται είτε να μην θέλει είτε να μην μπορεί να σε βοηθήσει.

 

Τελικά όμως τουλάχιστον στην δικιά μου περίπτωση τσάμπα ξενέρωσα. Το όργανο με έβγαλε άπειρες φορές ασπροπρόσωπο και το κρακ παρέμεινε ως είχε χωρίς άλλα προβλήματα χάρη στον Peter από το Rock-pile. Πλέον έχει αποσυρθεί καθώς το ξεντέριασα πλήρως αλλά κάποια στιγμή το "Heavy duty" will strike back…

Tigka metal!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου